28.09.2016 20:45 CET
1 : 1
(1:0)

Beşiktaş JK - Dynamo Kyjev 1:1

Fotbalisté tureckého Besiktase Istanbul dokázali po úvodní remíze na půdě portugalského Sportingu Lisabon uhrát doma s konkurenčním Kyjevem další nerozhodný výsledek ve shodném poměru 1:1 a se dvěma body na kontě se posunuli na druhé místo tabulky za suverénní italskou Neapol. Podruhé za sebou tedy bodovali, navíc dlouho drželi jednogólový náskok. Ukrajinský celek naopak po domácí porážce 1:2 s Neapolí poprvé letos bodoval.

Dynamo se díky skóre 2:3 posunulo na třetí místo s jedním bodem o skóre před Sporting a rozhodně nemusí být zklamáno, po necelé půl hodině hry totiž se svým středečním protivníkem prohrávalo. Utkání nebylo nijak bohaté na vyložené příležitosti, ve všech ohledech včetně držení míče a počtu střel bylo až výjimečně vyrovnané a remíza je tak pro oba protivníky zasloužená. Besiktas se dostal do vedení z první vážnější akce ve 28. minutě.

Prosadit se dokázal Ricardo Quaresma, který se postavil k přímému volnému kopu před hranicí pokutového oblouku a nádhernou technickou střelou zamířil přímo do pravého horního rohu, gólman Rudko se pouze naprázdno proletěl vzduchem. Zkušený čerstvě třiatřicetiletý Portugalec tak potvrdil, že je excelentní v zahrávání standardních situací. Až do konce úvodního dějství se nic zajímavého nepřihodilo, po změně stran mohli hosté srovnat.

V 57. minutě se ke dvěma střelám dostal Harmaš, jehož první ránu z více jak pětadvaceti metrů vyboxoval gólman Fabri na hranici pokutového území. Harmaš se poté opřel do balónu po sklepnutí svou hrudí a vzdálenější tyčku minul zhruba o půl metru. Po hodině hry mohl na druhé straně pojistit vedení Besiktase Talisca, jenže po centru za obranu hlavičkoval jen do země a jeden z vracejících se protihráčů odkopl míč na rohový kop.

Hosté z ničeho nic srovnali v 65. minutě a pro domácí celek to byl obrovský šok. Po přímém volném kopu z pravého křídla od Rybalky naběhl na hranici brankového území Viktor Cyhankov a nikým nehlídán na zadní tyči bez větších potíží překonal bezmocného brankáře Fabriho. Ve zbývajících minutách se oba výběry soustředily hlavně na pevnou defenzívu a nechtěly udělat chybu, k vážnému ohrožení ani jedné branky nedošlo až do závěrečného hvizdu.

Autor: Viktor Sandev / uefa.com, espnfc.com