01.10.2016 17:00 CET
2 : 0
výsledek zápasu anulován

Spartak Myjava - FK Senica 2:0

V záhorácko-kopaničiarskom derby zvíťazili domáci. Myjava zdolala Senicu 2:0 (0:0).

K prvému ohrozeniu brány prišlo vo štvrtej minúte, keď Machovec rozvlnil z priameho kopu bočnú sieť. V siedmej minúte namieril k žrdi Kratochvíl a Hruška vyrazil mimo priestoru troch žrdí. Po rohu, ktorý nasledoval, zakročil gólman Myjavy iba reflexívne po strele jedného z hráčov súpera. Potom sa hra rozkúskovala, hralo sa prevažne v strede poľa. Prvý gól mohol padnúť v 26. minúte: Hruškov nákop predĺžil Machovec na Kolára, ktorý išiel na Šullu, ale brankár svoj tím podržal. Kopaničiari mali veľkú šancu aj v 32. minúte, ale Bílovského pokus bol zblokovaný. V 39. minúte strieľal zo strednej vzdialenosti Marček. Záver prvého polčasu bol rušný. Najskôr Ebwelleho tečovaná strela narobila starosti Hruškovi. V samom závere po rohovom kope domáci dostali loptu do siete, ale gól pre ofsajd neplatil.

Úvod druhého dejstva bol nesúrodý a šance neprichádzali. V 62. minúte zakončil medzi žrde striedajúci Sládek, na opačnej strane zas Turyna. V 64. minúte zakrútil loptu Pekár tesne mimo brány. Potom zavítali na štadión svadobčania. V 70. minúte centroval Kukoľ a Sládek hlavičkoval nad. O tri minúty minul Pekárov priamy kop senickú bránu. V 75. minúte sa dostal do čistej šance Turyna; Hruška zachránil. V 79. minúte zahral Pekár priamy kop, Šulla loptu podbehol a Kóňa pohodlne poslal loptu do siete - 1:0. O dve minúty ten istý hráč poslal tečovanú strelu tesne mimo. Po rohu hlavičkoval do priestoru brány Sládek. V 86. minúte poslal hlavou loptu mimo brány Kratochvíl. V 87. minúte odcentroval pred bránu Sládek a Kolár vsietil druhý gól v zápase - 2:0. V samom závere zakončil ešte nepresne Kosorín.

Spartak Myjava vyhral v jedenástom kole Fortunaligy nad Senicou 2:0 (0:0).

Autor: Dušan Guman / tasr.sk