Jednadvacítka remizovala i se Slovinci. Soupeř si opět dal vlastní gól

Čeští reprezentanti do 21 let i ve druhém zápase na mistrovství Evropy remizovali 1:1. Po Itálii si svěřenci trenéra Karla Krejčího rozdělili body s domácím Slovinskem. Také dnes "Lvíčatům" pomohl k bodu vlastní gól, který si vstřelil v 86. minutě Nik Prelec. Jeho spoluhráč Aljoša Matko v Celje otevřel skóre po půl hodině hry. Češi uzavřou skupinu B v úterý zápasem proti úřadujícím šampionům ze Španělska, které pravděpodobně budou muset porazit, aby postoupili do čtvrtfinále.

Trenér jednadvacítky Krejčí: Se Slovinci to bude zápas o všechno

Trenér české reprezentace do 21 let Karel Krejčí označil sobotní duel se Slovinskem ve skupině B mistrovství Evropy jako zápas o všechno, ve kterém remíza nic neřeší. Podle kouče bude spolupořadatel šampionátu proti Česku hrát jinak než při úvodní porážce 0:3 s obhájcem zlata Španělskem.

Čeští mladíci hrají o naději na postup do play off. Proti Slovinsku musí zvítězit

Zápas o naději. Tak lze jednoduše vykreslit sobotní střetnutí českých reprezentantů do 21 let na Mistrovství Evropy. S domácími Slovinci se "Lvičata" porvou o šanci na postup ze základní skupiny. Dobré vyhlídky si totiž s největší pravděpodobností udrží pouze vítěz duelu.

Sadílek už Slovince dvakrát porazil, vyhrát chce i v sobotu

Český fotbalista Michal Sadílek už dokázal porazit Slovinsko v reprezentačních kategoriích do 17 i 19 let a v sobotu by rád zvítězil také s jednadvacítkou na mistrovství Evropy v druhém utkání skupiny B. Podle záložníka Liberce musí "Lvíčata" pro udržení postupových nadějí získat tři body.

Bucha: Karanténa byla nepříjemná, účast na Euru beru jako výhru

Reprezentant do 21 let Pavel Bucha krátce před mistrovstvím Evropy zažil velkou nepříjemnost a kvůli hromadné nákaze koronavirem ve Viktorii Plzeň strávil dva týdny v karanténě. Nakonec s klubovým spoluhráčem Pavlem Šulcem stihli odcestovat do Slovinska a oba také za "Lvíčata" odehráli úvodní zápas skupiny s Itálií (1:1), což třiadvacetiletý záložník bere jako výhru.

Karabec i po Itálii musí v týmu plnit povinnosti nejmladšího

Český reprezentant do 21 let Adam Karabec ve středečním úvodním zápase mistrovství Evropy s Itálií nečekaně nastoupil v základní sestavě a pomohl k remíze 1:1, poté co si po jeho standardní situaci vstřelil vlastní gól Giulio Maggiore. Přesto musí sedmnáctiletý záložník v týmu "Lvíčat" dál plnit povinnosti nejmladšího hráče, na které je zvyklý i z pražské Sparty.

Lingr: Bodu s Itálií si moc ceníme, byl to perfektní týmový výkon

Český reprezentant do 21 let Ondřej Lingr si hodně cenil remízy 1:1 s Itálií v úvodním zápase mistrovství Evropy. "Lvíčata" podle ofenzivního hráče pražské Slavie podala v Celje proti favoritovi perfektní týmový výkon a bod si zasloužila.

Hlavně Jedličkovou zásluhou jsme uhráli bod, řekl trenér Krejčí

Podle trenéra Karla Krejčího uhráli čeští reprezentanti do 21 let v úvodním duelu mistrovství Evropy s Itálií remízu 1:1 hlavně díky vynikajícímu výkonu brankáře Martina Jedličky. Jednička "Lvíčat" ale slova chvály mírnila.

Jednadvacítka na úvod ME remizovala s Itálií 1:1

Čeští reprezentanti do 21 let vstoupili do mistrovství Evropy remízou 1:1 s Itálií. Jednoho z favoritů turnaje poslal ve slovinském Celje do vedení v 31. minutě útočník Gianluca Scamacca, ale v 75. minutě "Lvíčata" díky vlastní brance Giulia Maggioreho vyrovnala. Od 84. minuty dohrávala Itálie bez vyloučeného Sandra Tonaliho, ve čtvrté minutě nastavení uviděl červenou kartu i Riccardo Marchizza.

Podle Čecha jednadvacítka na Euru potřebuje výjimečný výsledek

Bývalý reprezentant Petr Čech hodně rád vzpomíná na zlaté mistrovství Evropy do 21 let v roce 2002. Někdejší brankář Chelsea, Arsenalu, Rennes nebo Sparty bude svým nástupcům na letošním šampionátu držet palce, "Lvíčata" v březnové náročné skupině s obhájcem trofeje Španělskem, Itálií a domácím Slovinskem podle Čecha potřebují pro postup uhrát s favority minimálně jeden výjimečný výsledek.

Motivaci máme obrovskou, ale povzbuzující řeč bude, řekl Chaluš

Přestože čeští reprezentanti do 21 let mají podle kapitána Matěje Chaluše před středečním startem evropského šampionátu velkou motivaci, tradiční povzbuzující řeč před zápasem s Itálií nevynechá. Nabitý program a s ním související únavu Chaluš jako problém nevidí a věří, že "Lvíčata" favorita porazí.

Trošku kluky brzdím, aby nebyli přemotivovaní, řekl trenér Krejčí

Trenér Karel Krejčí cítí na hráčích české reprezentace před středečním úvodním duelem na mistrovství Evropy do 21 let s Itálií velké odhodlání a snaží se ho trochu krotit. Věří, že absence Adama Hložka, Davida Zimy a Jana Matouška "Lvíčata" semkne.

Krejčí: Do skupiny na Euru jsem si schoval minimálně tři góly

Minimálně tři góly si do skupiny B na nadcházejícím mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let schoval defenzivní univerzál Ladislav Krejčí, s pěti trefami nejlepší český střelec v kvalifikaci. "Lvíčata" začnou šampionát ve středu utkáním s Itálií. Podle Krejčího půjde o extrémně důležitý zápas.

Česká jednadvacítka vstoupí do ME ve středu s Itálií

Čeští reprezentanti do 21 let vstoupí ve středu do mistrovství Evropy ve Slovinsku a Maďarsku. Na úvod je čeká Itálie, s pěti triumfy nejúspěšnější země spolu s obhájcem titulu Španělskem, které hraje rovněž ve skupině B v Celje stejně jako domácí Slovinsko. Utkání má výkop v 18:00.

Startuje ME do 21 let, Češi se utkají i s obhájci ze Španělska

Ve středu začíná úvodní část mistrovství Evropy do 21 let, které hostí Maďarsko a Slovinsko. Česká reprezentace se ve skupině B v Celje postupně utká s Itálií, domácím Slovinskem a obhájcem trofeje ze Španělska. Turnaj se kvůli koronavirové pandemii odehraje bez diváků a ve zvláštním formátu.