24.09.2011 16:00 CET
4 : 1
(2:0)

Chelsea FC - Swansea City 4:1

Chelsea přehrála doma na Stamford Bridge nováčka ze Swansea 4:1 a pojistila si tak třetí místo tabulky Premier League. První gól dal Torres, který však byl následně vyloučen po hloupém zákroku a Chelsea tak musela více než poločas hrát o deseti. Dvakrát se trefil Ramires, jednou střídající Drogba, za Swansea skóroval Williams.

Začalo se poměrně opatrně, domácí drželi míč více na svých kopačkách, ale do ohrožení branky Vorma se nedostávali. V patnácté minutě využil Mata podklouznutí Taylora a našel nabíhajícího Ramirese, ten však trefil jen dobře postaveného Williamse. O minutu později pálil z velké dálky Meireles, ovšem branku ani zdaleka netrefil.

Další Ramiresova střela skončila v rukavicích gólmana Vorma, Ivanovič zase zamířil nad. V devětadvacáté minutě už se ale Chelsea dočkala vedoucí branky. Mata geniálním obloučkem našel za obranou volného Torrese, ten si jedním dotykem míč zpracoval a druhým ho z otočky poslal do branky, Vorm byl bez šance.

Ve třicáté šesté minutě navíc přešli domácí do rychlého protiútoku, Ashley Cole přenesl hru na Ramirese, jenž se s ničím nerozpakoval a propálil Vorma. Obrana Swansea nefungovala dobře, a tak to vypadalo, že by Chelsea mohla přidat i další góly. Jenže velkou trhlinu v tomto plánu udělal Fernando Torres, který šest minut před přestávkou nesmyslně zajel ve středu hřiště do Gowera a zaslouženě dostal červenou kartu.

Chelsea i přes hru v oslabení byla lepším týmem i ve druhém dějství, Anelka však trefil břevno, Meirelese skvěle vychytal Vorm. Hosté byli neškodní a první střelu si připsali až v sedmdesáté čtvrté minutě! To ještě Routledge branku netrefil a o minutu později přišel trest číslo tři. Bosingwa přihrál Ramiresovi, ten se se štěstím dostal přes Williamse a pohodlně skóroval.

Čtyři minuty před koncem normální hrací doby hosté poprvé v utkání trefil branku Čecha a hned z toho byla branka! Ze standardní situace nacentroval Gower, Bosingwa na zadní tyči neuhlídal Williamse a stoper Swansea hlavou snížil. V nastavení padl ještě jeden gól, Malouda přihrál Drogbovi a ten z otočky upravil skóre zápasu na konečných 4:1.

Chelsea tak přesvědčivě vyhrála a udržela se na třetím místě ligové tabulky, Swansea je na příčce třinácté.

Autor: Michal Hruška