2 : 0
(1:0)
Arena CSKA, Moskva

Benfica prohrála i v Moskvě a na jaře poháry hrát nebude

Zápas v Moskvě byl pro Benficu vším. Portugalci potřebovali nutně vyhrát aby měli alespoň teoretickou naději na účast v jarní fázi Ligy mistrů nebo Evropské ligy. Moskva naopak potřebovala alespoň remízu aby měla jistotu Evropské ligy.

Do zápasu vstoupilo aktivněji, podle očekávání, CSKA. Již v šesté minutě připravil velkou šanci pro domácího Vitinha Wernbloom. Vitinho ale v rozhodující okamžik selhal a míč poslal pouze nalevo od soupeřovy brány. Ve třinácté minutě se již skóre utkání měnilo. Na hranici vápna se k míči dostal Georgij Ščennikov a míč bez slitování poslal do rohu Varelovy brány.

Ani ne o dvě minuty později mohlo být srovnáno. Lisabonský křídelník Goncalves sice slibně hlavičkoval na malé vápno soupeře, tam ale selhal Jonas, který špatně odhadl odskok míče. V následujících minutách se hra uklidnila a jediná další šance prvního poločasu přišla v 29. minutě, kdy se po špatném odrazu míče od Luisaa dostal k míči Alan Dzagojev, který po bleskovém zpracování zamířil z voleje do míst, kde stál připravený brankář Varela. Do kabin se tedy šlo za stavu 1:0 pro domácí.

Do druhého poločasu již nenastoupil lisabonský Goncalves, jehož vystřídal Franco Emanuel Cervi. Ani ten ale hostům nepomohl, neboť v 56. minutě, v první velké šanci druhého poločasu, se po další velké chybě obrany Benficy míč odrazil po střele Vitinha od hostujícího obránce Jardela, který si míč srazil přímo do vlastní brány. V 69. minutě málem Vitinho přidal třetí branku CSKA, ale brankář Varela byl dobře připraven a míč pohotově vyrazil na roh.

Zápas tedy skončil 2:0 pro domácí. Benfica doplatila na špatnou organizovanost obrany a kdyby v bráně nestál právě Varela, mohl být stav rozdíl skóre daleko vyšší. Lisabonští s tak s evropskými poháry rozloučí domácím zápasem s Basilejí, neboť nezískali ani jeden bod a již nemají ani teoretickou šanci na postup do šestnáctifinále Evropské ligy. CSKA se představí na půdě Manchesteru United a bude na dálku bojovat o postup do osmifinále Ligy mistrů s Basilejí.

Autor: Lukáš Hrneček / uefa.com