Přestřelka na Slavii nakonec překvapení nepřinesla aneb Události 20. kola FORTUNA:LIGY

13.02., 11:00
Názory a komentáře
Václav Jurečka (© SK Slavia Praha)

Ve 20. kole FORTUNA:LIGY viděli přestřelku diváci v Edenu. Domácí Slávisté totiž duel s Jabloncem rozhodli až v poslední minutě nastaveného času a vyhráli 4:3. Nezaváhal ani první celek tabulky. Sparta se vydala na daleký výlet do Karviné, která ji sice pozlobila, ale mistr zvítězil 3:0.

Kdo ale v prvním kole po zimní přestávce ztratil, je Viktoria Plzeň. Ta hostila Mladou Boleslav s novým trenérem Davidem Holoubkem, utkání skončilo 1:1. I přes hru v oslabení dokázaly vstřelit vítězný gól Pardubice, které vyhrály 2:1 na Slovácku. Teplice doma udolaly Zlín 2:1.

O velké překvapení se postaraly poslední České Budějovice. Ty totiž bez potíží "přejely" Baník Ostrava 3:0. Čisté konto doma udržel i Slovan Liberec, ten si poradil s olomouckou Sigmou 2:0. Hradec Králové na domácí půdě sahal po výhře nad Bohemians, klání ale nakonec skončilo 2:2.

Zápas kola

Slavia Praha - Jablonec 4:3

Divokou přestřelku nakonec domácí přetavili ve svou výhru v nastaveném čase.

Gól kola

1. Ladislav Krejčí (Sparta Praha)

Sparťanský kapitán otevřel skóre v Karviné parádními nůžkami.

2. Tom Slončík (Zlín)

3. Wale Musa Alli (České Budějovice)

Jedenáctka kola

(©Eurofotbal)

Brankář - Dávid Šípoš (České Budějovice)

Ofenzivní představení svých spoluhráčů podpořil nulou vzadu. Baník zlobil hlavně na začátku zápasu, už ve druhé minutě se sám před Šípošem objevil Kubala, kterého ale domácí gólman vychytal. Za minutu se zase vytáhl proti Klímovi. Ve druhé půli ještě lapil pokus Adedirana.

Pravý obránce - Filip Čihák (Hradec Králové)

V zápase s pražskými Bohemians otevřel skóre, Hradci Králové to nakonec stačilo na bod. Pilařův centr hosté odrazili zpět na křídlo, kde si míč převzal Čmelík. Ten po chvilce odcentroval do prostoru malého vápna, kde přesně našel Čiháka. Jeho následnou hlavičku už nemohl nikdo zastavit.

Střední obránce - Martin Králik (České Budějovice)

Nejen, že defenziva Dynama udržela doma s Baníkem čisté konto, on navíc přidal druhý gól svého týmu, který přinesl klid na kopačky. Po rohovém kopu rozehraném na krátko se k balonu dostal Musa Alli a poté jej nasměroval na malé vápno. Tam už čekal stoper Králik a balon dostal do sítě.

Levý obránce - Ladislav Krejčí (Sparta Praha)

Gólový účet v Karviné se začal psát po gólu sparťanského kapitána, který fanoušky musel po řadě šancí domácích uklidnit. Kairinenův přímý kop ještě obrana Karviné odvrátila, k balonu se ale dostal Birmančevič, který balon nasměroval do pokutového území, kde Krejčí předvedl parádní nůžky.

Pravý záložník - Jan Shejbal (Bohemians 1905)

V 66. minutě přišel na hřiště, ale stihl dát dva góly, kterými Bohemians zařídil vyrovnání v Hradci Králové. Nejprve Ristovski vyslal do úniku Berana, který na zadní tyči našel Shejbala a ten ve skluzu nasměroval míč do brány. Ve druhém případě jej našel přímo Ristovski a on vystřelil přesně k tyčce.

Střední záložník - Adam Karabec (Sparta Praha)

Po hodině hry dal druhý gól Sparty, čímž zřejmě definitivně uklidnil všechny na hřišti i mimo něj. Asistenci si připsal jejich ligový král Veljko Birmančevič, jež si míč sebral na levé straně hřiště, potáhl jej směrem k vápnu, kde s trochou štěstí našel výtečně nabíhajícího Karabce, který už to měl lehké.

