09.07.202217:38

Španělky ovládly mistrovství Evropy do 19 let

Španělsko počtvrté v historii vyhrálo mistrovství Evropy fotbalistek do 19 let. Výběr "La Roja" ve finálovém duelu v Ostravě porazil po obratu 2:1 Norsko. Vítěznou branku vstřelila ve třetí minutě nastaveného času Julia Bartelová.

Branky:
3. a 59. Arcangeliová, 20. Beccariová, 90+4. Della Perutaová.
Sestava Česka: Beránková - Huvarová, Ohlídalová (62. Trčková), Jelínková, Pavlíčková - Pouvová (52. Tenkrátová), Jonášová (81. Kochanová) - Ducháčková, Černá, Hlouchová (46. Bendová) - Švíbková (46. Střížová). Trenér: Navrátil.

ČTK
30.06.202220:58

Hrajeme, na co máme, řekl Navrátil

Češky na domácím ME do 19 let prohrály se Španělskem 0:5 a ztratily naději na postup. "Strašně těžký zápas. Největší problém je, že během čtyř dnů nedokážeme hrát na takové úrovni, na jaké potřebujeme. Hrajeme, na co máme. Španělky hrají excelentně, jsou jinde než my. Obrovská pochvala divákům, kteří tleskali v 90. minutě, když prohráváme 0:5," řekl po utkání trenér Jan Navrátil. "Do zápasu s Itálií dáme úplně všechno, posbíráme poslední síly. Kdybychom dali gól, tak zaplaťpánbůh," dodal.