11.11.2012 17:00 CET
1 : 1
(1:0)

Chelsea FC - Liverpool FC 1:1

Zřejmě zaslouženou remízou skončil jeden ze šlágrů jedenáctého kola Liverpool. Chelsea byla většinu času lepším týmem, ale šanci proměnila jen jedinou. To Liverpool se zmátožil až v posledních dvaceti minutách, v nichž ovšem svého soupeře poměrně citelně zatlačil. Tehdy však Blues podržel Petr Čech a celky se tak rozešly smírně. Chelsea tak ztrácí na čelo už tři body.

V prvním poločase si Liverpool prakticky nekopl, Chelsea měla zápas ve svých rukou. Už po pěti minutách chyboval Allen ve středu hřiště, díky čemuž se po přihrávkách Torrese a Hazarda dostal do šance Oscar, ale v první zajímavější příležitosti minul branku. Poměrně nudnou podívanou v úvodní dvacetiminutovce se pokusil z přímého kopu z poměrně velké vzdálenosti rozsvítit Ivanović, jeho pumelice však přestřelila břevno.

Jako blesk z čistého nebe přišla až situace z následující minuty.Torres vybojoval roh, který rozehrál Juan Mata. Obrana Liverpoolu absolutně selhala, když John Terry nepochopitelně osamocený nabíhal i zakončoval a nebylo tak divu, že hlavou snadno otevřel skóre - 1:0. Dokonale tak korunoval svůj návrat na scénu Premier League po čtyřzápasovém trestu.

Chelsea i nadále pokračovala v náporu, Hazard skvěle převedl balon od půlící čáry až v šestnáctce, kde jej předal Torresovi a ten nastřelil vyběhnuvšího Jonese. Dorážky se chopil Hazard, ale ze vzduchu míč netrefil dobře. Liverpool prvně a naposled v první půli zahrozil přesně po půlhodině hry, Sahinova střela prosvištěla kolem tyčky Čechovy svatyně.

Skvěle vyvíjející se zápas dostal pro Chelsea značný šrám ještě v prvním poločase. Kapitánovi a střelci první branky, Johnu Terrymu, spadl po souboji s Ramiresem Suárez na nohy tak ošklivě, že musel anglický stoper s bolestivou grimasou a na nosítkách opustit hřiště. Další zlomovou situací byla Matova šance z nastaveného času. Při úprku na bránu po přihrávce Oscara si Španěl snadno poradil s Wisdomem a zjevil se sám před Jonesem. Při střele však snad jen zavřel oči a napálil míč nad.

Byl to opět Mata, kdo otevřel účet zajímavých momentů druhé půle. Střílel zpoza vápna, ale dal míči opačnou rotaci, takže minul branku. Gól na hlavě měl zakrátko Torres, Oscarův dobrý centr chytře lízl a jen díky reflexivnímu zákroku Jonese zůstalo vedení Chelsea pouze jednogólové. Blízko byl bývalý střelec Reds i za sedm minut, kdy se natahoval po přihrávce před branku od Bertranda, ale jeho teč nebyla dostatečně znatelná.

A pak to přišlo. Snad první větší šance hostí a už bylo vyrovnáno. Minuta číslo 73, rohový kop Susa prodloužil Carragher zátylkem na zadní tyč, kde se Luis Suárez odpoutal od Ramirese a hlavou vyrovnal na 1:1.Šanci rozhodnout zápas měl v sedmaosmdesáté minutě, jak jinak než po rohu, Ivanović, jeho hlavička ale mířila nad. Hned za minutu všem fanouškům Chelsea zatrnulo, když šel Suárez sám na branku, fantastický výběh Petra Čecha však uruguayskému kanonýrovi příležitost zhatil. V nastavené čase se ještě vyznamenal proti střele Luise Enriqueho, která měla rovněž gólové parametry.

Autor: Marek Ustohal