28.02.2009 16:00 CET
2 : 0
(1:0)

Liverpool opět prohrál, tentokrát v Middlesbrough

Liverpool dnes přijel do Middlesbrough pro vítězství, které nutně potřeboval v boji na čele tabulky. Jenže po devadesáti minutách odcházel ze zápasu poražen a na titul tak může zřejmě definitivně zapomenout. Díky gólu Tuncaye a vlastňáku Xabiho Alonsa totiž vyhrálo Boro 2:0.

První poločas nabídl poměrně zajímavý fotbal a také řadu slušných šancí. Hostující trenér Benítez opět poměrně překvapil a od začátku poslal na hřiště marockého útočného mladíka El Zhara. I přesto si už v 9. minutě vypracovali Reds hned dvojšanci, pod kterou se podepsal Dirk Kuijt. Jeho první střelu zneškodnil gólman Jones, druhý pokus byl pro změnu zblokovaný. Za další dvě minuty dalo o sobě vědět také Middlesbrough. Po Downingově centru zakončoval O’Neill a pořádně vystrašil gólmana Reinu, který jej však nakonec vychytal.

V 16. minutě se hlavní děj přesul opět na druhou stranu. Proti Babelově střele musel vytáhnout další reflexivní zákrok Jones. Ve 31. minutě pro změnu vypálil z hranice pokutového území Steven Gerrard, jenže podařilo se mu trefit pouze boční síť. Vzápětí došlo na světelné tabuli k výrazné změně. Po Downingově centru si totiž míč do vlastní brány omylem sklepl Xabi Alonso a poslal tím Middlesbrough do vedení. To se mohlo ujmout ještě v prvním poločase dvoubrankového vedení. Zhruba z dvaceti metrů vyzkoušel pozornost Reiny aktivní Downing, prosadit už se ovšem nedokázal.

Liverpool začal po změně stran poměrně aktivně. Nejprve se pokoušel Jonese překonat Martin Škrtel, jeho dalekonosný pokus ale letěl nad. Už za další minutu se mohl mezi střelce zapsat El Zhar, jenže vedl si podobně jako slovenský kolega z týmu. Nevyužití těchto šancí bylo potrestáno v 63. minutě, kdy se Boro prosadilo podruhé. O’Neill uvolnil Aliadiereho, jenž následně poslal míč k Tuncayovii Sanlimu, který jej bez větších problému poslal do levého rohu liverpoolské brány.

Reds chtěli co nejrychleji na nepříznivý stav zareagovat a snížit. Už v 68. minutě se mohl mezi střelce zapsat Dirk Kuijt. Po Gerrardově přízemní centru ale nedokázal míč ideálně zasáhnout a z celé příležitosti tak nic vážného nebylo. Šance přitom vypadala hodně nadějně. Zápas mohl ale pro Liverpool dopadnout mnohem hůře. V 73. minutě totiž měl třetí gól na svých kopačkách Marlon King, jenž dostal hodně prostoru a až skvělý zákrok Reiny zachránil hosty od inkasování. Poslední minuty zápasu se už odehrály v klidu, jelikož bylo poměrně jasné, kdo si z dnešního duelu odnese tři body.

Autor: Tomáš Honajzer / eurosport.com