Mistrovství Evropy - kvalifikace UEFA - Mistrovství Evropy - kvalifikace 2016 - expres zprávy

28.03.201521:50

Del Bosque nespokojen s druhým poločasem

Španělsko včera porazilo Ukrajinu 1:0, jeho výkon ale dobrý nebyl a moc dobře to ví i trenér Vicente del Bosque. "Ve druhé půli jsme propadli a to zanechává v ústech hořkou pachuť. V prvním poločase jsme hráli dobře a měli šance, Morata tu svou proměnil a dal gól. Získali jsme tři body, ovšem po změně stran přišly problémy," hodnotil.

football-espana.net
28.03.201520:40

Ødegaard rekordmanem kvalifikace o ME

Martin Ødegaard se v 16 letech a 101 dnech stal nejmladším hráčem, který kdy nastoupil v základní sestavě ke kvalifikačnímu zápasu o postup na mistrovství Evropy. Norský záložník odehrál celý duel v Chorvatsku, vedle rekordu ale příliš důvodů k radosti neměl, jeho tým prohrál 1:5.

lequipe.fr
28.03.201520:29

Portugalsko bez Pepeho

Portugalsku bude v kvalifikačním zápase se Srbskem chybět Pepe, obránce Realu Madrid na trávník nepustí zranění.

lequipe.fr
28.03.201519:50

Češi jenom remizovali s Lotyšskem 1:1

Výsledek kvalifikačního zápasu o postup na ME 2016 proti Lotyšsku: Česká republika - Lotyšsko 1:1 (90. Pilař - 30. A. Višnakovs).

28.03.201519:13

Italové bez nemocného Buffona

Itálii bude v kvalifikačním zápase na půdě Bulharska chybět Gianluigi Buffon, zkušeného brankáře vyřadila ze hry chřipka.

football-italia.net
28.03.201518:35

Belgie v úterý možná bez Witsela

Belgie hraje v úterý kvalifikační duel s Izraelem a chybět by jí mohl Axel Witsel. Záložník Zenitu Petrohrad očekává začátkem příštího týdne narození dcery a má v plánu odcestovat za svou manželkou.

sport-express.ru
28.03.201518:22

Andriuškevičius má zraněné koleno

Vytautas Andriuškevičius nebude v dobrém vzpomínat na včerejší zápas v Anglii. Jeho Litva prohrála 0:4, obránce nizozemského Cambuuru má navíc zraněné koleno a podle prvních informací se jedná o vážnější problém.

eredivisie.nl
28.03.201517:03

Česko jde na Lotyše i s Limberským

Sestava ČR: Čech - Gebre Selassie, Procházka, M. Kadlec, Limberský - Darida, Plašil - Dočkal, Rosický, Krejčí - Lafata.

ČTK
28.03.201513:43

Dzagojev si poranil stehenní sval

Zdravotní problémy si ze včerejšího nedohraného zápasu v Černé Hoře odnesl Alan Dzagojev, ruský záložník CSKA Moskva má zraněný stehenní sval a čeká ho podrobné vyšetření.

28.03.201513:33

Lichtsteiner si poranil stehenní sval

Švýcarsko včera porazilo 3:0 Estonsko, nepříjemností ale je zranění Stephana Lichtsteinera. Obránce Juventusu má zraněný stehenní sval a podle prvních zpráv ho čeká několikatýdenní pauza.

lequipe.fr
28.03.201513:15

Akinfejev je po zásahu světlicí v pořádku

Ruská reprezentace odcestovala z Černé Hory i s Igorem Akinfejevem. Brankář CSKA Moskva byl hned v první minutě včerejšího kvalifikačního zápasu zasažen světlicí a duel byl na půlhodiny přerušen, Akinfejev byl z trávníku odnesen na nosítkách a následně přepraven do nemocnice. "Chci poděkovat všem, kteří mě podporovali, cítím se dobře. Takové věci se ve fotbale bohužel občas mohou stát. Ale doufám, že v Černé Hoře a žádné další zemi se už něco takového nestane," sdělil Akinfejev. Zápas byl včera ve druhé půli předčasně ukončen a jeho další osud bude řešit UEFA.

