03.03.202419:59

FORTUNA:LIGA - výsledky

Výsledky dnešních zápasů české ligy: Teplice - Liberec 2:0 (34. Jásir, 41. Fila), Zlín - Ostrava 0:1 (33. Juroška), Sparta Praha - Slavia Praha 0:0.

03.03.202417:19

Základní sestavy: Sparta - Slavia

Základní sestavy pro dnešní utkání české ligy:

Sparta: Vindahl - Vitík, Panák, Krejčí - Preciado, Kairinen, Laci, Ryneš - Haraslín, Kuchta, Birmančevič.

Slavia: Mandous - Vlček, Holeš, Zima - Douděra, Masopust, Oscar, Bořil - Schranz, Chytil, Jurečka.

03.03.202411:23

Nedělní program F:L

Čtyři dny po výhře Sparty ve čtvrtfinále domácího poháru nad Slavií 3:2 po prodloužení se pražští rivalové utkají znovu v lize. Slavným fotbalovým derby dnes od 18:00 vyvrcholí 23. kolo nejvyšší soutěže. Domácí výhodu tentokrát bude mít tým z Letné a sparťané do zápasu půjdou jako lídři tabulky se čtyřbodovým náskokem.

V této sezoně Letenští na svém stadionu v dosavadních 11 ligových zápasech neztratili ani bod. Slavia je pro změnu bodově nejúspěšnějším mužstvem na hřištích soupeřů. Oba celky v ligovém ročníku prohrály pouze po jednom utkání. Pro oba týmy bude zápas zároveň generálkou před čtvrtečními úvodními zápasy osmifinále Evropské ligy. Sparta doma přivítá Liverpool, Slavia se představí na hřišti AC Milán. Už ve 14:00 rozehrají zápas Teplice s Libercem, o hodinu později bude výkop ve Zlíně, kde nastoupí Baník Ostrava.

ČTK
03.03.202409:55

Horejše při debutu podržel gólman

Pikantní první zápas na lavičce Hradce si odbyl David Horejš, který se představil na hřišti svého bývalého zaměstnavatele Jablonce. I přes půlhodinovou přesilovku Votroci vezou ze severu Čech bod, který je podle Horejše zasloužený. "Do zápasu na těžkém terénu jsme určitě vstoupili lépe než domácí. Byli jsme aktivní a dostali se do vedení. Pak jsme ovšem znervózněli. Domácí nás dostali pod tlak, což vyvrcholilo penaltou. Naopak druhý poločas začal jasně lépe soupeř, podržel nás brankář. Po vyloučení už to byla hra na jednu branku a mrzí mě, že jsme si s šancemi nedokázali lépe poradit. Remíza je asi zasloužená. V přesilovce jsme si měli počínat líp a hrát rychleji, i když terén byl složitý. Pro mě bylo samozřejmě specifické, že jsem na lavičce Hradce debutoval právě tady. Ale nemám proti Jablonci žádnou zášť a rád jsem po delší době zdejší kluky zase viděl," říká někdejší dlouholetý kouč Českých Budějovic.

ČTK
03.03.202408:49

Jarábek kritizoval své svěřence

Trenér Karviné Juraj Jarábek byl po další porážce svého celku velmi nespokojený. Z nezdaru se Slováckem viní hrubá individuální selhání hráčů. "Slovácko prohrálo tři zápasy po sobě, bylo v podobné situaci na jaře jako my. Byli jsem na něj připravení, to se i potvrdilo a šli jsme do vedení. Ale neustále se opakují naše chyby. Je to velká škoda. Znovu jsme dostali velmi lacinou vyrovnávací branku, když Jirka Fleišman pouštěl míč do zázemí. Znovu jsme dostali červenou kartu, po velké stupiditě Ayaosiho, pro kterou není omluva. Nejprve zbytečně dohrál brankáře a pak udělal zákrok, který sudí musel posoudit za žlutou kartu. O jednoho méně se dá hrát. Ale nepohlídali jsme si jednu standardku a pak sudí nařídil penaltu za ruku. Já vlastně nevím, co ruka je a co není. Znovu jsme prohráli doma a poslední jsme právem. To, že jsme hráli se Spartou, Slavií a Slováckem nás neomlouvá, protože bodovat se dá s každým," neschovává se Jarábek.

ČTK
02.03.202423:37

Saňák byl s premiérou spokojen

Jiří Saňák si při remíze s Bohemians odbyl svůj debut coby hlavní trenér Olomouce. Ačkoliv tým na vítěznou vlnu nevrátil, byl s remízou 2:2 spokojený. "Pro nezaujatého diváka to dnes musel být zajímavý zápas, ve kterém chtěly oba týmy vyhrát. Do zápasu jsme slušně vstoupili, ale Bohemka dala úžasný gól. První poločas mě potěšil hlavně v tom, že jsme po brzké inkasované brance nespadli dolů s energií. Nezamávalo to s námi a dokázali jsme to otočit. Pak jsme ale dostali gól z ojedinělé situace před koncem poločasu. Do druhého poločasu jsme vstoupili také dobře a nastřelili jsme dvě tyče po standardních situacích. Pak nám ale Bohemka začala dělat problémy ve středu hřiště, přehrávala nás a mohla tím celý zápas vyhrát. Nakonec v závěru mohl rozhodnout Pospíšil, takže remíza je v konečném důsledku asi spravedlivá. Všechno, co jsem chtěl v zápase vidět, jsem tam viděl a na tom musíme postavit naši další tvrdou práci. Vítězství si musíme zasloužit prací, to nepřijde samo a hned," prohlásil pětačtyřicetiletý trenér.

