31.01.2012 20:45 CET
1 : 1
(1:0)

Bosingwa zachránil Chelsea bod ze Swansea

Před utkáním by Swansea zřejmě bod proti Chelsea brala, po jeho skončení nicméně skřípaly zuby nejednoho Velšana. Domácí v první půli udeřili v nejméně očekávanou chvíli, o vedoucí gól se postaral bývalý hráč Blues Scott Sinclair. V nastaveném čase už v deseti mužích ovšem vzal zodpovědnost na sebe Bosingwa a zařídil remízu 1:1.

Chelsea se trápí, to po zhlédnutí dnešního střetnutí nemusíme ani připomínat. Prvních dvacet minut to byla ze strany Blues vyložená hrůza, Swansea diktovala tempo, a když už se hosté dokázali dostat k míči, nepřesnostmi se o něj zase připravila. Navíc mohla být ráda, že neprohrávala už po čtvrthodině, kdy jen dobré zákroky obránců na brankové čáře zabránili katastrofě.

Následovala čtvrthodina v rozmezí 25. a 40. minuty, kdy se u Boasových svěřenců začínaly zjevovat jiskřičky fotbalu, jenže vyvíjený tlak byl až příliš platonický a k ohrožení brány se hráči téměř nepropracovali. I přesto přišla vedoucí branka Swansea jako blesk z čistého nebe. Standardku domácích Bosingwa nedokázal odhlavičkovat z vápna a Scott Sinclair fantastickým volejem do šibenice otevřel skóre - 1:0.

Chelsea se z gólu neoklepala, ačkoli je možné, že v pohodě nebyli Londýňané ani před zápasem. Druhou půli měli sice více ze hry, ale ofenzivní fáze byla pomalá, bez nápadu a až příchod Essiena v 65. minutě znamenal menší rozproudění. Právě ghanský záložník zanedlouho po prvních krůčcích na trávníku měl vyrovnání na noze, jenže jeden ze spoluhráčů jeho projektil tečoval těsně nad.

Definitivní konec mohl přijít pět minut před koncem. Ashley Cole nekočíroval svoje emoce, tvrdým skluzem sundal Dyera a po druhé žluté se pakoval ze hřiště. Stejně jako první branka, vyrovnání přišlo v tu nejméně očekávanou chvíli. Ve druhé minutě nastavení se José Bosingwa na pravé straně uvolnil přes Moora, vnikl do vápna a s velkou pomocí teče Neila Taylora dostal balon do sítě - 1:1.

Autor: Marek Ustohal