13.07.2023 17:30 CET
2 : 1
(1:0)

Žilina zlomila Tallinn penaltou v závere

V úvodnom dueli prvého predkola Európskej konferenčnej ligy strhol MŠK Žilina víťazstvo nad celkom Levadia Tallinn na svoju stranu a vyhral pomerom 2:1 (1:0).

Hneď na začiatku mali šancu domáci futbalisti. Dlhá lopta za obranu prepadla ku Kaprálikovi, ktorý pálil vedľa ľavej tyče Vallnerovej bránky. V tretej minúte bola Rusnákova strela tečovaná na prvý roh pre MŠK. Hneď v ďalšej minúte Jambor po rohu tesne minul ľavú tyč. V siedmej minúte podobne minul i Gidi.

Krátko nato sa po prihrávke z ľavej strany v pokutovom území zorientoval Ďuriš a po zemi rozvlnil sieť - 1:0. V 14. minúte minul bránu hostí Ďuriš. V 17. minúte veľmi dobre zakročil Vallner. Gólman Estóncov vyrazil strelu v čistej šanci Kaprálika, ktorý zakončil v sklze.

V 51. minúte chyboval striedajúci Sauer, keď pred svojím gólmanom zle spracoval loptu. Tá sa dostal k Agyirimu, ktorý po zemi k vzdialenejšej žrdi vyrovnal - 1:1.

V 55. minúte Essomba pätičkou našiel Jambora, no mladý Žilinčan poslal loptu iba do stredu brány. V 60. minúte nepríjemný priamy kop realizoval Agyiri. Belko ho odvrátil na roh. V 67. minúte to na seba zobral Rusnák. Vallner veľmi dobre vyrazil na roh. V 74. minúte sa diváci tešili, pretože jeden zo Žilinčanov skóroval z niekoľkých metrov. Postranný rozhodca však avizoval ofsajd. V 86. minúte dobrú strelu Javorčeka z priameho kopu z pravej strany vytesnil Vallner.

V 87. minúte bolo v 16-ke Tallinnu rušno, no nikto z hráčov v žltozelenom nezasunul loptu do siete. V tretej nadstavenej minúte sa Essomba po výbornej pätičke spoluhráča ocitol zoči-voči Vallnerovi, ale Heitor ho fauloval a rozhodca nariadil pokutový kop. Loptu z neho poslal nekompromisne do siete Myslovič.

Viac sa už stať nestihlo, a tak domáca Žilina v hektickom dueli zdolala Tallinn o jediný gólik 2:1.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu