předkola - 2. předkolo - nemistrovská část - 1. zápasy
27.07.2023 20:00 CET
5 : 1
(1:0)

Žilina padla na horúcej pôde v Belgicku štvorgólovým rozdielom

Nemilý debakel schytal na pôde belgického Gentu slovenský zástupca v druhom predkole Európskej konferenčnej ligy zo Žiliny. Žltozelení prehrali na ihrisku favorizovaného súpera vysoko 1:5 (0:1).

V jedenástej minúte hostia stratili loptu. Gent sa na dve prihrávky dostal do zakončenia. Orbana vychytal Belko. V 23. minúte brániaci hráč na pravej strane nechal odcentrovať domáceho futbalistu. Lopta bola v 16-ke predĺžená na Orbana. Jeho hlavičku zastavila pravá žrď, no rovnaký hráč dorážal do prázdnej brány - 1:0. V 30. minúte Gent zahrával priamy kop zo šestnástkového oblúka. Loptu si postavil Orban a prestrelil múr. Belko úspešne vyboxoval. V 32. minúte Belko nepustil za seba strelu zblízka v podaní Cuypersa. Hneď v ďalšej minúte pálil z vnútra 16-ky po zemi k pravej žrdi Orban, no znovu veľmi dobre zakročil Belko.

V 46. minúte vnikla Žilina na útočnú polovicu, no do koncovky sa nedostala. Naopak prišla o loptu a bola z toho veľká príležitosť KAA. Po kolmici išiel Orban sám na bránu. Belko už bol prekonaný, no lopta o centimetre minula ľavú žrď. V 55. minúte skóroval z priameho kopu De Sart. Spoza šestnástkového oblúka trafil k ľavej žrdi - 2:0. V 61. minúte Hongova hlavička letela tesne nad brvno. V 66. minúte vyzeral žilinský protiútok nádejne. Prihrávku pred bránu domáci hráč odvrátil k Javorčekovi, ktorý zvnútra 16-ky prestrelil. Gent vedenie v zápase navýšil z následnej akcie. Center z pravej strany hlavičkoval Cuypers z desiatich metrov k ľavej žrdi - 3:0. V 73. minúte utekal Javorčekovi domáci hráč a Žilinčan zatiahol ručnú brzdu. Keďže už žltú kartu na konte mal, zápas sa preňho ako striedajúceho hráča skončil veľmi rýchlo. V 76. minúte domáci rozohrali roh nakrátko a po centri na zadnú žrď rozvlnil sieť Watanabe - 4:0. V 79. minúte Addo vysunul do šestnástky Kaprálika, ktorý si zasekol brániaceho hráča a strelou k bližšej žrdi prekonal Roefa - 4:1. V 85. minúte sa hráči Gentu pohrali s defenzívou Žiliny: Tissoudali sa s loptou otočil v 16-ke a cez hráča zakončil do Belka, ktorý loptu vyrazil pred seba. Tam zostal voľný Cuypers, ktorý doklepával do prázdnej brány. Po troch nadstavených minútach zápas skončil. MŠK Žilina utrpel na pôde belgického Gentu vysokú prehru 1:5 a jeho šance na postup už nie sú takmer ani v teoretickej rovine.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu