Mistrovství Evropy - kvalifikace UEFA - Mistrovství Evropy - kvalifikace 2016 - expres zprávy

31.03.201523:28

Vaclík: Nechytatelná střela to nebyla

Česká reprezentace v hodně pozměněné sestavě prohrála přípravné utkání na Slovensku nejtěsnějším možným rozdílem. "Nechytatelná střela to nebyla, musím se na to podívat. Čekal jsem, že to víc sklouzne, ale vyskočilo to hodně vysoko a přeskočilo mě to. Určitě jsem si s tím měl poradit lépe. Při té šanci v první půli jsem reagoval na tu první střelu po zemi, ale někdo to přizvedl. Už bych neměl šanci, ale Gebre mě zachránil a oddechl jsem si. Změn bylo deset, což není úplně obvyklé. Ale jsem rád, že jsme dostali šanci," prohlásil po utkání brankář Tomáš Vaclík.

ČTK
31.03.201522:43

Kvalifikace mistrovství Evropy - výsledek

Výsledek dnešního kvalifikačního utkání o postup na ME 2016: Izrael - Belgie 0:1 (9. Fellaini).

31.03.201515:41

O osudu Černá Hora - Rusko nejdříve za týden

Nejprve 7. dubna padne rozhodnutí o osudu kvalifikačního zápasu mezi Černou Horou a Ruskem. Zápas se konal v pátek a už v první minutě byl na půlhodiny přerušen poté, co domácí fanoušci zasáhli světlicí brankáře soupeře Igora Akinfejeva. Protáhla se i poločasová přestávka a definitivně pak byl kvůli nepokojům v hledišti duel předčasně ukončen v 68. minutě.

sport-express.ru
30.03.201519:59

UEFA zahájila řízení s Černou Horou a Ruskem

Evropská fotbalová unie UEFA zahájila disciplinární řízení s Černou Horou a Ruskem, jejichž kvalifikační utkání zůstalo v pátek nedohráno. Obě země se budou zodpovídat za chování svých fanoušků, kteří házeli na hřiště předměty, domácí Černá Hora navíc za samotné nedohrání zápasu. Kdy se bude disciplinární komise osudem zápasu zabývat, dnes UEFA neoznámila.

ČTK
30.03.201519:29

Challandes už není trenérem Arménie

Po 13 měsících skončil švýcarský trenér Bernard Challandes u arménské reprezentace. Třiašedesátiletý kouč odstoupil po nedělní porážce 1:2 s Albánií, po které má tým v kvalifikaci o mistrovství Evropy 2016 ze čtyř zápasů jen bod a je poslední ve skupině I.

ČTK
30.03.201515:26

Gibraltar zaznamenal první soutěžní gól

Gibraltar včera prohrál ve Skotsku 1:6, přesto měl jeden důvod k radosti. Zaznamenal svůj první první soutěžní gól, ve 20. minutě ho dal Lee Casciaro. "Věděli jsme, že to jednou přijde a když k tomu došlo, bylo to úžasné. Bylo to hodně emotivní," řekl trenér David Wilson.

bbc.com
30.03.201514:43

Tři Řekové se zranili při dopravní nehodě

Tři hráči řecké reprezentace dnes utrpěli lehčí zranění při vážné dopravní nehodě v Maďarsku, kde v neděli odehráli zápas kvalifikace mistrovství Evropy. Joannis Fetfatzidis z Chieva, Vaggelis Moras a Panajotis Tachtsidis z Hellasu Verona jeli na letiště, když se jejich taxi srazilo s jiným vozem. Při havárii přišel jeden člověk o život. Fotbalisté byli s lehkými zraněními hlavy a nohou převezeni do nemocnice. Po ošetření byli propuštěni do domácího ošetřování.

ČTK
30.03.201512:39

Zozulja bude půl roku bez fotbalu

Na příští sezonu může s předstihem začít myslet Roman Zozulja. Ukrajinský útočník si z pátečního utkání ve Španělsku odnesl vážně zraněné koleno a mimo hru bude půl roku. 25letý fotbalista Dněpru Dněpropetrovsk vedle ligových a mezistátních duelů přijde o i Evropskou ligu, v jejímž čtvrtfinále na Dněpr čekají Bruggy.

30.03.201511:11

Fiat prý omezí sponzorování Itálie

Automobilka Fiat se údajně chystá omezit sponzorování italské reprezentace. Důvodem má být zranění Claudia Marchisia, který je kmenovým hráčem Juventusu, jenž Fiat rovněž podporuje. Ohledně zraněného záložníka se strhla vlna kritiky na reprezentačního kouče Antonia Conteho, a přestože nakonec bude Marchisio zřejmě v pořádku, důsledkem může být omezení sponzorování ze strany Fiatu.

football-italia.net
30.03.201509:36

Ricardo Carvalho má zdravotní problémy

Portugalsko zvládlo kvalifikační duel o postup na mistrovství Evropy 2016 se Srbskem, úvodní brankou se na tom podílel i Ricardo Carvalho. Ostřílený obránce však musel o chvíli později kvůli blíže nespecifikovanému svalovému zranění ze hřiště, nyní se čeká na výsledky podrobného vyšetření. Existuje však hrozba, že by mohl chybět za dva týdny Monaku ve čtvrtfinále Ligy mistrů s Juventusem.

30.03.201508:24

Bertolacci je v pořádku

Andrea Bertolacci kvůli vykloubenému ramenu nedohrál kvalifikační duel o postup na mistrovství Evropy 2016 proti Bulharsku, dneska už však nechyběl na tréninku italské reprezentace. Záložník Janova by tak mohl zasáhnout do úterního přátelského zápasu s Anglií.

29.03.201521:43

Itálie trénovala i s Buffonem

Gianluigi Buffon se vrátil do přípravy italské reprezentace a měl by tak být připraven na úterní přátelský zápas s Anglií. Zkušený brankář kvůli nachlazení vynechal včerejší kvalifikační zápas o postup na mistrovství Evropy 2016 s Bulharskem.

29.03.201517:33

Německo sehraje 900. reprezentační zápas

Německá reprezentace odehraje další zápas kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2016 v Gruzii, což bude pro tým Joachima Löwa jubilejní 900. mezinárodní utkání. Od prvního zápasu, který Německo odehrálo v roce 1908, má DFB-Team bilanci 522 výher, 183 remíz a 194 porážek.

transfermarkt.de
29.03.201513:07

Černohorský fanoušek se přihlásil policii

Černohorský fanoušek podezřelý ze zranění ruského brankáře Igora Akinfejeva v pátečním zápase evropské kvalifikace se sám přihlásil policii. Pětadvacetiletý muž přišel na stanici v sobotu odpoledne, tedy necelých 24 hodin po vhození světlice na gólmana. Divoké utkání v Podgorici se nedohrálo. Akinfejeva zasáhla světlice krátce po úvodním výkopu do hlavy. Musel střídat a byl odvezen do nemocnice, podle lékaře ruského týmu utrpěl otřes mozku a má popáleniny na krku. Fanoušek byl identifikován pomocí videozáznamu a policie ho od páteční noci hledala. Po Akinfejevově zranění byl zápas přerušen zhruba na půl hodiny. Další problémy nastaly o poločasové přestávce, kdy musela policie zasáhnout při potyčkách diváků. Duel byl ukončen v 68. minutě.

ČTK
29.03.201511:14

Sneijder se dotáhl na Franka de Boera

Wesley Sneijder včera proti Turecku (1:1) nastoupil ke svému 112. utkání za nizozemskou reprezentaci a v tomto ohledu se dotáhl na čelo celkového pořadí Oranjes, stejný počet startů mezi hráči z pole za národní tým na svém kontě má Frank de Boer.

uefa.com
29.03.201510:46

Hiddink: Získali jsme jeden dobrý bod

Další nezdar v kvalifikaci o ME 2016 zaznamenalo Nizozemsko, doma včera v nastavení zachraňovalo remízu 1:1 s Tureckem. "Nevytvořili jsme si skoro žádné šance. Soupeř na tom byl stejně, ale z jedné z nich dokázal dát gól. Pak vytvořil obranný blok před vlastní bránou a bylo těžké se proti tomu prosadit. V jedné fázi jsem si myslel, že jsme udělali dobré rozhodnutí, když jsme změnili taktiku a v nastavení měli dost příležitostí. Nakonec jsme dokázali získat jeden dobrý bod," hodnotil trenér Guus Hiddink.

soccerway.com
29.03.201509:56

Bale: Čeká nás ještě hodně práce

Další krok směrem k postupu na ME 2016 včera udělal Wales, když vyhrál v Izraeli. K triumfu 3:0 přispěl dvěma góly Gareth Bale. "Věděli jsme, o jak důležitý zápas se jedná. Hrály proti sobě dva vedoucí týmy tabulky, což o sobě moc často neříkáme. Vedeme tabulku a to je neuvěřitelné. První poločas byl náročný a museli jsme hodně běhat. První gól nám dodal sebevědomí, do druhé půle jsme šli povzbuzeni, hráli dobře a ukázali, jak dobří jsme. Máme skvělou pozici, ale čeká nás ještě hodně práce," řekl Bale.

goal.com
29.03.201509:36

Bertolacci má vykloubené rameno

Zranění si z Bulharska odváží Andrea Bertolacci, italský reprezentant má vykloubené rameno. "Jeden z bulharských hráčů na mě spadl a trochu mi vykloubil rameno. Výsledek mrzí, měli jsme spoustu šancí, ale alespoň jsme dokázali vybojovat remízu. Když jsem musel střídat, bylo to zklamání. Chtěl jsem hrát, ale bolest byla stále větší a větší," řekl záložník Janova.

28.03.201522:42

Kvalifikace mistrovství Evropy - výsledky

Výsledky dnešních kvalifikačních zápasů o postup na mistrovství Evropy 2016: Kazachstán - Island 0:3 (20. Gudjohnsen, 32. a 90+1. Bjarnason), Ázerbájdžán - Malta 2:0 (4. C. Huseynov, 90. Nazarov), Česká republika - Lotyšsko 1:1 (90. Pilař - 30. A. Visnakovs), Chorvatsko - Norsko 5:1 (30. Brozović, 54. Perišić, 66. Olić, 87. Schildenfeld, 90. Pranjić - 81. Tettey), Izrael - Wales 0:3 (45. Ramsey, 50. a 77. Bale), Andorra - Bosna a Hercegovina 0:3 (13., 49. a 62. Džeko), Belgie - Kypr 5:0 (21. a 66. Fellaini, 35. Benteke, 67. E. Hazard, 80. Batshuayi), Bulharsko - Itálie 2:2 (11. Popov, 17. Micanski - 4. vlastní Minev, 84. Éder), Nizozemsko - Turecko 1:1 (90. Huntelaar - 37. B. Yilmaz).