29.01.2011 20:45 CET
0 : 2
(0:0)

Calcio Catania - AC Milán 0:2

Ani druhé utkání pod vedením trenéra Diega Simeoneho Catania nezvládla. Sicilané doma nestačili na favorizovaný AC Milán, a to i navzdory dlouhé přesilovce, kterou měli k dispozici. O výhře 2:0 rozhodli ve druhém poločase již tradičně Robinho a Zlatan Ibrahimovič.

O první rozruch se po přihrávce Ibrahimoviče postaral Robinho, jeho mířenou střelu na zadní tyč zneškodnil brankář Andujar. Catania se přihlásila o slovo až při nepřesné voleji Capuana. I další šance patřila domácím, ovšem Ledesma pálil hodně vedle. Ve vyrovnaném prvním poločase branka nepadla.

Druhé dějství začalo pro Milán dost špatně, nově příchozí Mark Van Bommel uviděl v 54. minutě druhou žlutou kartu a musel předčasně do sprch. Pro Milán tak začalo dlouhé oslabení, které ale nedokázala Catania vůbec využít. Naopak byli to Rossoneri, kteří se ujali vedení. Ibrahimovičem rozehraný přímý kop Andujar neudržel a dorážející Robinho už měl snadnou úlohu - 1:0 pro AC Milán.

Catania měla dobré šance na vrovnání, střídající Ricchiuti pálil těsně nad, a nepřesný byl i hlavičkující Simone Pesce. Šance měl ale i Milán, konkrétně Ibrahimovič mohl vstřelit pojistku, Andujar ale jeho nebezpečný pokus vyrazil, a prozatím udržel svůj tým ve hře. V 85. minutě už byl Andujar krátký, a opět zafungovala spolupráce Robinho - Ibrahimovič. Brazilec přihrál před branku Švédovi, a ten zvýšil na 2:0 pro AC Milán.

Domácím se nedařilo ani v závěru, kdy se na branku řítil Morimoto, Abbiati vytáhl skvělý zákrok a nedovolil Catanii zdramatizovat utkání. Ve vůbec poslední šanci utkání ztroskotal Pesce, ten dokonce nedokázal trefit prázdnou branku, a i proto Catania prohrála 2:0.

Autor: Ondřej Linhart / football-italia.net