15.08.2009 13:45 CET
2 : 1
(1:1)

Chelsea FC - Hull City 2:1

Neuvěřitelné se málem stalo skutečností. Hull dlouho držel na hřišti Chelsea remízový stav, jenže v 92. minutě zaúřadoval hrdina utkání Drogba a svou druhou brankou rozhodl o šťastném vítězství Blues. Carlo Ancelotti si tak odbyl vítěznou premiéru v PL, ačkoliv s výkonem určitě nebude příliš spokojen.

Chelsea mohla vstoupit do nové sezony ve velkém stylu, když si po 60 sekundách vytvořila obrovskou šanci. Essien si narazil míč s Lampardem a z pravé strany posadil míč na hlavičku Didiera Drogby, který ovšem minul. Ještě předtím se fanouškům na Stamford Bridge ukázala nová posila Hullu Stephen Hunt, kterého v Chelsea nemají příliš v oblibě. Byl to právě ten Hunt, kdo před třemi lety prokopl Čechovi lebku. Nicméně hned v první minutě se připomněl, když nevybíravě zajel do Lamparda.

Po čtvrthodině hry poprvé zahrozili i Tigers a brance nebyli vůbec daleko. Po rohovém kopu Marneyho míč skončil na hranici pokutového území u Boatenga, jehož střelu jen tak tak nohou vytěsnil Čech. O deset minut později si další příležitost vytvořili Blues. Lampard rychle rozehrál rohový kop na Maloudu a ten míč dloubl na Essiena. Ghanský záložník ale nemířil přesně.

Ve 28. minutě však přišel pro domácí šok. Obráncům Blues se nepodařilo odvrátit Boatengovu ránu a od několika hráčů v modrém se míč odrazil až ke Stephenu Huntovi a ten otevřel skóre! Chelsea chvíli trvalo, než se vzpamatovala, ale nakonec dokázala odpovědět. Ve 37. minutě si vybojovala slibnou standardní situaci, z níž udeřil Drogba. Ten nádhernou ranou, která zapadla přes zeď do branky, určitě bude aspirovat na nejhezčí gól kola. Do konce prvního poločasu již diváci v západním Londýně viděli pouze žlutou kartu pro Mendyho po ošklivém faulu na Maloudu a v poslední minutě střelecký pokus Essiena, který kryl Myhill. O přestávce sáhl manažer Ancelotti k jedné změně, místo Mikela na hřiště vyslal Ballacka.

Druhé dějství začalo prakticky stejně jako to první - obrovskou šancí domácích, tentokrát se v ní ocitl druhý útočník Anelka. Tomu připravil míč na malé vápno Drogba, ale nejlepší střelec uplynulého ročníky Premier League nedokázal gólmana Myhilla překonat. Poté měla Chelsea v rozmezí pár desítek sekund několik velkých šancí, jenže to, co hráči v modrém nedali, bylo až trestuhodné. Ve svých šancí zklamal Anelka i Carvalho, vzápětí se k nim přidal i Drogba.

Ancelotti poté na závěrečné minuty do hry poslal Deca s Kalouem, kterým uvolnili místo Malouda a Anelka. A byla to právě tato dvojice, která měla deset minut před koncem na svědomí další obrovskou šanci Chelsea. Deco nacentroval a Kalou sám na malém vápně hlavičkou minul. Minutu před koncem základní hrací doby se do ojedinělé šance dostal také Hull, když Čecha málem překvapil z velkého úhlu pálící Folan. Český gólman ale nakonec míč vyrazil nad branku. Hlavní sudí následně nastavil neobvyklých šest minut, takže Chelsea měla ještě relativně dostatek času k tomu, aby vstřelila rozhodující branku. A ta přišla v 92. minutě! Deco vyslal Drogbu, který se vřítil do šestnáctky a z úhlu přehodil brankáře Myhilla a rozhodl o šťastném vítězství Blues v poměru 2:1. Pro Hull to byl v posledních minutách doslova šok, protože to už vypadalo, že dotáhne první zápas v nové sezoně k senzační remíze.

Autor: Ondřej Holzman