Další články

Nominace Portugalska na přáteláky

Nominace Portugalska na přátelské zápasy proti Švédsku a Slovinsku:

Martínez: Češi bez trenéra jsou záhadou, jejich tým ale znám

Kouč Portugalska Roberto Martínez po losu mistrovství Evropy připustil, že česká reprezentace je momentálně trochu nečitelná. Národní tým jako jediný z 21 jistých účastníků turnaje v Německu dnes nemohl být v Hamburku zastoupený trenérem.

Portugalsko zakončilo kvalifikaci bez ztráty. Jeho dominanci stvrdila spolupráce z Manchesteru

Portugalská reprezentace zvládla i poslední utkání kvalifikace na mistrovství Evropy, když v rámci skupiny J porazila na vlastní půdě Island 2:0. O vítěznou trefu se postaral klíčový hráč Manchesteru United Bruno Fernandes, kterému paradoxně asistoval, na klubové úrovni jeho rival z Citizens, Bernardo Silva. Portugalci tak zakončili skupinovou fázi bez ztráty jediného bodu s celkovým skóre 36:2. Hosté naopak zůstali předposlední.

Portugalsko si na závěr kvalifikace hodlá udržet stoprocentní bilanci, proti bude Island

Portugalsko vstupovalo do tohoto kvalifikačního cyklu jako obrovský favorit skupiny J a svou roli bezezbytku potvrdilo - v dosavadních devíti duelech totiž neztratilo jediný bod a s velkým předstihem si zajistilo postup na ME z prvního místa, se sedmadvaceti body nyní drží obrovský osmibodový odstup před druhým Slovenskem. Teď se v samém závěru pokusí zapsat do historie proti nevyrovnanému Islandu.

Podrážděnost Portugalců držela Lichtenštejnsko v naději. Klid na kopačky dodal Ronaldo

Hráči Portugalska v devátém kole skupiny J kvalifikace o mistrovství Evropy vyhráli v Lichtenštejnsku 2:0. Ofenzivní mašina z Pyrenejského poloostrova se ve Vaduzu rozjížděla velmi zvolna. V první půli totiž slavila úspěch defenzivní taktika outsidera, což hostující hvězdy nejednou doprovodily nespokojenými gesty. Gólů se tak favorit dočkal až po změně stran, když nejprve prostřelil gólmana Cristiano Ronaldo a následně pohlednou individuální akci zakončil do odkryté sítě Joao Cancelo.

Lichtenštejnsko jako malá čtvrť z Lisabonu. Zaskočí suverénní Portugalsko?

Jako nekompromisní generál kráčí Portugalsko frontou kvalifikace o evropský šampionát. Do jeho tažení se mu teď postaví ten nejslabší, čili Lichtenštejnsko, které v dosavadním průběhu bojů na své konto neurvalo jediný bod, vstřelilo jediný gól a hned pětadvacet jich inkasovalo. Není pochyb o tom, že A Selecao das Quinas bude v tomto střetnutí nést prapor dost vysoko.

Nominace Portugalska na kvalifikaci

Nominace Portugalska na kvalifikační zápasy o postup na ME 2024 proti Lichtenštejnsku a Islandu:

Portugalci pořádali v Bosně střelecký festival. Při debaklu řádil nestárnoucí Ronaldo

Reprezentanti Portugalska si v osmém kole kvalifikační skupiny J s přehledem poradili s domácí Bosnou a Hercegovinou, kterou porazili vysoko 5:0. Hosté úřadovali již v prvním dějství, kdy vstřelili rovnou všechny branky. O dvě z nich se postaral Cristiano Ronaldo, jenž se s devíti góly přiblížil v tabulce střelců celé kvalifikace k prvnímu místu. Fotbalová legenda navíc zaznamenala svou 40. trefu v letošním kalendářním roce, což se nikomu jinému v tomto úseku dosud nepodařilo.

Portugalsko se i na půdě Bosny a Hercegoviny pokusí zůstat stoprocentní

Velký šlágr skupinového boje je na programu v Bosně, neboť do Zenice přijede absolutní lídr z Portugalska. Hvězdný celek zatím neztratil ani bod, daří se mu na hřišti ve všech směrech a domácí to budou mít hodně těžké. Svůj boj o postup ale stále nevzdávají.

Slováci odčarovali bránu Portugalska, favorit přesto míří do Německa. Sokoly zlomil Ronaldo

Portugalsko porazilo v sedmém kole kvalifikační skupiny J o postup na mistrovství Evropy Slovensko 3:2 a po dominantním výkonu především v prvním poločase si zajistilo místenku na závěrečném turnaji v Německu. Nespočet příležitostí favorita vyústil před přestávkou ve dvě trefy, když na přesnou hlavičku Goncala Ramose z 18. minuty navázal proměněnou penaltou Cristiano Ronaldo. Pro něj to navíc nebylo vše, po změně stran sice přerušil více než 10hodinovou kvalifikační neprůstřelnost domácích Dávid Hancko, portugalská superstar ale tři minuty nato stvrdila výhru favorita.

Slovensko čeká nejnáročnější soupeř. Doma je přivítá suverénní Portugalsko

Slováci se snaží udržet zuby nehty na druhém místě a zatím se to týmu trenéra Calzony daří. Jenže v pátek večer je čeká nejtěžší možný soupeř. Doma je přivítá lídr z Portugalska, který prochází kvalifikací snadno jako nůž máslem a drtí jednoho soupeře za druhým.

Bezchybní Portugalci si i bez Ronalda s chutí zastříleli, Lucembursku nadělili devět gólů

Portugalsko v šestém kole kvalifikačních skupin o postup na mistrovství Evropy nedopustilo překvapení a po dominantním výkonu porazilo doma Lucembursko vysoko 9:0. Dvěma brankami se už v první půli blýskl stoper Sportingu Lisabon Goncalo Inácio, který se trefil poprvé v seniorské reprezentaci. Stejně produktivní byla mimo jiné i nová posila francouzského PSG Goncalo Ramos nebo Diogo Jota.

Portugalsko i bez Ronalda zkusí zdolat rozjeté Lucembursko

Portugalsko je jednoznačným favoritem skupiny J a přesně v polovině tohoto cyklu si vede naprosto suverénním způsobem, postup mezi čtyřiadvacítku nejlepších by mu tak v žádném případě neměl uniknout. Úspěšný výběr z Pyrenejského poloostrova má na kontě plný počet bodů a teď své konto určitě hodlá rozšířit, i když jednoduchý úkol ho úplně čekat nemusí. Houževnaté Lucembursko totiž vyhrálo třikrát po sobě a má zaděláno na obrovský úspěch.

Slovenský svátek úspěšnou tečku nedostal. Ronaldo balancoval na hraně vyloučení

Portugalsko v pátém zápase kvalifikace o mistrovství Evropy vyhrálo na Slovensku 1:0, a upevnilo tak svou pozici na čele skupiny J. I přes aktivitu domácích, mezi jejichž fanoušky vzbudil příjezd hvězd zašlou vášeň pro fotbal, otevřel skóre těsně před odchodem do kabin Bruno Fernandes. Cristiano Ronaldo byl nejblíže ke gólu v 62. minutě, míč si však špatně zpracoval a po následném nepříjemném zajetí do Martina Dúbravky ho od vyloučení uchránila jen benevolence sudího.