ČTK
02.03.202421:23

Kováč: Kluci ukázali charakter

Těžký zápas za sebou mají fotbalisté Pardubic, kteří museli proti Plzni od šesté minuty hrát v oslabení. Trenér Radoslav Kováč nicméně chválil charakter hráčů, kteří z třígólové ztráty ještě udělali dramatický závěr. "Když jdete v šesté minutě do deseti proti Plzni, je to obrovská komplikace. Navíc jsme pak dostali hodně laciné góly. V prvním poločase jsme dostali branku do šatny, což je škoda. V šatně jsme si řekli, že musíme jako tým skvěle pracovat v bloku, pořád čekat na příležitost a hlavně hned nedostat gól. Hned jsme dostali dva, v tomhle to bylo na ručník. Kluci se pak neskutečně zvedli, dali jsme Daňkem krásně na 1:3 a ještě jsme dali druhý gól. Plzeň měla svoje šance, jednoznačně. Hlavně mě mrzí, že jsme se připravovali na Šulcíka (Šulce) a ten je tam třikrát sám a dá dva góly. Jeho forma je úžasná. Chtěl bych kluky pochválit, že to nezabalili. Za stavu 0:3 jsme se samozřejmě báli i většího výsledku, to říkám na rovinu. Kluci ale ukázali charakter, vymáčkli ze sebe absolutní maximum a Plzeň byla do poslední minuty nervózní. Nakonec z toho není nic, ale věřím, že to klukům pomůže. Příští týden máme derby s Hradcem Králové. Zkusíme si vzít z druhého poločasu největší pozitiva a snad je přeneseme je do dalšího zápasu," nabádá Kováč.

ČTK
02.03.202419:56

Výsledky dnešních zápasů české ligy: Jablonec - Hradec 1:1 (35. Chramosta z penalty - 5. Spáčil), Karviná - Slovácko 1:3 (30. Krčík - 37. Sinjavskij, 58. Hofmann, 63. Havlík z penalty), Mladá Boleslav - České Budějovice 3:1 (10. a 15. Hilál, 90+1. vlastní Nikl - 7. Zíka), Olomouc - Bohemians 2:2 (19. Fortelný, 22. Novák - 4. Prekop, 40. Hála), Pardubice - Plzeň 2:3 (55. Daněk, 72. Kalvach vlastní - 42. Kalvach, 47. a 49. Šulc).

02.03.202418:27

Halinský mezi nešťastnými rekordmany

Denis Halinský sice kvůli VAR technicky uviděl červenou kartu až v 6. minutě, vyloučen byl však za ošklivý zákrok na Pavla Šulce, který provedl už ve 36. vteřině. Tím se pardubický stoper zařadil mezi nejrychleji vyloučené hráče v poslední době - v 1. minutě viděli červené ještě Lukáš Havel (České Budějovice) loni v dubnu a obránce Jan Vorel (Dukla) rovněž proti Plzni o 10 let dříve.

csfotbal.cz
02.03.202410:54

Karviná získala obránce

Zajímavou posilu do svých řad přivedla Karviná. Smlouvu s posledním klubem první ligy podepsal švédský střední obránce Douglas Bergqvist. Hrát bude s číslem 21.

x.com/mfkkarvina
02.03.202408:35

Pět zápasů na sobotním programu F:L

Pěti zápasy se dnes rozehraje 23. kolo první fotbalové ligy, jehož vrcholem bude nedělní pražské derby mezi obhájcem titulu Spartou a Slavií. Plzeň se od 18:00 představí v Pardubicích v generálce na osmifinálové dvojutkání Evropské konferenční ligy, které rozehraje ve čtvrtek na stadionu Servette Ženeva.

Hradec Králové poprvé povede trenér David Horejš a shodou okolností v Jablonci, kde před současným angažmá působil. Olomouc se proti pražským Bohemians 1905 nově představí na lavičce s Jiřím Saňákem. V dalších utkáních hostí Mladá Boleslav předposlední České Budějovice a poslední Karviná vyzve Slovácko. Všechny zápasy mají výkop v 15:00.

