22.10.2013 20:45 CET
0 : 3
(0:2)

Austria Vídeň - Atlético Madrid 0:3

Fotbalisté Austrie Vídeň nedokázali navázat na bodový zisk z minulého kola a s jedním bodem na kontě zůstávají po polovině odehraných zápasů na poslední příčce ve skupině. Atlético potvrdilo úlohu favorita a ve skupině G neztratilo ještě ani bod, postup do osmifinále tak má na dosah. O svém vítězství rozhodlo již v úvodní dvacetiminutovce, kde skórovalo hned dvakrát.

Austria vzdorovala co se týče držení míče, tato statistika byla naprosto vyrovnaná. Hosté měli mnohem více střeleckých pokusů a s naprostým přehledem kontrolovali průběh zápasu. Rakouský výběr tak stále čeká na svou první vstřelenou branku a vzhledem k vyrovnanosti ostatních protivníků bude velmi těžké skončit alespoň na třetím místě. Český útočník Tomáš Jun odehrál 75. minut, stejně jako jeho spoluhráči příliš vidět nebyl.

Atlético se dostalo do vedení ze své první vážnější akce. Po ospalém úvodu skvěle využilo rychlého protiútoku, do kterého se dostal Filipe Luis. Na jeho rychlé nohy defenzíva Austrie vůbec nedokázala zareagovat a po následné přihrávce zakončoval do prázdné branky nikým nehlídaný Raúl García. Domácí byli po této inkasované brance ještě více nervóznější a o pár minut později museli spolknout další hořkou pilulku, když se prosadil Diego Costa.

Po chybě domácí obrany unikl Costa na levé straně, pohotovou kličkou se zbavil obránce a technickou ranou nedal brankáři Lindnerovi žádnou šanci na úspěch - 0:2. Hru Austrie jistě ovlivnil brzký odchod Marka Stankoviče, který musel kvůli zranění opustit trávník po necelé čtvrthodině. Austria se mohla dostat zpátky do duelu necelých deset minut před přestávkou. Po krásné kolmici vyslal směrem k hostující brance bombu Hosiner, ovšem míč se odrazil před čáru a poté byl odkopnut do bezpečí, největší šance domácích tak gólem neskončila.

Celek z Vídně se ještě snažil se zápasem něco udělat a do druhého dějství nastoupil aktivně, ta ovšem vyprchala po třetí trefě španělského velkoklubu. V 53. minutě podruhé v zápase skóroval Costa, který po narážečce střídajícího Insúy nekompromisně uklidil míč do branky. V samém závěru tohoto klání mohl ještě zvýšit vedení madridského klubu Koke, ale Lindner jeho střelu vyrazil reflexivně nohou a výsledek se tak již nezměnil.

Autor: Viktor Sandev / goalsarena.com, eurofotbal.cz