1 : 0
(0:0)
Anfield, Liverpool

Liverpool doma konečně vyhrál, QPR porazil 1:0

Ani řada skvostných zákroků Radka Černého v bráně Queens Park Rangers nepomohla Londýňanům k bodům. Gól Luise Suareze zkraje druhého poločasu rozhodl o vítězství Liverpoolu 1:0, Reds tak konečně po sérii čtyř domácích remíz dokázali svého soupeře před vlastními fanoušky porazit a poskočili před Newcastle na šesté místo.

Už po deseti minutách se mohlo na Anfield Road slavit, to by ale musel Suarez krásný centr Dowinga nasměrovat hlavou jinam než do Černého náruče. O chvíli později z takřka nulového úhlu pokoušel štěstěnu Kuyt - marně. Uběhla půlhodina hry a poprvé se pořádně zaskvěl český gólman ve službách QPR. Kuyt kolmicí vyzval ke skórování Maxi Rodrigueze, ale Černý výborně zasáhl. Do konce poločasu bývalý brankář Tottenhamu úřadoval ještě jednou, Downing vnikl do vápna, předal Suarezovi, jehož lobem se ale Černý zaskočit nenechal.

Skóre se měnilo až ve druhém poločase, přesněji v jeho druhé minutě. Adam zleva odcentroval přesně na hlavu Suareze, který už tentokrát hlavou mířil přesně - 1:0. Druhý gól na noze měl Maxi Rodriguez, to by ovšem nemohl v bráně hostí stát Radek Černý. Aktivní Suarez přihrál argentinskému záložníkovi a jeho ránu neskutečně český gólman konečky prstů na brankové čáře vytěsnil.

Čaroval i o sedm minut později a opět proti Maximu, který si se Suarézem vyměnil míč a zblízka střílel, Černý ale skvěle kryl. Pět minut před koncem mohl zvýšit z přímého kopu Bellamy, trefil však jen boční síť. Když pak po průniku velšského forvarda v nastaveném čase srazil Shaun Wright-Phillips jeho centr na břevno, mohl sudí Mason zpečetit nejtěsnější možnou výhru Liverpoolu závěrečným hvizdem.

Autor: Marek Ustohal