08.07.202118:06

Finále ME bude řídit sudí Kuipers

Nizozemský rozhodčí Björn Kuipers bude řídit nedělní finále mistrovství Evropy mezi Itálií a Anglií v Londýně. Osmačtyřicetiletý sudí na letošním Euru rozhodoval tři zápasy včetně čtvrtfinále Česko - Dánsko (1:2) v Baku. UEFA o jeho nasazení na finále informovala v tiskové zprávě. Kuipers, který je mezinárodním rozhodčím od roku 2006, má za sebou finále Ligy mistrů (2014), Evropské ligy (2013 a 2018), Poháru FIFA (2013) nebo evropského šampionátu do 21 let (2009). V nedělním finále ve Wembley budou Kuipersovými obvyklými asistenty krajané Sander van Roekel a Erwin Zeinstra. Videorozhodčím byl jmenován Němec Bastian Dankert.

ČTK
08.07.202113:42

Anglii hrozí trest

UEFA po incidentech ze semifinále mistrovství Evropy zahájila disciplinární řízení s Anglií. Důvodem je bučení fanoušků v Londýně při dánské hymně a oslňování brankáře laserem při rozhodujícím pokutovém kopu v prodloužení. Těsně před kontroverzní penaltou totiž někdo do obličeje Kaspera Schmeichela opakovaně svítil zeleným laserem. Dánský brankář sice pokutový kop Harryho Kanea poté vyrazil, ale domácí kapitán z dorážky rozhodl o výhře 2:1 a postupu Anglie do finále proti Itálii. Další trest hrozí Anglii za chování fanoušků, kteří před zápasem bučeli při dánské hymně. Jde navíc o opakované provinění, protože podobně se příznivci na stadionu ve Wembley chovali i při předchozích zápasech šampionátu.

ČTK
08.07.202112:42

Anglie je třináctým finalistou ME

Anglie včera přehrála Dánsko a postoupila do finále mistrovství Evropy. Albion se tak stal třináctou zemí, která bude v závěrečném duelu bojovat o titul nejlepšího týmu na starém kontinentu.

sport-express.ru
08.07.202112:09

Eric García má zdravotní problémy

Na výsledky podrobného vyšetření čeká Eric García. Španělský obránce nedohrál semifinále ME proti Itálii, když utrpěl zranění prstu na noze, trávník opustil v úvodu druhého prodloužení.

football-espana.net
08.07.202108:58

V Londýně bylo zadrženo 20 fanoušků

Při oslavách postupu Anglie do finále mistrovství Evropy zadrželi policisté v ulicích Londýna dvacet lidí. Většinou kvůli rvačkám, narušování veřejného pořádku a napadení policie. Příznivci vyrazili do ulic poté, co si tým trenéra Garetha Southgatea ve Wembley díky kontroverzní penaltě v prodloužení poradil v semifinále 2:1 s Dánskem. Anglie prošla do prvního finále od titulu mistrů světa v roce 1966. Jejím soupeřem bude v neděli Itálie.

ČTK
07.07.202123:37

Itálie bude ve finále měřit síly s Anglií

Výsledek druhého semifinále mistrovství Evropy: Anglie - Dánsko 1:1, 2:1 po prodloužení (39. vlastní Kjaer, 104. Kane - 30. Damsgaard).

07.07.202122:53

Do prodloužení dospělo i druhé semifinále

Výsledek druhého semifinále mistrovství Evropy: Anglie - Dánsko 1:1, prodlužuje se (39. vlastní Kjaer - 30. Damsgaard).

07.07.202122:35

Christensen nedohraje semifinále s Anglií

Citelnou ztrátu zaznamenala dánská defenzíva, obránce Andreas Christensen si ve druhém poločase souboje s Anglií přivodil svalové zranění a musel střídat.

07.07.202121:46

Ve Wembley se hraje nerozhodně 1:1

Poločasový výsledek druhého semifinále mistrovství Evropy: Anglie - Dánsko 1:1 (39. vlastní Kjaer - 30. Damsgaard).

07.07.202121:32

Dánové ukončili anglickou neprůstřelnost

Anglie na letošním evropském šampionátu inkasovala první gól, ve 30. minutě semifinále s Dánskem se z trestného kopu krásně trefil Mikkel Damsgaard. Brankář Jordan Pickford předtím se svými spoluhráči vynuloval střelce Chorvatska, Skotska, Česka, Německa a Ukrajiny.

