20.07.2023 19:00 CET
2 : 0
(1:0)

DAC vybuchol v Gruzínsku a končí v prvom predkole

Gruzínske mužstvo Dila Gori zmazalo jednogólovú stratu s Dunajskou Stredou z úvodného zápasu a z prvého predkola Európskej konferenčnej ligy vyšlo víťazne po výsledku 2:0 (1:0).

V 20. minúte po rohovom kope vyrazil loptu z bránkovej čiary Petráš. Osamotený Gale vzápätí netrafil poloodkrytú bránku. V 33. minúte sa v obrane Slovákov objavila pozoruhodná diera. Gale zoči voči Petrášovi nezaváhal a prehodil ho - 1:0. V 38. minúte sa v ďalšej veľkej šanci na ľavom krídle ocitol Gale, no jeho strelu ľavačkou tentoraz pozorný Petráš pokryl. V 40. minúte Zsolt Kalmár zopakoval priamy kop z minulého týždňa. Technický pokus maďarského legionára vytlačil brankár Kučerenko na brvno. Do kabín na polčasovú prestávku schádzali tímy za jednogólového vedenia domácich.

V 52. minúte mali hráči zo Žitného ostrova veľkú šancu po rohu. Po viacerých pokusoch spoluhráčov si vzal posledné slovo Risvanis. Z veľmi dobrej pozície však netrafil bránku. V 55. minúte sa do nájazdu v 16-ke dostal Parulava, keď chyboval Pinto. Zahviezdil Petráš. V 60. minúte Ramadanov center lízol Trusa a zakročiť musel na čiare číhajúci Kučerenko. V 85. minúte spoza pokutového územia vypálil domáci kapitán Santos a Petráš ostal mierne zaskočený. Kukhianidzeho prihrávku k Brazílčanovi dostal neúspešným obranným zákrokom Dimun - 2:0. V nadstavenom čase napálil z niekoľkých metrov do brvna striedajúci Gavrić. Pri pokračujúcej akcii z uhla trafil tyčku aj Záhradník. V dvanástej nadstavenej minúte zachránil domácich Kučerenko. Brunettiho center usmernil hlavou dopredu Krstović, a ukrajinský brankár vyrazil loptu na rohový kop. Hralo sa o 14 minút dlhšie ako sa pôvodne malo. Dila Gori zdolala Dunajskú Stredu 2:0 a postúpila do druhého predkola Európskej konferenčnej ligy.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu