03.08.2023 17:30 CET
4 : 1
(3:0)

Trnava prevalcovala lotyšskú Audu už v prvom dejstve

V odvetnom zápase druhého predkola Európskej konferenčnej ligy sa Spartaku Trnava podarilo deklasovať FK Auda 4:1 (3:0).

V desiatej minúte Koštrnov center predĺžil za seba Procházka. K zákroku po strele z voleja prinútil hosťujúceho brankára Ozolsa krídelník Erik Daniel. Skóre sa zatiaľ nemenilo. V 28. minúte videl za útočný faul prvú žltú kartu merania síl domáci krajný obranca Martin Mikovič.

V 36. minúte vybuchol Štadión Antona Malatinského radosťou. Mikovič sa vložil hlavou do lopty a posunul ju vpred. Následne to po ľavej strane individuálne skúsil Daniel. Zacielil z veľkej diaľky a zavesil loptu do vzdialenejšieho horného rohu. Trnava sa tak ujala vedenia 1:0.

V 38. minúte obrana hostí zaspala. Ďalším dobrým pasom z ľavej strany sa predviedol Mikovič. Na správnom mieste bol v tom momente Djuričin, ktorý padajúcu loptu z prvej posunul do odkrytej bránky - 2:0. V nadstavenom čase prvého dejstva padol ďalší presný zásah a znovu sa radoval slovenský celok, ktorý využil štandardnú situáciu. Po Bainovićovom centri odrazenú loptu zblízka napálil Štetina a bolo 3:0. S týmto skóre skončil prvý polčas.

V 59. minúte obdržal žlté napomenutie za hádku s protihráčom Manyumow Achol. Súčasťou tohto konfliktu bol aj domáci Kristián Koštrna, a tak sa zažltilo i jemu. V 75. minúte si presný zásah do čierneho pripísal kapitán Spartaka Roman Procházka. Jeho strelecký pokus z hranice pokutového územia bol ešte tečovaný brániacim protihráčom, no lopta našla svoj cieľ - 4:0.

Procházkovmu gólu asistoval Philip Azango. V 88. minúte čestný úspech predsa len zaznamenal takisto lotyšský celok. Striedajúci Ricardo Peña urobil chybu. Vďaka tomu sa lopty zmocnil Manyumow Achol. Vymenil si ju so spoluhráčom Ogunniyim a urobil z Dominika Takáča štatistu - 4:1.

Hlavný arbiter nadstavil duel o tri minúty. Potom už trnavská radosť mohla prepuknúť naplno. Spartak zdolal v odvete lotyšskú Audu vysoko 4:1 a jeho priaznivci sa môžu tešiť na tretie predkolo Európskej konferenčnej ligy. V ňom bude súperom Trnavy Lech Poznaň.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu