Další články

Brazílie, Japonsko, Mexiko a Španělsko na OH postoupily do semifinále

Do semifinále olympijského fotbalového turnaje postoupili obhájci zlata z Brazílie, domácí Japonsko, Mexiko a Španělsko. "Kanárci" ve čtvrtfinále porazili Egypt 1:0 a v další fázi vyzvou Mexičany, kteří přestříleli Jižní Koreu 6:3. Japonci zdolali Nový Zéland 4:2 na penalty po výsledku 0:0 a o místo ve finále se utkají se Španěly. Ti vyhráli nad Pobřežím Slonoviny 5:2 po prodloužení i díky hattricku střídajícího Rafy Mira.

Znovu jsme byli hodně blízko, ale uteklo nám to, litoval Menezes

Brazilská reprezentace opět neukončila čekání na historicky první zlato z olympijského turnaje, ve včerejším finálovém klání totiž překvapivě podlehla Mexiku 1:2. Trenér Mano Menezes ale věří, že jeho svěřenci se z neúspěchu poučí a pomůže jim to za dva roky na domácím mistrovství světa.

Mexiko překonalo i Brazílii a dokonalo svůj olympijský triumf

Favorizovaní Brazilci nestačili ve finále mužského olympijského fotbalového turnaje na jedno z největších překvapení Mexiko a znovu tak zůstávají pod stupínkem nejvyšším. Kanárci berou pouze stříbro, zatímco před čtyřmi lety se na jejich hlavách vyjímaly bronzové medaile.

Brazílie i Mexiko touží ukončit čekání na olympijské zlato

Výběry Brazílie a Mexika mohou v sobotu ukončit svoje čekání na zisk prvního zlata z olympijských her. Velké ambice netají především Brazilci, pětinásobní světoví šampioni, kteří svoji suverenitu pod pěti kruhy doložili třemi vstřelenými brankami v každém z pěti odehraných zápasů.

Mexiko "OH" - Japonsko "OH" 3:1

Mexičani si poprvé zahrají ve finále olympijských her. Rozhodl o tom jejich dnešní obrat a vítězství 3:1 v semifinále s Japonskem v londýnském Wembley. Japonci sice vedli rychlou brankou Ocua, ale Mexičané kontrovali trefami Fabiána, Peralty a Cortése.

Mexiko hazardovalo, dvougólový náskok si ale dvakrát vzít nenechalo

Mexičané se stali třetími semifinalisty olympijského turnaje, duel se Senegalem jim ale vzal hodně sil. Africký tým ve druhé půli dotáhl dvoubrankové manko, v prodloužení ale přesto padl.

Mexiko "OH" - Švýcarsko "OH" 1:0

Prvenství ve skupině B si po dnešní těsné výhře nad Švýcarskem zajistil výběr Mexika. Jedinou branku klání obstaral v 68. minutě Peralta. Zatímco Mexičané slaví jasný postup, Švýcaři se s turnajem loučí, ve skupině získali pouhopouhý bod.

Mexiko "OH" - Gabon "OH" 2:0

Mexiko se hodně přiblížilo k postupu ze základní skupiny, když porazilo Gabon. Obě branky zápasu dal střídající Giovani dos Santos...

Mexiko nedokázalo přehrát Jižní Koreu, gól nepadl

Zaslouženou dělbou bodů skončilo zahajovací klání olympijské skupiny B, Mexiko s Jižní Koreou nedokázaly vstřelit ani jednu branku a rozešli se tak smírně. Jihokorejci byli možná mírně aktivnější, jinak se však hrál vyrovnaný fotbal s minimem opravdových brankových příležitostí.