předkola - 2. předkolo - nemistrovská část - 1. zápasy
27.07.2023 19:00 CET
1 : 1
(0:1)

Trnava s červenou kartou vybojovala v Lotyšsku remízu

V úvodnom zápase druhého predkola Európskej konferenčnej ligy remizoval trnavský Spartak na pôde lotyšského FK Auda 1:1 (1:0), keď hral väčšinu duelu oslabený o vylúčeného Gorosita.

V tretej minúte mál gól na hlave Niko Bretschneider. Zlé bránenie hostí poskytlo domácim priestor a nemecký záložník zakončil hlavou. Veľmi dobrý zákrok vytiahol gólman Vantruba. V siedmej minúte zahrávala Trnava svoj druhý roh. Bukatov pokus spoza 16-ky zlikvidoval gólman Ozols, no loptu vyrazil na voľného Procházku. Ten ju posunul pred bránku, kde uspel Kóša - 0:1. V 16. minúte z ľavého krídla zakončil Daniel, a jeho pokus zvládol Ozols. V 18. minúte obdržal žlté napomenutie faulujúci Gorosito. Priamy kop vyústil v center pred bránku a hlavičku. Svoj tím zachránil Vantruba. V 22. minúte sa po narážačke dostal do zakončenia Ofori. V poslednej chvíli prišiel blok a kopal sa roh. V 34. minúte Gorosito fauloval druhýkrát na žltú kartu a zápas sa pre neho skončil.

V 56. minúte sa do šance rútil Bukata a na hranici pokutového územia išiel k zemi. O faul sa však nejednalo; brániaci hráč zahral loptu. V 60. minúte prišla séria chýb Trnavy. Na pravej strane získal miesto Ramires a trafil k bližšej tyči - 1:1. V ďalšej pasáži si divák pekného futbalu neužil. Domáci sa síce snažili útočiť, no nič prekvapujúce nevymysleli. Spartak sa zas pokúšal o protiútoky, ale hráčom vpredu už chýbali sily. V šiestej nadstavenej minúte hlavičkoval Ramires, a Vantruba nemal ťažkú prácu. O minútu nato vyrazil slovenský gólman loptu pred seba a Lotyši boli blízko k dorážke. Hosťujúci brankár to napokon tesne zvládol. Nadstavovalo sa dvanásť minút, avšak ďalší gól nepadol. Väčšinu zápasu oslabená Trnava remizovala na pôde lotyšskej Audy 1:1.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu