23.01.2013 20:45 CET
0 : 0
(0:0)

Swansea nedovolila Chelsea ani gól a postupuje do finále League Cupu

Dokonáno. Velšský celek vedený dánským manažerem Michaelem Laudrupem dokázal i ve druhém utkání semifinále ligového poháru udržet Chelsea na uzdě a po bezgólové remíze postupuje do finále ve Wembley. Rozhodl první duel na Stamford Bridge, kde Swansea vyhrála po minelách Ivanoviće 2:0. Ohavnou kaňku na už tak dost nepohledném utkání obstaral Eden Hazard, který byl po kopnutí do podavače míčů vyloučen.

Chelsea vstupovala do utkání s dvougólovou ztrátou z prvního duelu na Stamford Bridge a potřebovala od úvodní minuty útočit. Byla to však Swansea, kdo v první desetiminutovce zahrozil. Po přihrávce Routledge se za obranu dostal španělský kanonýr Michu, ale na Petra Čecha si křížnou ranou na zadní tyč nepřišel. A převaha domácích pokračovala i v dalším průběhu první půle, De Guzmanova dost možná gólová střela se do přímého ohrožení Čecha nedostala jen díky skvělému bloku Garyho Cahilla.

S přicházející dvacátou minutou se Blues přeci jen dostali více do hry. Série rohů ovšem vyplynula jen ve střelu Hazarda, který jí však nedal dostatečnou razanci a Tremmel tak neměl větší potíže míč zkrotit. Stejný osud potkal i Ramiresův pokus ze střední vzdálenosti z čtyřiadvacáté minuty. I přesto, že se obraz hry převrátil ve prospěch Chelsea, skrze dokonale bránící blok domácích se svěřenci Rafaela Beníteze nedokázali pořádně prosadit. Demba Ba v nastaveném čase pálil nad.

Velikou šanci měl pět minut po změně stran opět senegalský forvard, který se po skvělé Matově práci dostal ke střele zpoza vápna, ale branku těsně minul. Jenže od té doby Chelsea předváděla svoji druhopoločasovou klasiku. Dopředu sterilní a aktivita nepřicházela a nepřicházela. A když, tak narazila na pozornou obranu Swans. Malou jiskřičku naděje na lepší závěr přinesla 73. minuta a střela Maty, ale ani on Tremmela nepřekonal.

Jenže klíčovým okamžikem zápasu se nakonec ukázala situace okolo osmdesáté minuty. S rostoucími minutami na výsledkové tabuli pochopitelně docházela hráčům Chelsea trpělivost a Eden Hazard to neunesl ani v nejmenším. Při snaze získat míč od zdržujícího podavače na Liberty Stadium totiž mladíka ležícího na balonu nakopl do boku a po delší debatě sudích byl zaslouženě poslán pod sprchy. Blues tak pokračovali v deseti mužích.

Rafael Benítez se sice pokusil o výraz ofenzivní snahy, ale poslání Torrese na hrací plochu zlepšení nepřineslo. Naopak se proti oslabenému celku hostí dostávali do šancí hráči Swansea - k výraznějšímu ohrožení branky Petra Čecha však nedošlo. Až na konci nastaveného času nádherně pálil Dyer, ale český gólman ještě lépe vyrazil. To ale Laudropovým hochům nevadilo ani trošku, svůj cíl splnili, ustrážili Chelsea a s bezgólovou remízou postupují do finále ve Wembley.

Autor: Marek Ustohal