06.11.2012 13:30 CET
3 : 1
(2:1)

Košice v odvete prehrali, no napriek tomu postupujú

V utorok bol na programe odvetný zápas štvrťfinále Slovnaft Cupu medzi Myjavou a Košicami. Pred zápasom mali lepšiu východiskovú pozíciu Košice, ktoré v prvom stretnutí vyhrali 2:0, a túto výhodu východniari využili. Síce prehral MFK na pôde Myjavy 1:3, no vďaka gólu strelenému na pôde súpera postupujú do semifinále.

Myjava začala zápas ako z najlepšieho sna. Už v druhej minúte premenil pokutový kop Zoltán Harsányi a otvoril tak skóre duelu - 1:0. V 8. minúte zvyšoval vedenie Myjavy kapitán Martin Černáček, ktorý presne zakončil po rohovom kope - 2:0. Myjava strelila behom ôsmich minút dva góly, ktoré by ich v tejto situácii dostali do predĺženia. Hostia však zamotali situáciu, v 10. minúte vyrovnal skóre znovu po rohovom kope, stopér Peter Bašista - 2:1. Po gólovom úvode sa hra postupne vyrovnávala a presunula skôr do stredu poľa. Do konca polčasu mali obe mužstvá niekoľko sľubných príležitostí, no ani jedna sa neskončila gólovou koncovkou.

Úvod druhého polčasu patril Košiciam. V drese Košíc najviac vynikal kanonier Dávid Škutka, ktorý sa dostal do niekoľkých streleckých príležitostí, no tréner Ján Kozák ho v 55. minúte stiahol z ihriska. Hra bola v nasledujúcich minútach dosť vyrovnaná, hostia zdržiavali a skvelou prácou v obrane nedovolili Myjave streliť gól. Myjava potrebovala streliť ešte dva góly, no nakopávanými loptami sa nedokázala presadiť. Kopaničiari sa presadili až v nadstavenom čase, kedy upravil stav mladík Lukáš Šebek - 3:1. O niekoľko sekúnd po tomto momente ukončil hlavný rozhodca zápas, takže Myjavy už nezvýšil čas na postupový gól. Prvým semifinalistom Slovnaft Cupu sa tak stali Košice...

Autor: Filip Kubaliak