Mistrovství Evropy do 21 let - kvalifikace UEFA - Mistrovství Evropy do 21 let - kvalifikace 2009 - zprávy

Jednadvacítce bude v závěru kvalifikace chybět Šimůnek

Citelná ztráta potkala před závěrem kvalifikace mistrovství Evropy českou fotbalovou reprezentaci do 21 let. "Lvíčatům" bude v klíčových zápasech v Turecku a s Ukrajinou chybět kapitán a stoper Jan Šimůnek. Obránce Wolfsburgu si v minulém týdnu poranil přitahovač stehenního svalu a v nejbližších utkáních jednadvacítce nepomůže.

Kotrba v premiéře u jednadvacítky vyzkouší tři nováčky

Tři úplné nováčky pozval na přípravný zápas do Portugalska trenér české fotbalové reprezentace do jednadvaceti let Jiří Kotrba, který v červnu nahradil ve funkci Vítězslava Lavičku.

Lvíčata uspěla na Ukrajině, děkují "žolíkovi" Jeslínkovi

Česká fotbalová reprezentace do 21 let vyhrála v dnešním důležitém duelu kvalifikace mistrovství Evropy na Ukrajině 2:0 a udělala tak velký krok k postupu ze skupiny. Výhru hostujícího týmu v druhém poločase zařídili svými brankami střídající "žolík" Jiří Jeslínek v 72. minutě, František Rajtoral přidal gólovou pojistku osm minut před koncem.

Gebre Selassie si místo vysoké školy plní fotbalové sny

Když se loni na podzim Theodor Gebre Selassie zamýšlel nad svojí další budoucností, chystal se dát přednost studiu na vysoké škole před fotbalem, protože v béčku Jihlavy velkou perspektivu nespatřoval. Uplynul rok a všechno je jinak: z fotbalisty s etiopskými kořeny je stálý člen reprezentace do jednadvaceti let a hlavně se začíná čím dál víc prosazovat v pražské Slavii.

Jednadvacítka se chce na Ukrajině přiblížit postupu

Fotbaloví reprezentanti do jednadvaceti let se před středečním zápasem na Ukrajině ocitli na rozcestí, z nějž touží vykročit vstříc postupu ze skupiny a účasti na mistrovství Evropy v roce 2009. Pokud mladíci odjedou ze Záporoží s prázdnou, jejich šance notně poklesnou, což si ale nehodlají připustit.

Jednadvacítka: Po přestávce jsme byli až moc pasivní

Zbytečně pasivní prý byli čeští fotbalisté do 21 let v druhém poločase dnešního utkání evropské kvalifikace proti Turecku. Lvíčata litovala, že v Jablonci neudržela cenné vedení nad jedním z favoritů skupiny, ovšem i po remíze 1:1 stále věří v první místo.

Česká jednadvacítka jen remizovala s Tureckem

Čeští fotbaloví reprezentanti do 21 let v důležitém souboji evropské kvalifikace s Tureckem nedotáhli dobře rozehraný zápas do vítězného konce a nakonec v Jablonci remizovali 1:1. Domácí začali lépe a od 17. minuty vedli po brance Střeštíka, ale za hosty v 73. minutě srovnal Ilhan. Turci ještě na konci prvního poločasu neproměnili penaltu.

Česko-slovenská komise začne chystat společné šampionáty

Češi a Slováci se dohodli, že vytvoří komisi, která se bude zabývat možností pořádání společných mládežnických šampionátů a také připraví projekt pro kandidaturu na pořádání ME dospělých v roce 2020.

Jednadvacítce komplikují přípravu přívaly sněhu

České reprezentaci do 21 let komplikuje přípravu na možná klíčový dvojzápas evropské kvalifikace s Tureckem a Ukrajinou sněhová nadílka na severu Čech. Hřiště v Jablonci nad Nisou, kde se bude hrát sobotní duel s Tureckem, leží pod bílou pokrývkou...

Dejagah bude dál reprezentovat Německo

Německý útočník s íránskými kořeny Ashkan Dejagah vyvolal v zemi našich západních sousedů pořádný rozruch, když s reprezentační jedenadvacítkou odmítl odcestovat do Izraele. Situace se nakonec uklidnila a Dejagah bude dál reprezentovat.

Lvíčata deklasovala Lichtenštejnce!

Český výběr hráčů do 21 let dokázal zvítězit až ve druhém utkání v rámci kvalifikace na evropský šampionát v této věkové kategorii. Lavičkův tým nadělil Lichtenštejncům osm branek, když zvítězil 8:0. Třemi brankami se na konečném výsledku podílel Michal Smejkal...

Lvíčata dnes proti Lichtenštejncům

Česká jednadvacítka si bude chtít spravit náladu po neúspěšném utkání s Armény dnes v Horních Počernicích, kde odehraje další kvalifikační duel o ME proti fotbalovým trpaslíkům z Lichtenštejnska.

Lvíčata ani lvi nezářili

Hurá, radujme se, je to tam! Naše reprezentace rozprášila silné San Marino! A dala mu dokonce celé tři góly! Ze stejného důvodu si oslavu zaslouží jedenadvacítka, přivážející cenný bod z Arménie, jejíž tým je prošpikován samými budoucími vítězi Ligy mistrů.

Lvíčata v Arménii jen remizovala

Česká fotbalová reprezentace do 21 let vstoupila do kvalifikace na mistrovství Evropy remízou na půdě Arménie. V rozpáleném Jerevanu otevřeli skóre domácí v nastavení prvního poločasu, ale těsně na začátku druhého Češi vyrovnali.