20.07.2023 18:45 CET
1 : 2
(1:2)

Žilina potvrdila postup cez Talin výhrou v Estónsku

FCI Levadia Tallinn nestačil na MŠK Žilina ani v odvetnom zápase prvého predkola Európskej konferenčnej ligy a v Estónsku mu podľahol opäť o gól 1:2 (1:2).

Už v tretej minúte hostia posilnili svoje postupové nádeje. Essomba prihral Rusnákovi do pokutového územia, druhý menovaný sa zbavil brániaceho hráča a strelou po zemi prekonal gólmana Vallnera - 0:1. V desiatej minúte našla spätná prihrávka Bessalu na hranici 16-ky Agyiriho. Jeho zakončenie sa odrazilo od pravej žrde do ľavej a za Belkov chrbát - 1:1. V 21. minúte Agyiriho center mieril na zadnú žrď, kde nebol nik zo Žilinčanov, a hráč Tallinnu našťastie netrafil odkrytú bránu. V 22. minúte s Bessalom zvádzal ťažký bežecký súboj Stojčevski. Napokon to vo vlastnej 16-ke zvládol. V 33. minúte Žilinčania nezachytili prihrávku z ľavej strany. Lopta sa dostala k voľnému Bessalovi, ktorý ju usmernil iba do miest, kde stál Belko. V 35. minúte Gidi zachytil rozohrávku Tallinnu a vnikol do pokutového územia, kde ho zastavil Heitor. V druhej nadstavenej minúte "Šošoni" zahrali roh na prednú žrď. Stojčevski hlavičkou strhol vedenie znova na stranu Slovákov - 1:2.

V 57. minúte to po priamom kope Tallinnu poriadne horelo pred žilinskou bránkou. Belko sa ale rozhodol nepustiť loptu za svoj chrbát. Pokryl dve koncovky domáceho celku, a potom Vassiljev trafil ležiaceho Peetsona. V 78. minúte Agyiri zahral roh na stred malého vápna. Myslovič center odvrátil, ale Agyiri sa znova zmocnil lopty a nebezpečne vystrelil. Belko jeho próbu vyškriabal spod brvna. Nadstavovalo sa päť minút. Žilina vyhrala v Taline rovnakým pomerom ako doma pod Dubňom 2:1 a postúpila do druhého predkola Európskej konferenčnej ligy.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu