17.09.2013 20:45 CET
2 : 0
(2:0)

SL Benfica - RSC Anderlecht 2:0

Fotbalisté Benficy Lisabon potvrdili úlohu favorita v souboji s belgickým Anderlechtem a hlavně díky povedené první půlhodině zvítězili 2:0. Domácí se dostali vedení v úvodu zápasu a svůj náskok navýšili po půl hodině hry, poté měli i další velké příležitosti. Hosté se po obrátce zlepšili a domácí hlavně díky brankáři Arturovi nakonec udrželi čisté konto. Benfica se kvůli horšímu skóre prozatím zařadila na druhé místo za vedoucí PSG.

Benfica odstartovala opravdu brilantně a hned ve 4. minutě přetavila svou první vážnější možnost ve vedoucí branku, které hodně "napomohl" nejistým zákrokem brankář Silvio Proto. Ten vyrazil lehkou střelu Andrého Almeidy pouze před sebe a Filip Đuričić neváhal ani vteřinu, snadno poslal míč do branky belgického celku. Portugalský celek poté zvolnil a několik zajímavých situací musel řešit na druhé straně Artur, ovšem vždy bez větších komplikací.

V polovině úvodního dějství se poprvé ukázal Proto a chtěl odčinit svou chybu, dělovku Óscara Cardoza vyrazil před sebe a následně míč ukryl do náručí. Ihned na to si připsal další skvělý zákrok, když tentokráte balón směřující do horního růžku z kopačky Lazara Markoviće vyškrábl konečky prstů. Benfica se mohla podruhé radovat přesně ve 30. minutě, skvěle totiž zakončil obránce a zároveň kapitán lisabonského výběru Luisão.

Po krásném pasu technicky vybaveného Almeidy si zpracoval míč na prsa a z voleje poslal nechytatelný projektil za záda Prota. V hostujícím táboře mohlo být ještě hůře deset minut před přestávkou. Po rohovém kopu nasměroval míč do branky Enzo Pérez, ovšem obránce Chancel Mbemba dokázal fantasticky odkopnout míč z brankové čáry na rohový kop.

Hosté v prvním poločase častěji drželi míč na kopačkách, jenže produktivní byl soupeř. Svou útočnou aktivitu zvýšili ve druhém dějství a potit se začal Artur. Ten po hodině hry vyrazil do bezpečí parádní ránu zatím nejlepšího střelce Anderlechtu Matíase Suáreze. Dvacet minut před koncem mohl na druhé straně přidat definitivní pojistku Cardozo, na hranici malého vápna mířil z otočky jen těsně vedle.

Anderlecht se snažil zdramatizovat utkání v samém závěru. Hlavičkující Cheikhou Kouyaté sice v 87. minutě zamířil hlavou za záda Artura, ale jeho radost byl předčasná, pomezní rozhodčí totiž signalizoval ofsajd. V nastavení se naposledy ozval aktivní Suárez. Artur si i nyní s jeho pokusem poradil a výsledek zápasu se proto nezměnil.

Autor: Viktor Sandev / soccernet.com, eurofotbal.cz