07.07.202119:51

Základní sestavy: Anglie - Dánsko

Základní sestavy pro dnešní semifinále ME -
Anglie:
Pickford - Walker, Stones, Maguire, Shaw - Phillips, Rice - Saka, Mount, Sterling - Kane.
Dánsko: Schmeichel - Christensen, Kjaer, Vestergaard - Stryger Larsen, Hojbjerg, Delaney, Maehle - Braithwaite, Dolberg, Damsgaard.

07.07.202112:42

Morata je novým španělským rekordmanem

Álvaro Morata včera v utkání s Itálií srovnal na 1:1 a zaznamenal svou šestou branku na evropských šampionátech, stanovil tak nový španělský rekord. Z prvního místa byl sesazen pětigólový Fernando Torres.

07.07.202110:21

Chiesa nejlepším hráčem semifinále

Cenu pro nejlepšího hráče semifinále mistrovství Evropy mezi Itálií a Španělskem si odnesl Federico Chiesa. Křídelník Juventusu vstřelil jediný italský gól.

uefa.com
07.07.202109:05

Vítězství věnujeme Spinazzolovi, řekl Donnarumma

Itálie v semifinále mistrovství Evropy se Španělskem vyhrála penaltový rozstřel a stala se prvním finalistou. "To, co teď cítím, se nedá popsat. Chci si tyhle okamžiky vychutnat se spoluhráči. Vítězství věnujeme (zraněnému spoluhráči) Spinazzolovi. Před utkáním nám poslal video," prohlásil italský brankář Gianluigi Donnarumma

ČTK
06.07.202123:43

Itálie je prvním finalistou ME

Výsledek semifinálového zápasu mistrovství Evropy: Itálie - Španělsko 1:1 i po prodloužení, 4:2 na penalty (60. Chiesa - 80. Morata).

06.07.202122:52

Itálie se Španělskem si zahrají prodloužení

Výsledek semifinálového zápasu mistrovství Evropy po 90 minutách: Itálie - Španělsko 1:1 (60. Chiesa - 80. Morata).

06.07.202121:47

Itálové hrají se Španělskem bez gólu

Poločasový výsledek semifinálového zápasu mistrovství Evropy: Itálie - Španělsko 0:0.

06.07.202119:59

Sestavy: Itálie - Španělsko

Základní sestavy pro semifinálové utkání mistrovství Evropy:
Itálie:
Donnarumma - Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini, Emerson - Barella, Jorginho, Verratti - Chiesa, Immobile, Insigne.
Španělsko: Simón - Azpilicueta, García, Laporte, Alba - Koke, S. Busquets, Pedri - F. Torres, Oyarzabal, Olmo.

06.07.202118:55

Embolo zůstává na marodce do odvolání

Začátek sezóny Borussie Mönchengladbach s největší pravděpodobností vynechá Breel Embolo. Švýcarský útočník zůstává po mistrovství Evropy na marodce se zraněným stehenním svalem.

transfermarkt.de
06.07.202114:58

Londýnský starosta slibuje za očkování lístky

S pomocí vstupenek na finále mistrovství Evropy se londýnský starosta Sadiq Khan rozhodl motivovat obyvatele britské metropole k očkování proti koronaviru. Vylosovanému výherci věnuje dva lístky na zápas o titul ve Wembley, do kterého se ve středečním utkání s Dánskem pokusí postoupit anglická reprezentace. Do Khanovy tomboly se mohou přihlásit Londýňané, kteří prokážou, že dostali první dávku vakcíny nebo si do čtvrtka rezervovali termín očkování. Dalším 50 fanouškům věnuje starosta za očkování po dvou vstupenkách do fanzóny na Trafalgarském náměstí. "Může to být úžasný den pro náš národ," řekl Khan k očekávanému finále Eura, do kterého mohou angličtí reprezentanti postoupit poprvé v historii. "Již nyní vidíme velký rozdíl, který vakcína znamená v našem boji proti viru, ale další dva týdny jsou naprosto zásadní pro zajištění zrušení omezení. Žádám všechny obyvatele Londýna, aby co nejdříve dostali obě dávky vakcíny. Jako globální město jsme lídry v očkování a budeme i nadále dělat všechno pro to, abychom zlepšili přístup k vakcínám," uvedl starosta.