01.03.202412:38

Priske a Chytil vítězi ankety

Brian Priske z pražské Sparty se stal trenérem měsíce února ve FORTUNA:LIZE. Hráčem měsíce se stal Mojmír Chytil ze Slavie Praha.

x.com/fortunaligacz
29.02.202419:13

Bohemians potvrdili příchod Šimana

Jakub Šiman byl oficiálně představen jako nová posila Bohemians 1905. Brankář přišel z Brna, ve Vršovicích bude působit především v třetiligové rezervě.

bohemians.cz
28.02.202417:55

LFA se stala součástí WLF

Ligová fotbalová asociace (LFA), který řídí českou nejvyšší soutěž, se stala členem organizace World Leagues Forum (WLF). Ta sdružuje 44 soutěží z celého světa a snaží se jim pomoct nejen ve sportovním rozvoji, ale zastupuje je i při jednání na politické úrovni. LFA o tom informovala v tiskové zprávě.

ČTK
27.02.202415:37

Tykač předsedou dozorčí rady Slavie

Pavel Tykač, nový majitel Slavie, se stal předsedou dozorčí rady. Pražský celek to oznámil v úterý na svém webu. Zároveň proběhla na stadionu ve Vršovicích první valná hromada. Členy dozorčí rady byli zvoleni Michal Tykač a Jan Bejbl. Provedeny byly také další personální změny, z představenstva byli odvoláni Tomáš Syrovátka a Jen-sung Liou a novými členy se stali Kateřina Vavrlová a Marek Beitl.

slavia.cz
26.02.202415:25

FORTUNA:LIGA - ideální sestava

Ideální sestava 22. kola české ligy: Budinský (Pardubice) - Sladký (České Budějovice), Vitík (Sparta), Král (Mladá Boleslav) - Ševčík (Slavia), Šulc (Plzeň), Čanturišvili (Jablonec), Mosquera (Plzeň) - Yasser (Teplice), Chytil (Slavia), Birmančević (Sparta).

Livesport
26.02.202410:47

Kadlecovi údajně hrozí konec kariéry

Devětatřicetiletý stoper Michal Kadlec aktuálně laboruje se zraněnou achilovkou a jeho brzký návrat na trávníky se nechystá. Dokonce je prý ve hře i konec kariéry. Alespoň to potvrdil Martin Svědík, kouč Slovácka, po nedělním utkání se Spartou. "Jestli se vrátí na jaře, je strašně nejisté,” citoval trenéra Deník Sport. "Podle posledních prognóz to vůbec nevypadá dobře. Asi to ještě půjde zkusit, ale to zranění je strašně nevyzpytatelné. Já osobně to vidím špatně. Viděl jsem to tak už před čtrnácti dny. Bohužel."

isport.blesk.cz
26.02.202409:29

Bačkovský byl propuštěný z nemocnice

Liberec v sobotním derby s Jabloncem přišel o brankáře Huga Jana Bačkovského, který musel zhruba patnáct minut před koncem vystřídat kvůli otřesu mozku. Následně přitom celek ze severu Čech informoval fanoušky, že se v nemocnici neprokázalo vážnější zranění. Při pondělním ránu pak Slovan zveřejnil zprávu na sociální síti X, že byl čtřiadvacetiletý gólman již propuštěný z péče lékařů.

twitter.com/FCSlovanLiberec
25.02.202423:59

Priske: Po přestávce se hra zvedla

Sparta v neděli uspěla na půdě neoblíbeného Slovácka, vyhrála o dvě branky a potvrdila vedení v tabulce české nejvyšší soutěže. Samozřejmě že několik důvodů k radosti měl Brian Priske, který své mužstvo za odvedenou práci pochválil. "Slovácko bylo zejména v první půli velmi nepříjemným soupeřem, má svoji hru postavenou na osobních soubojích, dlouhých míčích a náročném stylu,” popisoval trenér pražského velikána. "O přestávce jsme si k tomu něco řekli, naše hra se zvedla na úroveň, na jakou jsme zvyklí. Musím za to naše hráče pochválit. Nebylo to jen o Birmančevičovi a Haraslínovi, kteří dali dva góly, ale o celém týmu, který se tři dny po velmi těžkém duelu s Galatasrayem ve druhém poločase odvděčil výkonem, který nám přinesl tři body."

ČTK
25.02.202423:34

Kotal zůstává koučem Hradce Králové

Václav Kotal zůstává trenérem Hradce Králové. Vedení východočeského klubu mu v prohlášení na svých webových stránkách vyjádřilo důvěru a ohradilo se vůči spekulacím některých médií, že by jednasedmdesátiletý kouč mohl být v blízké době odvolán.

Hradec ve všech třech dosavadních zápasech jarní části ligové sezony remizoval, zvítězil v jediném z posledních devíti kol a v tabulce je po 22. kole na dvanáctém místě. "I přesto, že sportovní výkony a postavení v tabulce nejsou dle vedení ideální, aktuálně nevidí žádnou sportovní příčinu, pro kterou by mělo s jednasedmdesátiletým koučem přerušit spolupráci. Zkušený lodivod tak ve své pozici setrvá i nadále," uvedl klub.