02.11.2010 14:00 CET
0 : 1
(0:1)

Slovan Bratislava nepodcenil súpera a v Myjave vyhral 1:0

V utorok o 14:00 druholigová Myjava hostila na domácej pôde Slovan Bratislava. Prvý zápas štvrťfinále Slovenského pohára podľa očakávania vyšiel lepšie slovenskému vicemajstrovi, ktorý na pôde Myjavy vyhral 1:0.

V úvode zápasu bol aktívnejší Slovan. Ako prvý vystrelil hosťujúci Kiss, ale Solničku neprekonal. Domáci sa však súpera nebáli a aktívne chceli ohroziť v bráne Putnockého. V 12. minúte sa ale hostia dostali do vedenia: Marek Kuzma sa uvoľnil, dostal sa do pokutového územia, spätnou prihrávkou našiel Kordiča a následne hráč z Bosny a Hercegoviny otvoril skóre - 0:1. Hostí tento gól prebral a hrali ešte lepší futbal. Následne Pečnik strieľal z priameho kopu len do múru, ďalej Kiss vystrelil na bránu, ale Solnička však jeho pokus vyrazil a dorážku Králík následne prestrelil. Domáci sa osmelili a v 23. minúte vyskúšal Dian pozornosť Putnockého, ale bez úspechu. Onedlho sa domáci opäť dostali do dobrej šance, po rýchlom zahratí priameho kopu sa k lopte dostal nabiehajúci Kosík, ktorý preloboval Putnockého, ale netrafil bránu. Po polhodine hry na druhej strane mal hosťujúci Štepanovský dobrú príležitosť, ale stav zápasu sa nezmenil. V závere prvého polčasu ešte pohrozil hosťujúci Pečnik, ale Solnička jeho strelu zlikvidoval. Po polčasovom hvizde tak Myjava prehrávali pred domácim publikom prehrávala 0:1.

Po zmene strán ako prvý vystrelil domáci Kosík, ale bez úspechu. Následne sa z diaľky snažil prkeonať domáceho brankára hosťujúci tvorca hry Karim Guédé, ale ani on nepochodil. Vzápätí mohli zvýšiť vedenie Slovana Kuzma a neskôr Štepanovský, ale Solnička oboch protihráčov vychytal. Po hodine hry pohrozili aj domáci, ale Kročian neprekonal zo štandardnej situácie Putnockého. O dvadsať minút neskôr mal tentokrát šancu striedajúci hosťujúci Grendel, ale Solnička bol pozorný. V 85. minúte vykopával hosťujúci Guédé loptu z prázdnej bránky, keď po Dirnbachovej akcii zachránil už prekonaného Putnockého. V záverečnom nápore sa nepresadil Dirnbach, ďalej na druhej strane ani Šebo. Zápas tak skončil tesným víťazstvom hostí.

Autor: Filip Kubaliak