24.10.2012 16:00 CET
2 : 0
(1:0)

MFK Košice - Spartak Myjava 2:0

Košičania si v prvom štvrťfinálovom zápase proti Myjave vytvorili sľubný dvojgólový náskok, a opäť tak potvrdili, že doma sú neporaziteľní a kráčajú za úspechom aj v Slovnaft cupe.

Podmienky pre futbal neboli najideálnejšie, ale verní fanúšikovia si cestu na zápas našli a domáci určite ľutovať nemusel. V 7. minúte ich mohol rozveseliť Diaby, lenže center netrafil dobre a bránu taktiež. Po štvrťhodine hry neotvoril skóre ani Novák hlavou, jemu chýbali centimetre. Podstatná vec sa udiala po 30. minúte, to si v šestnástke vypýtal faul Kuzma a Novák sa z bieleho bodu nemýlil - 1:0. Tesne nad brvnom o päť minút v šanci pálil Kuzma. Ďalšiu možnosť Košičania vyloženú nemali a tak po prvom polčase viedli o jeden gól.

Myjavčania sa sporadicky dostali k nejakej príležitosti, zmeniť to mohol Harsányi, ale v úniku mu obrana zakončiť znemožnila. V 58. minúte sa predviedol Solnička, šancu po rohu Bašistu zneškodnil našťastie pre svoj tím bez gólovej ujmy. Pätnásť minút pred koncom mohol vyrovnať vo veľkej šanci Petráš, ale zblízka mieril o niečo vedľa, ako chcel. Na druhej strane zahrozili domáci z priameho kopu, ale skóre sa nemenilo. Stalo sa tak až v 90. minúte, v rýchlom brejku si nabehol na nahrávku Duda a zvýšil na 2:0. Košice tak aj bez Škutku Myjavu v pohode prehrali a majú pred odvetou dobrý náskok.

Autor: Ľubomír Hudačko