Střední záložník - Michal Hlavatý (Pardubice)

Pardubice na Slovácku dlouho vedly, v 89. minutě ale domácí srovnali. Jenže pak přišel šok. Východočeši hrající bez vyloučeného Mareše dali druhý gól. Hosté rozjeli rychlou útočnou akci, Krobot přenesl z levé strany na pravou na Patráka, jehož zpětnou přihrávku využil Hlavatý.

Levý záložník - Conrad Wallem (Slavia Praha)

Za 11 minut stihnul dva góly. Nejdřív jej parádním dlouhým pasem našel Petr Ševčík, po převzetí balonu šel z úhlu na Hanuše, kterého prostřelil mezi nohami. O osm minut později se k centru dostal Lukáš Masopust, přesně našel hlavu Wallemu a ten se touto částí těla trefil o břevno do sítě.

Útočník - Daniel Fila (Teplice)

Dvěma brankami rozhodl domácí utkání se Zlínem. V první polovině hry perfektně odcentroval Michal Bílek a přesně našel na zadní tyči Filu, který měl snadnou práci s dopravením balonu do sítě. Druhý gól padl poté, co Gning obešel Didibu a stříleným centrem našel Filu, jež se opět nemýlil.

Útočník - Václav Jurečka (Slavia Praha)

Jablonci dal dva góly, hlavně ten druhý byl veledůležitý. Před jeho první brankou výtečně podržel v pokutovém území balon Chytil a poté jej našel. Jurečku už jen nasměroval míč pod břevno. Druhou branku pak dal po rohovém kopu v 97. minutě, když brilantně situaci zavíral na zadní tyči.

Útočník - Wale Musa Alli (České Budějovice)

Proti Baníku Ostrava předvedl výborný výkon. Nejprve po rohovém kopu rozehraném na krátko na malém vápně přesně našel skórujícího Králika, už za tři minuty přesně zamířil on sám. Balon od Hellebranda dostal na levou stranu, poté už Musa Alli prokličkoval do vápna a zamířil k přední tyči.

Nemělo by vám uniknout

Memič šel proti Spartě sám na bránu, ale v rozhodující chvíli vůbec netrefil balon.

Macík vytáhl proti ráně Koka výtečný zákrok.

Chorý skončil s krvavým šrámem na hlavě na zemi a musel střídat.

Mareš viděl po faulu na Havlíka druhou žlutou kartu a musel do sprch. Čas 2:20.

VAR v akci

Gól Victora Olatunjiho nemohl kvůli ofsajdu platit.

Gól Českých Budějovic musel odhalit až VAR. Balon byl celým objemem za čárou.

Pardubice měly kopat penaltu, ale VAR Hečův faul odvolal.

Jurečkův gól nemohl kvůli ofsajdu platit. Čas 2:13.

Změny v tabulce

Na čele ligové tabulky zůstává s 53 body Sparta Praha, její odvěký rival Slavia ztrácí na druhé příčce nadále pět bod, ale čeká ji dohrávka ve Zlíně. Třetí je Viktoria Plzeň, ale na pražské duo má hodně velkou ztrátu a musí se spíše dívat pod sebe, čtvrté Slovácko ztrácí jen jeden bod.

Pátá příčka patří Sigmě Olomouc, jež ale na čtvrté Hanáky ztrácí sedm bodů. Skupinu o titul momentálně uzavírá Mladá Boleslav. Sedmý Slovan Liberec má však na kontě stejně bodů jako pátý se šestým. Následuje osmý Baník Ostrava a na deváté pozici Bohemians. Desítku uzavírají Teplice.

Jedenáctí příčka aktuálně patří s jednadvaceti body Hradci Králové, jen o bod méně má dvanáctý Jablonec. Na třináctém místě jsou o další jeden bod Pardubice. Poslední trojice je v současné chvíli jasná. Čtrnáctá Karviná má bodů patnáct, Předposlední Zlín a poslední České Budějovice čtrnáct.