Polsko se v přímé bitvě o druhé místo pokusí vrátit Belgii necelý týden starý debakl

Belgie byla před začátkem čtvrté skupiny Ligy A považována za jednoho z největších favoritů na vítězství, ovšem ve třech duelech zvítězila pouze jednou a svou situaci si tak výrazně zkomplikovala. Dosavadní jediný úspěch zaznamenala právě se svým úterním protivníkem, kterého deklasovala vysoko 6:1. Domácí Poláci mají na kontě taktéž čtyři body a stejně jako jejich rival zůstávají ve hře o prvenství, nicméně musí se ohlížet i za sebe.

Belgie po kanonádě s Polskem neuspěla v Cardiffu a domů si odváží jen bod za remízu 1:1

Favorizovaní Belgičané po úvodním domácím selhání s Nizozemskem (1:4) naprosto zdecimovali Polsko a uštědřili mu málo vídaný debakl 6:1, ovšem teď doslova "darovali" první bod podceňovanému Walesu a nakonec se s ním rozešli smírně v poměru 1:1. V tabulce čtvrté skupiny Ligy A zůstávají na druhém místě se čtyřmi body o skóre před Polskem. Velšané naopak konečně zabrali, i přesto jsou beznadějně poslední čtvrtí.

Wales se pokusí zastavit rozjetou Belgii, té se navíc ve Walesu nedaří

Wales si může odškrtnout zdárně splněný cíl v podobě postupu na mistrovství světa a je čas, aby se zase začal soustředit na Ligu národů. V tí totiž zatím předvádí hodně podprůměrné výkony. A výhledově to asi nebude lepší, protože Belgie je jednak velký favorit a jednak jde z jejího útoku docela strach.

Belgie zavelela k obratu, Polsko zdemolovala šesti trefami

Velkou kritiku schytala Belgie po minulé porážce v úvodním mači Ligy národů. Teď si ovšem většinu svých fandů přiklonila znovu na svou stranu, byť v první půli se o povedeném výkonu v jejím podání nedá moc hovořit. Nicméně po obrátce sehrála hodně slušně ozvučený koncert, Polsko, které vůbec nenavázalo na minulý skalp Walesu, ve finále deklasovala šesti brankami.

Belgie se proti Polsku pokusí odčinit nedávnou blamáž s Nizozemskem

Opravdu hodně mizerný zápas naposledy prožívala Belgie. A odčinit průšvih s Nizozemskem se nyní pokusí proti Polsku, které naopak v prvním kole Ligy národů skolilo Wales. Pokud se chce domácí celek účastnit bitvy o první příčku, další zaváhání prostě není na místě. Jinak by se ho také mohly týkat jen boje o matné konečné umístění, v horším případě pak o záchranu.

Možná jsme takový výsledek potřebovali, abychom se probudili, řekl kouč Belgie

Debakl 1:4 s Nizozemskem byl pro belgické fotbalisty teprve druhou domácí porážkou v éře trenéra Roberta Martíneze, který převzal mužstvo v roce 2016 a začal angažmá zářijovou prohrou 0:2 v přípravě se Španělskem. Podle kouče může takový výprask týmu prospět před mistrovstvím světa v Kataru, kde bude obhajovat bronzové medaile.

Nizozemsko se v Bruselu vytáhlo a domácí Belgii zostudilo hned čtyřmi brankami

V úvodním zápase skupiny 4 se očekávala velmi vyrovnaná bitva a o favoritovi rozhodně nebylo jasno, nicméně svižně hrající Nizozemsko po naprosto parádním výkonu překvapivě vyloupilo Brusel po vysoké výhře 4:1 a výraznou měrou si tak řeklo o prvenství ve skupině, které by znamenalo finálové play-off o celkové vítězství. Belgičané i se svými největšími hvězdami působili unaveným dojmem a kromě solidního začátku nic zajímavého nepředvedli.

Nizozemsko chce navázat na úspěšnou kvalifikaci, čeká ho ale favorit z Belgie

Páteční večer nabídne taky souboj dvou tradičních těžkých vah evropské kopané. Do belgického Bruselu se podívá Nizozemsko a stejně jako jeho hostitel se pokusí ještě vylepšit své dosavadní putování nedávno zřízenou mezinárodní soutěží.

Nominace Belgie na přátelské zápasy

Nominace Belgie na přátelské zápasy proti Irsku a Burkině Faso:

Vermaelen ukončil kariéru, bude asistentem u belgické reprezentace

Konec aktivní hráčské kariéry oznámil Thomas Vermaelen. Šestatřicetiletý obránce, jenž naposledy hrál za Vissel Kobe, přesto pojede na MS do Kataru, stal se totiž asistentem trenéra Roberta Martíneze u belgické reprezentace...

Wales urval s Belgií bod a je druhý

Velšané si doma s Belgií rozdělili body a povedlo se jim to i bez hlavní hvězdy týmu, Garetha Balea. Belgie se sice poměrně rychle dostala do vedení, když se z dorážky krásnou ranou prosadil Kevin De Bruyne, ale domácí Velšané se revanšovali vyrovnávací trefou Moorea ještě do konce poločasu.

Skončí ještě Češi druzí? Napovědět může duel Walesu s Belgií

Porazit Estonce se v cestě za druhým místem tabulky jeví pro Čechy jako snadný úkol, podstatně složitěji však vypadá jejich přání v souběžně hraném utkání ve Walesu. Tam je nutné, aby si Belgie domů odvezla tři body.

Wales nastoupí proti Belgii bez Balea, hosté bez Hazarda a Courtoise

Hvězdný útočník Gareth Bale nenastoupí v základní sestavě fotbalistů Walesu v závěrečném kvalifikačním duelu proti Belgii. Soupeř, který už má jako vítěz skupiny E postup na mistrovství světa jistý, pro změnu do Walesu odcestoval bez kapitána Edena Hazarda a brankáře Thibauta Courtoise.

Belgičané si po výhře 3:1 nad Estonskem zajistili postup na MS

Rudým ďáblům se vydařily začátky obou poločasů, když vedli 2:0 po zásahu Bentekeho z 11. minuty a gólu Carrasca z 53. minuty. Za bojovné hosty sice snížil v 70. minutě střídající Sorga, ovšem hned v 74. minutě vrátil dvougólové vedení domácím Thorgan Hazard. Belgičané si výhrou definitivně zajistili postup na mistrovství světa do Kataru.

Belgičané můžou stvrdit postup, když vyhrají nad Estonskem

Belgie se pokouší vzpamatovat z posledního neúspěchu v Lize národů, kde brala až čtvrté místo. Ideální šanci pro svěřence trenéra Roberta Martíneze představuje duel v domácím prostředí na King Baudouin Stadium v Bruselu, kam zavítá Estonsko.