Kostarický trenér Suárez ocenil po postupu na MS zkušené hráče

Kouč kostarických fotbalistů Luis Fernando Suárez po vítězství v interkontinentálním play off 1:0 nad Novým Zélandem a postupu na mistrovství světa vyzdvihl přínos zkušených hráčů. Některé z nich musel přesvědčovat k pokračování v reprezentační kariéře a nakonec společně dovedli středoamerický celek po strastiplné kvalifikaci pošesté na závěrečný turnaj.

Kostarika těsně udolala Nový Zéland a i potřetí v řadě postoupila na MS

Úterní večerní zápas v dějišti nadcházejícího mistrovství světa rozhodl o posledním postupujícím na tuto vrcholnou akci, závěrečným dvaatřicátým účastníkem se stala domácí Kostarika. Ta vsítila rozhodující branku již po necelých třech odehraných minutách a poté i přes mírnou převahu soupeře udržela těsný náskok až do závěrečného hvizdu. Výrazně mu k tomu pomohl také moment z 69. minuty, kdy byl vyloučen novozélandský Kosta Barbarouses.

O poslední vstupenku na MS v Kataru se poperou Kostarika s Novým Zélandem

Před nadcházejícím MS v Kataru chybí dořešit závěrečnou hádanku, o posledním postupovém místě se rozhodne v interkontinentální baráži hrané na jeden zápas mezi Kostarikou a Novým Zélandem. Úterní duel se odehraje v dějišti listopadového a prosincového šampionátu ve městě Al Rayyan a za mírného favorita bude považován středoamerický výběr z Kostariky, nicméně jeho protějšek z Austrálie a Oceánie taktéž není bez šance.

Kostarika po dalším nezdaru propustila trenéra Gonzáleze

Ronald González byl po pouhých čtrnácti zápasech odvolán z funkce trenéra národního týmu Kostariky. Ta v noci utrpěla debakl 0:4 od Spojených států amerických a svou sérii bez výhry protáhla už na jedenáct zápasů...

Trenér Kostariky skončí, nebaví ho dlouhé čekání na zápasy

Trenér Kostariky Gustavo Matosas se rozhodl, že po pátečním přípravném utkání s Uruguayí odstoupí z funkce. Dvaapadesátiletý kouč si stěžuje, že působení u reprezentace mu nevyhovuje, protože mezi zápasy jsou dlouhé přestávky.

Mexiko na penalty udolalo Kostariku a zahraje si semifinále

Až penaltový rozstřel nasměroval do semifinále Gold Cupu favorizované Mexiko. El Tri hráli s Kostarikou v normální hrací době 1:1 a rozhodnout tak musely penalty, ve kterých Mexičané ani jednou nezaváhali. Kostarice se stala osudná pátá série, ve té brankář Guilermo Ochoa chytil pokutový kop Keysheru Fullerovi.

Mexiku stojí v cestě do semifinále Gold Cupu Kostarika

O postup do semifinále Gold Cupu zóny CONCACAF se spolu utkají dlouholetí rivalové Mexiko a Kostarika. El Tri procházejí turnajem zatím bez ztráty kytičky, navíc s Kostarikou mají dlouhodobě lepší vzájemnou bilanci, přesto není Kostariku radno podceňovat. Na posledním Gold Cupu postoupilo Mexiko přes Kostariku až díky pokutovému kopu ve 124. minutě prodloužení.

Kostarickou reprezentaci převzal Uruguayec Matosas

Novým koučem Kostariky je jednapadesátiletý Uruguayec Gustavo Matosas. Bývalý záložník, jenž má na kontě sedm startů za národní tým, je mezi trenéry na reprezentační úrovni nováčkem, dosud sbíral zkušenosti jen u klubů převážně v Latinské Americe. Jeho cílem je uspět na mistrovství světa za čtyři roky v Kataru.

Nominace Kostariky na Mexiko a Kolumbii

Nominace Kostariky na přátelské zápasy s Mexikem a Kolumbií:

Hodnocení týmů na MS 2018 - Střední Amerika

Po Africe a Asii nás v hodnocení mistrovství světa čeká další nepříliš úspěšný kontinent, chcete-li oblast, který byl zároveň na turnaji i nejméně početný. Z kvalifikace CONCACAF se překvapivě nekvalifikovaly favorizované Spojené státy Americké, a tak se v tomto oddílu musíme omezit jen na Střední Ameriku.

Ruský zápisník XIV. aneb Nablýskaný Rolls Reus předjela i Löwná Kia

Největší šok turnaje, a to ještě neskončily ani základní skupiny. Obhájce titulu a jeden z favoritů na medaile i letos končí před branami osmifninále. Ba co víc, Němci ve své skupině obsadili poslední místo - dokonce i za Jižní Koreou. Postupuje Mexiko a trochu senzační vítěz Švédsko. Naopak Brazílie překvapení nedopustila a spolu se Švýcarskem ji ve vyřazovacích bojích uvidíme.

Švýcarsko remizovalo s Kostarikou a postupuje z druhého místa

Švýcarsko remizovalo s Kostarikou 2:2 a zahraje si osmifinále. Svěřenci Vladimira Petkoviče dvakrát vedli, ale sympatičtí Kostaričané dokázali pokaždé vyrovnat. Poslední slovo měl v zápase Bryan Ruiz, který kuriózní penaltou zajistil konečnou dělbu bodu. Švýcarům remíza na postup v pohodě stačila.

Švýcaři zabojují proti Kostarice o první místo ve skupině

V zemi helvétského kříže panuje po dvou zápasech ve skupině E spokojenost, neboť reprezentační výběr má na kontě čtyři body a je jednou nohou v osmifinále. Vyhráno však ještě nemá, na závěr se utká s houževnatou Kostarikou a k jistotě postupu potřebuje získat bod. Středoamerický celek již nemá žádnou šanci na nejlepší šestnáctku, na druhou stranu určitě nechce z letošního šampionátu odjíždět bez bodu.

Ruský zápisník IX. aneb Fágní Brazilci a švýcarský X faktor

Ani při druhém vystoupení se největší favorit na celkové vítězství nepředvedl zrovna v zářivém světle. Brazílie porazila Kostariku až dvěma góly v nastavení - a hlavně v prvním poločase to byl učiněný zmar. Naproti tomu evropský duel Švýcarska se Srbskem diváka nadchnul. A takový Granit Xhaka se coby první gólový fotbalista na mistrovství světa začínající na X zapsal do historie.

Brazilci v nastavení přetlačili Kostariku a nakročili k postupu

Až Philippe Coutinho v první minutě nastavení zachránil Brazílii před další blamáží a případnými postupovými problémy. Kostarika v čele se skvělým Keylorem Navasem dlouho odolávala brazilskému tlaku, ale hráči Seleção nakonec zaslouženě vyhráli. Druhou branku vstřelil až v sedmé minutě nastavení Neymar.