08.04.2015 17:30 CET
2 : 0
(1:0)

AS Trenčín - Dukla Banská Bystrica 2:0

V úvodnom zápase semifinále Slovenského pohára potvrdil domáci AS Trenčín, vedúci celok Fortunaligy, úlohu veľkého favorita a posledný celok tabuľky Duklu Banská Bystrica porazil 2:0 (1:0). Výsledok pritom mohol byť aj výrazne vyšší.

V 2. minúte Guba ťahal loptu až na dostrel brány a keďže nemal komu prihrať, o strelu sa aj pokúsil. Vedľa. V 9. Minúte oblúčik do šestnástky našiel Koolwijka, ten si náročným kúskom obhodil obrancu hostí a halfvolejom zakončil - 1:0. Zatlieskal mu aj reprezentačný stopér Liverpoolu Martin Škrteľ, ktorý sa na zápas prišiel pozrieť. V 18. Minúte na dvakrát vypáli Had, alelopta sa iba pomaly dokĺzala k Šemrincovi. O dve minúty si Lawrenced už vo vápne zasekol obrancu a vystrelil, ale Borošo loptu kryl.

V 25. Minúte tiahla strela Rundiča zdiaľky skončila tesne nad brvnom. Jairo postupoval k šestnástke, hodil si loptu cez dvoch obrancov a dostihol ju ako prvý, no krátky moment pred Borošom nevyužil na skórovanie. Trenčania zaradili vyšší rýchlostný stupeň a Bystričanom začína horieť pôda pod nohami. V 39. minúte Guba technicky zatočil loptu na zadnú žrď a tá trafila konštrukciu brány. V 41. minúte zakončoval ešte Madu, ktorému loptu prenechal Guba, ale mimo bránky. Ako slabina sa v priebehu zápasu ukázali trenčianske rohy. Domáci ich spravidla zahrávajú nakrátko a bez vážnejšieho ohrozenia súperovej brány.

Už v 1. minúte druhého polčasu našliapol Kessel, no strieľal iba z uhla a trafil banskobystrickú žrď. Koolwijk vzápätí nabehol za obranu a pre zmenu trafil bočnú sieť. Pred Gubom odohral loptu v 50. minúte jeden z hosťujúcich obrancov. V 55. minúte Rabiu napálil spoza šestnástky; strele veľa nechýbalo, no predsa len minula bránu. V 62. minúte Kesselovu prihrávku vo vápne spracoval Rabiu a strieľal, no iba na Boroša. V 69. minúte zahral domáci AS roh nakrátko, Rndič center hlavou netrafil,. AS vo veľkej hernej prevahe, lopta na kopačkách bielych, pozemný center do šestnástky bol zblokovaný za čiaru, rozhodca prisúdil loptu hosťom. Rýchlu a peknú kontru zmaril pri finálnej prihrávke pred bránu gólman hostí. Trenčín v tejto fáze nepožičal Bystričanom loptu prakticky vôbec. No napriek 99 percentnému držaniu lopty Trenčínom domáci vážnejšie neboli schopnáí ohroziť bystrickú bránu.

Posledný celok Fortunaligy bránil pozične dobre. V 82. minúte zasahoval Boroš boxovaním a po zákroku muselbyť ošetrený. 85. minúta a "zúfalá" strela obrancu da Silvu asi z 22 metrov si našla cestu do brány a Trenčín zužitkoval drvivú prevahu - 2:0. Dve minúty pred koncom riadneho hracieho času mohol Rabiu postupovať sám na gólmana Boroša, ale bol prirýchly a odmávali mu ofsajd. V závere bola hra už rozkúskovaná a po dvoch nadstavených minútach rozhodca zápas ukončil.

AS Trenčín si vytvoril veľmi dobrú východiskovú pozíciu, keď v prvom zápase semifinále Slovnaft Cupu zdolal hosťujúcu Banskú Bystricu dvojgólovým rozdielom 2:0 (1:0).

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk;youtube.com/sfzofficial