2 : 0
(?:?)
statistiky zápasu nejsou k dispozici

Slovan Bratislava - Spartak Myjava 2:0

Slovan potvrdil úlohu favorita a vyhral nad Spartakom Myjava 2:0. Chuť si tak aspoň čiastočne napravili a postúpili do semifinále Slovenského pohára.

Už v prvých sekundách z diaľky Šebo, no minul. Onedlho strieľal aj Žofčák, tiež nepochodil. U hostí bol aktívny Dian, ale veľa vody nenamútil a tak udrel Slovan. V 14. minúte vyrobili hostia chybu, Šebo v protiútoku našiel Kordiča a ten poslal svoj tím do vedenia. V 20. minúte chcel zvýšiť Žofčák, Solnička chytil. O sedem minút chcel Kordič pridať druhý gól, no Solnička vyrazil nad brvno. Domáci mali tlak, ale prevažovali nepresnosti. Hosťujúci Kumančík bol aktívny vpredu, aj vzadu, lopty rozdával, aj získaval. Po polhodine hry dal Šebo druhý gól, napokon neplatil pre ofsajd. V 40. minúte Žofčákov enter usmerňoval Šebo, obrana hasila úspešne.

Kordič už mohol mať na tričku hattrick, ale minul aj žrď. V 50. minúte mohol vyrovnať Dian, prekľučkoval sa až k strele, ktorá Putnockého riadne zamestnala. Hostia sa zlepšili a čoraz viac tlačili. Odpovedal im na to Saláta, hlavičkoval však nad. Hra sa striedala z jednej strany na druhú, po šprinte strieľal nepresne Kosík. V 66. minúte mal šancu Kuzma, ale v páde už nenamieril presne. Opäť bol pri tom Kordič. Kuzma neskôr už Solničku preveril, ale nie dostatočne. V 78. minúte mohol vyrovnať Dianov center, Slovan si dal takmer vlastný gól. Mimo brány strieľal Kiss, Myjava nepochodila pri prieniku Diana. Prišla tak príležitosť Slovana, Králik napálil a rozhodol - 2:0. V závere ešte mohol výsledok prikrášliť Kuzma, ale brankára už neprekonal a tak Myjava nedala gól Slovanu v štyroch zápasoch tejto súťaže.

Autor: Ľubomír Hudačko