15.09.2015 20:45 CET
1 : 0
(1:0)

VfL Wolfsburg - CSKA Moskva 1:0

Nová posila Julian Draxler nakonec jediným gólem ze 40. minuty rozhodl o vítězství Wolfsburgu nad ruským CSKA. Přesně na den jako před šesti lety, kdy Vlci byli součástí Ligy mistrů naposledy, se tak hostům nepodařilo na půdě tohoto soupeře opět bodovat. Tentokráte ve Volkswagen Aréně dokonce ani nevstřelili branku.

Právě na domácího záložníka, který do Wolfsburgu přišel na konci přestupového období ze Schalke, upozorňoval svoje svěřence kouč Leonid Sluckij už před zápasem. Marně. Právě mladý německý reprezentant se totiž stal hlavním mužem tohoto úvodního střetnutí. A moskevský celek na jeho trefu ve druhé půli již zareagovat nedokázal.

V celkovém kontextu to byla zasloužená výhra domácích, kteří směrem dopředu byli aktivnější než jeho soupeř. Ve 25. minutě se dostal do tutovky Draxler, jehož parádně uvolnil Schürrle, nicméně z blízkosti na brankáře Akinfejeva vyzrát nedokázal. Na druhé straně mohl z protiútoku načít účet Dzagojev, ale zamířil jen nad bránu.

Pět minut před přestávkou se VfL ujal vedení. Těsně předtím musel obránce Ščennikov zlikvidovat možnost Caligiuriho, kterému se podařilo vyzrát na ofsajdovou past, hostující defenzíva si ovšem o pár chvil později po centru z levé strany od Kruse nepohlídala dobře Draxlera, jenž nadvakrát překonal ne úplně jistého Akinfejeva.

I ve druhém dějství byli Vlci lepším týmem, dalšího kýženého gólu se ovšem tentokráte nedočkali. Zkraje se propracoval k hlavičce Bendtner, nicméně nezamířil mezi tři tyče, Schürrle se následně dokázal vyhnout hned dvěma soubojům, dostal se do slibné střelecké pozice, ale jeho pokus na bližší tyči zlikvidoval Akinfejev.

Asi nejnebezpečnějším hostujícím hráčem byl na hřišti Tošič, který slušně rozehrával některé standardky, v 66. minutě dokonce prověřil připravenost brankáře Benaglia, ovšem ve finále jeho snažení vyšlo vniveč. Pokud CSKA hodlá do bojů o postup promluvit, musí se především v ofenzivě rapidně zlepšit.

Autor: Patrik Sandev / uefa.com