30.12.2012 17:00 CET
0 : 3
(0:3)

Suárez dvěma góly zajistil Liverpoolu výhru na hřišti QPR

Mizérie Queen's Park Rangers pokračuje. Po čtyřzápasové sérii bez porážky se svěřenci Harryho Redknappa vracejí do starých kolejí, když jim vánoční období vůbec nevyšlo. Prohráli již potřetí v řadě, když dovolili Liverpoolu na Loftus Road zvítězit 3:0. Největší zásluhu má na výhře Luis Suárez, který po šesti utkáních s jediným gólem konečně zabral a dvěma brankami rozhodl.

Rozhodnuto bylo prakticky již po čtvrthodině hry. První branka v desáté minutě nabídla parádní představení od Luise Suáreze. Uruguayský forvard převzal před vápnem přihrávku od Hendersona, dlouhou kličkou do šestnáctky udělal školáka z těžkopádného Hilla a střelou k tyči nedal Julio Césarovi šanci - 0:1.

I druhý gól byl prakticky zařízen jediným hráčem. Suárez nejprve vyhrál hlavičku po dlouhém míči na Dowinga, jenž druhému nejlepšímu střelci Premier League posléze předal balon z boku pokutového území. Třináctigólový kanonýr sice hledal na malém vápně nabíhajícího Sterlinga, ale jeden z bránících hráčů QPR míč odvrátil zpět k Suárezovi a ten jedním dotekem do odkryté svatyně zvýšil již na 2:0 z pohledu hostů z Liverpoolu.

Třetí branku mohl v nezvyklém černém dresu za Reds přidat Glen Johnson, jehož střelu za překonaným Césarem odkopával mimo ohrožení Nelsen. Pár vteřin na to měl velkou šanci i Henderson, ale po rohovém kopu sám před brazilským brankářem minul. Slavit mohl až za další dvě minuty Daniel Agger.

Na krátko rozehraný roh si mezi praporkem a velkým vápnem vzal Gerrard, ihned centroval do šestnáctky a Daniel Agger vynikající hlavičkou k tyči změnil skóre potřetí - 0:3. César si na míč sice sáhl, jenže vyškrábnout mimo bránu jej nedokázal.

Pár minut před a po přestávce měli svěřenci Brendana Rodgerse další dvě možnosti na zvýšení svého náskoku. V osmatřicáté minutě vybojoval Suárez šanci pro Gerrarda, ale jeho tečovanou střelu opět z brankové čáry odpravil jeden z obránců Rangers. Po změně stran pak jihoamerický střelec naopak přejal příhru od Sterlinga a v hattricku mu zabránil jen skvělým zákrokem César.

Domácí Queen’s Park Rangers měli za celých devadesát minut jen jednu jedinou brankovou příležitost. M’Bia si vyměnil balon s Mackiem a na hranici vápna technicky zkoušel štěstí. Mířil však těsně vedle.

Autor: Marek Ustohal