teamtalk.com
28.03.201513:11

Alba se vrátil do Barcelony

Jordi Alba se odpojil od španělského národního týmu. Obránce Barcelony si ve včerejším zápase s Ukrajinou přivodil svalové zranění (1:0) a nyní se vrátil do Katalánska, kde ho čeká podrobné vyšetření. Určitě tak přijde o přátelský souboj s Nizozemskem.

fifa.com
28.03.201511:14

Německo i se Schweinsteigerem

Další kvalifikační utkání o postup na mistrovství Evropy 2016 čeká zítra Němce, kteří se představí na gruzínské půdě. Tým Joachima Löwa pak s kapitánskou páskou povede Bastian Schweinsteiger, jenž do předchozích kvalifikačních bojů vinou zranění nezasáhl, jak potvrdil na tiskové konferenci sám reprezentační lodivod.

dfb.de
28.03.201510:47

Kane potřeboval na gól jen 79 sekund

Pouhých 79 vteřin potřeboval Harry Kane na svůj premiérový reprezentační gól za seniorský výběr Anglie. Útočník Tottenhamu se po vystřídání Wayne Rooneyho třikrát dotkl míče a následně hlavou upravil na konečných 4:0 pro Albion. "Je to pro mě splněný sen. To, o čem jsem jako dítě snil, se mi splnilo. Užíval jsem si každou minutu," prohlásil Kane, jenž proti Litvě odehrál necelých dvacet minut.

bbc.com
28.03.201509:16

Německo v Gruzii i s Neuerem

Německu bude v kvalifikačním utkání na půdě Gruzii znovu k dispozici i Manuel Neuer. Brankář Bayernu Mnichov bude v pořádku po problémech s kolenem, kvůli nimž vynechal přátelský souboj s Austrálií (2:2).

uefa.com
28.03.201508:42

Španělsko čeká v úterý přátelský zápas s Nizozemskem, do kterého nezasáhne Jordi Alba. Krajní obránce musel kvůli zranění odstoupit z kvalifikačního duelu s Ukrajinou, následně se vrátil zpátky do Barcelony a během dnešního dne by pak měl v katalánské metropoli podstoupit podrobná vyšetření.

soccerway.com
27.03.201523:24

Zápas v Černé Hoře se nedohrál

Kvalifikační utkání o postup na mistrovství Evropy 2016 mezi Černou Horou a Ruskem se nedohrálo. Německý rozhodčí Deniz Aytekin poprvé zápas přerušil ve čtvrté minutě, kdy brankáře hostů Igora Akinfejeva zasáhla světlice do hlavy. Po strkanici hráčů obou týmů duel definitivně ukončil za bezbrankového stavu v 68. minutě.

ČTK
27.03.201522:41

Kvalifikace mistrovství Evropy - výsledky

Dnešní výsledky kvalifikačních zápasů o postup na mistrovství Evropy 2016: Anglie - Litva 4:0 (6. Rooney, 45. Welbeck, 58. Sterling, 73. Kane), Lichtenštejnsko - Rakousko 0:5 (14. Harnik, 16. Janko, 59. Alaba, 74. Junuzović, 90+3. Arnautović), Makedonie - Bělorusko 1:2 (9. Trajkovski - 44. Kalačow, 82. Bardačow), Moldavsko - Švédsko 0:2 (46. a 84. z penaltyIbrahimović), Slovensko - Lucembursko 3:0 (10. Nemec, 21. Weiss, 40. Pekarík), Slovinsko - San Marino 6:0 (10. Iličić, 49. Kampl, 50. Struna, 52. Novaković, 73. Lazarević, 89. Ilić), Španelsko - Ukrajina 1:0 (28. Morata), Švýcarsko - Estonsko 3:0 (17. Schär, 27. Xhaka, 80. Seferović).

27.03.201521:03

Utkání v Černé Hoře je přerušené

Kvalifikační utkání o postup na mistrovství Evropy 2016 mezi Černou Horou a Ruskem bylo po pouhé minutě přerušené. Důvodem je zranění ruského brankáře Igora Akinfejeva, jehož zasáhla světlice vhozená z hlediště. Sudí Deniz Aytekin následně vzal aktéry mimo hřiště.

uefa.com
27.03.201518:30

Milece vyřadilo ze hry zraněné lýtko

Slovinsku bude v kvalifikačním zápase proti San Marinu chybět Martin Milec, obránce belgického Standardu Lutych si poranil lýtko.