Ukrajina potvrdila roli favorita a zvítězila nad Litvou

Ukrajinští reprezentanti ani v šestém zápase kvalifikace o evropský šampionát neprohráli. Na Metalist stadionu porazili Litvu 2:0 a s pětibodovým náskokem na druhé Portugalsko vedou skupinu B. Domácí od začátku zápasu kontrolovali hru a nedali svému soupeři šanci.

Ukrajina blízko postupu. V případě výhry nad Litvou udělá další krok

Ukrajina je velice blízko postupu na Euro, a pokud dle očekávání porazí Litvu, bude v podstatě již jednou nohou na Mistrovství Evropy. Od pátečního duelu se nic jiného než výhra domácích opravdu nečeká, neboť Litevci se doposud zmohli na jediný bod.

Ronaldova kanonáda zařídila vítězství proti Litvě

Reprezentanti Portugalska po matném prvním poločase zabrali a suverénním vítězstvím 5:1 v Litvě protáhli svou neporazitelnost, která trvá už od mistrovství světa. Čtyřmi góly se na vítězství podílel Ronaldo, pátou trefu přidal Carvalho. Za domácí srovnával stav Andriuškevičius.

Portugalsko si jede do Litvy pro tři body

Portugalci teprve o víkendu v kvalifikační skupině poprvé vyhráli a na vedoucí Ukrajinu pořád značně ztrácí. Úřadující evropští šampioni i vítězové letošní Ligy národů mají o dva odehrané duely méně, přesto jsou na nejlepší cestě postoupit. V úterý večer je čeká utkání ve Vilniusu proti domácí Litvě, která se v kvalifikaci hodně trápí.

Ukrajinci v Litvě nezaváhali a jsou velmi blízko k postupu na EURO

Ukrajina potvrdila úlohu velkého favorita s Litvou a po konstantním výkonu ji přehrála hladce po výsledku 3:0, díky večerní porážce Srbska s Portugalskem tak udělala výrazný krok k postupu na evropský šampionát. V tabulce se stále nachází na vedoucí pozici se třinácti body o osm bodů před druhým Portugalskem a jen shoda velmi nepříznivých okolností by ji ještě mohla připravit o vytouženou účast. Litevci naopak zřejmě definitivně přišli o naději.

Ukrajinci se mohou přiblížit k postupu na půdě outsidera z Litvy

Reprezentanti Ukrajiny skvěle vstoupili do evropského kvalifikačního cyklu a nyní se pokusí navázat na dobrou formu v Litvě. Ukrajinci v dosavadních čtyřech odehraných duelech ještě ani jednou neprohráli a mají na kontě solidních deset bodů. Tabulku skupiny B momentálně vedou o šest bodů před druhým Lucemburskem a teď se tak mohou výraznou měrou přiblížit k postupu. Naopak domácí výběr je téměř ze hry, neboť doposud ani jednou nezvítězil.

Srbsko poprvé v kvalifikaci vyhrálo, Litvu porazilo o tři branky

Srbsko dokázalo napravit páteční debakl na Ukrajině (0:5) a tentokráte bez větších potíží přehrálo outsidera z Litvy po výsledku 4:1. Ústřední postavou se stal útočník anglického Fulhamu Aleksandar Mitrovič, který naposledy s Ukrajinou zůstal jen na lavici náhradníků a na trávník přišel až jako střídající hráč v průběhu druhé půle. Tentokráte splatil svou důvěru dvěma úvodními brankami pondělního zápasu, hosté se prosadili z pokutového kopu.

Srbsko musí odčinit páteční nezdar, doma hostí Litevce

Srbové budou v domácím prostředí stadionu Rajka Mitiće v Bělehradu napravovat páteční kolaps v zápase s Ukrajinou a mají k tomu ideálního soupeře. Litva se na mezinárodní scéně trápí a bez vítězství už je jedenáct zápasů v řadě.

Litevci i v devíti vybojovali bod s Lucemburskem

Litva nedokázala oplatit Lucembursku necelé tři měsíce starou porážku a tentokráte se s ním rozešla smírně v poměru 1:1, vzhledem k průběhu však musí být i s tímto výsledkem spokojena. Už po dvaceti minutách totiž prohrávala, na konci první půle přišla o vyloučeného Sauliuse Mikoliūnase a mohla být ráda, že alespoň vyrovnala zhruba dvacet minut před závěrečným hvizdem. Páteční střetnutí nakonec dohrávala dokonce v devíti.

Litva by chtěla oplatit Lucembursku necelé tři měsíce starou prohru

Outsiderům kvalifikační skupiny B se nedává příliš naději na postup, ovšem v počáteční fázi úplně bez šance nejsou a nyní se ve vzájemném měření sil pokusí udržet alespoň teoretickou možnost. V pětičlenné konkurenci se prozatím více daří Lucembursku, které právě svého sobotního rivala už jednou porazilo. I kdyby se mu to podařilo podruhé, tak vedle Portugalska, Srbska a Ukrajiny to bude mít nesmírně obtížné.

Lucembursko zvrátilo nepříznivý stav s Litvou a zvítězilo 2:1

Lucembursko potvrdilo úlohu mírného favorita proti Litvě a i přes nepříznivý vývoj se raduje z vítězství 2:1. Úvod tohoto střetnutí mu sice unikl, pak ale mělo výrazně navrch a po deseti minutách druhého dějství se dostalo do vedení. Díky tomu si vytvořilo lepší výchozí pozici do následujícího průběhu a rozhodně živí alespoň malou naději na hlavní turnaj evropského šampionátu v roce 2020. Naopak výběr z východu Evropy si situaci značně zkomplikoval.

Lucembursko přivítá v souboji trpaslíků nevyzpytatelnou Litvu

V úvodu skupiny B se střetnou dva jasní outsideři, kterým se v pětičlenném složení nedává příliš šancí na umístění zaručující postup do hlavní fáze evropského šampionátu. Lucembursko s Litvou by v konkurenci Ukrajiny, Portugalska a Srbska měli bojovat o konečnou čtvrtou pozici, k uchování naděje na první dvě příčky potřebují ve vzájemném měření sil zvítězit. Vzhledem k aktuálnímu rozpoložení se dá očekávat vyrovnaný souboj.

Srbsko - Litva 4:1

Reprezentanti Srbska potvrdili v Bělehradě jasnou úlohu favoritů proti Litvě a přehráli ji hladce po výsledku 4:1. Proto se udrželi na první pozici se čtrnácti body, ani jednou tak neprohráli a zajistili si účast v dodatečném play-off o evropský šampionát v roce 2020. Navíc v LN postoupili do Ligy B, druhé Rumunsko za sebou nechali o dva body. Svůj góĺostroj proti Litvě rozjeli po přestávce, kdy se trefili do černého hned čtyřikrát.

Preview: Srbsko - Litva

Srbové mají před sebou poslední překážku, kterou když zdolají, postoupí do Ligy B. Na stadionu Partizanu v Bělehradě přivítají jistého sestupujícího Litvu, takže podle papírových předpokladů by neměli zaváhat.

Rumunsko - Litva 3:0

Rumunsko si sice dle předpokladů s Litvou poradilo, avšak nadále zůstává na druhém místě za vedoucím Srbskem. Domácí celek neměl na stadionu v Ploiesti s Litvou žádný problém a nakonec zvítězil jasně 3:0. Osud Litvy byl tímto zpečetěn, pobaltský tým sestupuje.