2 : 5
(0:1)

Oslavující Hugo Cuypers (© AFP)

Žilina po desiatich góloch od belgického Gentu opúšťa Európu

MŠK Žilina neuspel ani v odvetnom zápase druhého predkola Európskej konferenčnej ligy a belgickému KAA Gent podľahol 0:8 (0:1).

Vo štvrtej minúte Sauerova hlavička na zadnej žrdi skončila v rukaviciach Nardiho. V desiatej minúte Kaprálik vysunul Jambora do pokutového územia, no druhý menovaný z uhla zakončil vedľa brány. V trinástej minúte sa Žilinčania dopustili chyby. Minárikovi, ktorý preberal ťažkú prihrávku, zobral loptu Tissoudali, a jeho gólovú strelu Belko chytil po tom, čo zasiahol nohou.

V 18. minúte Gidi prihral Kaprálikovi, ktorý sa v 16-ker dostával do veľkej šance, ale prišiel majstrovský obranný zákrok belgického hráča. Nasledoval iba roh. V 26. minúte Gidi opäť nabil Kaprálikovi a ten zakončil zvnútra vápna. Lopta mu však nesadla a jeho pokus bol veľmi nepresný.

V 30. minúte po strieľanej prihrávke Fofanu zakončilz prvej Tissoudali a prestrelil bránu. Krátko nato De Sart vyzval do boja kolmicou Tissoudaliho. Hosťujúci futbalista priťukol doprava Hjulsagerovi, ktorý oblúčikom prehodil Belka - 0:1.

V 36. minúte smerovala do stredu brány MŠK tvrdá rana. Belko ju jednou rukou vyrazil. V 37. minúte Ďurišov obstrel minul žrď. Na polčasovú prestávku schádzali tímy za jednogólového vedenia Gentu.

V 48. minúte spoza 16-ky presne vystrelil Hjulsager. Veľmi dobrým zákrokom a robinzonádou sa vyznamenal Belko - loptu vytlačil vedľa ľavej žrde. V 49. minúte sa to odrazilo k Jamborovi v 16-ke, no ten trafil presne do miest, kde sa vyskytoval brankár Nardi.

V 53. minúte sa Tissoudali ocitol sám zoči-voči Belkovi, ktorého nedokázal prekonať. V 61. minúte Cuypersovu prvú strelu Belko doslova bravúrne vyrazil, no Castro-Montes ju Cuypersovi vrátil. Najlepší strelec belgickej ligy na rozdiel od svojho prvého pokusu trafil tentoraz volejom pravačkou - 0:2.

V 66. minúte striedajúci Addo prestrčil loptu Kaprálikovi, ktorý zavesil pod brvno - 1:2. V 69. minúte mal Cuypers proti sebe len Belka a obišiel ho. Bol však už na čiare, kde mu loptu spod nôh zobral žilinský gólman. V 69. minúte Žilinčania čakali, že Tissoudali bude centrovať, ale rozhodol sa zakončiť sám a spoza Minárika trafil hore k vzdialenejšej ľavej žrdi - 1:3.

V 72. minúte pred bránou usmernil center do siete Gerkens - 1:4. Žilinčania boli málo dôrazní. V 77. minúte sa domácim vydaril druhý pekný gól. Strela Kristiána Bariho z vyše 20-tich metrov zapadla k pravej žrdi - 2:4.

V 81. minúte Kaprálik prešiel cez Watanabeho a s koncovkou čakal do poslednej chvíle. Bol však už z ostrého uhla a nedostal loptu pomedzi nohy Nardiho. Znovu navýšiť vedenie mohol Gent v 83. minúte. V 89. minúte sa Cuypers na hranici pokutového územia otočil a okamžite vystrelil. Trafil k ľavej žrdi Belkovej brány - 2:5.

Viac sa už nestalo. KAA Gent strelil žilinským mladíkom v dvoch zápasoch hrozivých desať gólov a po víťazstvách 5:1 v Belgicku a 5:2 na Slovensku maximálne suverénnym spôsobom postúpil do tretieho predkola Európskej konferenčnej ligy.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu