3 : 0
(0:0)

Schalke splnilo povinnost a doma porazilo Steauu

Očekávaný obraz hry byl servírován ve Veltins Areně, kde Königsblauen od začátku proti Steaue diktovali tempo a nakonec si po zásluze odnášejí tři body. Rumuni tak proti S04 opětovně neuspěli...

Gelsenkirchenský celek se od první minuty snažil dirigovat hru, ovšem nadšeně hrající Rumuni se nechtěli dát snadno a poctivou defenzivou si drželi favorita od těla. Nadějnou možnost měl po devíti minutách Szalai, jeho přízemní rána však na strážce hostující branky nestačila. Horníci se nicméně snažili i nadále: Farfán oslovil Boatenga, ani ten však úspěch neslavil.

Hostující družina se s přibývajícími minutami na ukazateli přece jen zlepšila, daleko více času držela míč na svých kopačkách, ale do nebezpečných situací se přesto nedostávala. Z ničeho nic tak mohlo udeřit na druhé straně: Frafán dalším přesným centrem našel Boatenga, bývalý tvůrce hry milánského AC však ani napodruhé nemohl slavit! Zbývající patnáctiminutovka prvního poločasu se odehrávala pod taktovkou rumunského týmu. Střelami z dálky to zkoušeli Tănase a Stanciu, ani jeden z nich však Hildebranda výrazněji neohrozil. Těsně před odchodem na zasloužený odpočinek pro změnu minul tři tyče Boateng.

Nastolený trend z pohledu Steauy pokračoval i ve druhé půli. Zmatku ve vápně S04 se po prodlouženém rohu pokusil na přední tyči využít Kapetanos, avšak hlavičkoval nad branku. Jen o pár minut později to po totožné standardní situaci zkoušel Bourceanu, ani jeho pokus však kýženým úspěchem neskončil. Trápící se die Knappen nakonec udeřili: Uchida centroval do ohraničeného prostoru, Boateng na přední tyči udělal zmatek a míč zaplul až do sítě - 1:0!

Od tohoto momentu museli Reghecampfovi svěřenci otevřít hru a to se logicky muselo Schalke nesmírně "hodit do krámu". Všemi vytoužená pojistka na sebe nenechala dlouho čekat. Psala se 78. minuta, když po kombinaci Draxlera s Farfánem usměrnil balón k pravé tyči Boateng - 2:0. Jasno bylo po akci Draxlera, kterou po Farfánovi s Fuchsem zakončil sám mladý středopolař - 3:0. Střídající Clemens pak ještě zamířil do tyče!

Autor: Jiří Vojík / kicker.de