06.11.2013 20:45 CET
4 : 0
(3:0)

Atlético převálcovalo Austrii a už je v osmifinále

Díky gólové smršti zásluhou Mirandy, Raúla Garcíi, Filipe Luise a Diega Costy zvládlo Atlético Madrid další zápas Ligy mistrů bez jakýchkoli potíží. Austria Vídeň nedokázala španělskému celku vzdorovat a podlehla jasně 4:0.

Skupina G tak má prvního jistého postupujícího, madridský klub již na čele drží nedostižitelný sedmibodový náskok. O to, kdo Atlético do jarní vyřazovací fáze doprovodí, se rozhodne mezi Portem a Zenitem Petrohrad. Austria tak svým způsobem sehraje ještě výraznou roli, byť sama čeká na své první vítězství. Na stadion Vicenteho Calderóna přijížděla po nedávném domácím výprasku 0:3 právě od Atlética.

Domácí udělali oproti nedávné výhře v lize nad Athleticem jedinou změnu, a to start Raúla Garcíi místo Davida Villy. Vídeňský klub nastoupil dokonce v totožné sestavě, jako naposledy v ligovém kole proti Neustadtu. Byť vstoupil do utkání správnou nohou a skrze Kienasta i jako první zahrozil, hned po jedenácti minutách hry inkasoval. Rohový kop Kokeho nedokázala obrana hostů důrazně odvrátit, a tak snadno prolomil bezbrankový stav Miranda. Pozitivní vstup Austrie do utkání tak byl nadobro zmařen a brzy bylo ještě hůře.

Nejprve ještě brankář Lindner skvěle zasáhl proti ráně nezastavitelného Diega Costy, ale v 25. minutě už byl na Garcíovu hlavičku po Costově centru krátký i on. Na druhé straně se ještě předtím nenechal zahanbit ani Thibaut Courtois, jenž udržel průběžné čisté konto i po šanci Royera z ojedinělého útoku hostů.

Třiadvacetiletý gólman Austrie byl v pohotovosti téměř nepřetržitě. Hned minutu po inkasovaném gólu už znovu musel držet svůj tým nad vodou po perfektně trefném voleji aktivního Costy. Přesto ještě do poločasu musel Lindner tahat míč ze své sítě potřetí. Filipe Luis stál ve správnou chvíli na správném místě a bez potíží uklidil míč do branky poté, co Juanfranova nepovedená střela přistála pod jeho nohama.

Ani po změně stran však domácí nepovolili a zvláště Diego Costa pokračoval v terorizování obrany Austrie. Přesto ani on, ani García, nedokázali dlouho překonat chvílemi zoufalou vídeňskou obranu počtvrté. Skvělou příležitost měl brazilský útočník se španělským pasem čtvrthodinu před koncem, kdy po faulu na střídajícího Christiana Rodrígueze kopal pokutový kop. Lindner se však znovu zaskvěl a jeho střelu dokázal chytit. Čtvrtý gól však přesto odvrátil pouze o pár minut, neboť Costa si v 82. minutě vše vynahradil nechytatelnou zakroucenou ranou k tyči.

Autor: Martin Kantor / goal.com