Michael Lüftner Expres zprávy

15.07.202119:48

Lüftner nedohrál vinou zranění

Český fotbalista Michael Lüftner prožil v odvetě 1. předkola Evropské konferenční ligy na hřišti Araratu Jerevan velmi smolný zápas. Bývalý slávistický obránce musel už v 11. minutě kvůli zranění střídat a jeho Fehérvár poté po nečekané venkovní porážce 0:2 s arménským outsiderem vypadl. Třetí tým uplynulého ročníku maďarské ligy zaváhal už před týdnem v úvodním domácím duelu, v němž inkasoval vyrovnávací gól ve třetí minutě nastavení a do odvety si odnesl pouze remízu 1:1.

ČTK
03.06.202119:14

Lüftner se stěhuje do Maďarska

Michael Lüftner se chystá na další stěhování. Český obránce letos hostoval z FC Kodaň v Omonii Nikósie, nyní se na skok vrátil do Dánska, aby za 300 tisíc eur přestoupil do maďarského MOL Fehérvár.

transfermarkt.de
07.12.202020:14

Lüftner přispěl k výhře Omonie

Omonia Nikósie zvládla derby na půdě APOELu, vyhrála 3:0 a svůj podíl na tom měl i Michael Lüftner. Český obránce odehrál 3:0, ve 38. minutě navíc otevřel skóre.

16.09.202017:36

Lüftner se trefil v Lize mistrů

Český obránce Michael Lüftner otevřel skóre utkání 3. předkola Ligy mistrů, ve kterém jeho kyperská Omonia Nikósie hostí Crvenou Zvezdu Bělehrad. Domácí stoper měl po zakrouceném rohu pořádný kopec štěstí a míč se od něj odrazil do sítě.

19.08.202019:48

Lecjaks a Lüftner postupují

Čeští obránci Jan Lecjaks a Michael Lüftner se radují z postupu z prvního předkola Ligy mistrů. V utkání na půdě arménského Araratu Jerevan musel duel jejich Omonie Nikósie po bezbrankové remíze do prodloužení. V něm se podařilo hráčům kyperského celku nakonec vstřelit rozhodující gól a po výsledku 1:0 po prodloužení postupují dál.

30.08.201822:33

Lüftner s Kodaní postoupil do EL

FC Kodaň v kádru s českým obráncem Michaelem Lüftnerem postoupila do základní skupiny Evropské ligy. V odvetě 4. předkola dánský celek doma remizoval stejně jako před týdnem venku s Bergamem bez branek a italského favorita následně vyřadil v penaltovém rozstřelu, v němž se prosadil i bývalý ostravský a jablonecký hráč Ján Greguš. Lüftner zůstal jen na lavičce náhradníků.

ČTK
07.12.201720:49

Lüftner pojistil vedení FC Kodaň

FC Kodaň míří za postupem do vyřazovací fáze Evropské ligy a podíl na tom má i Michael Lüftner. Dánský klub vede nad Sheriffem 2:0, český obránce k tomu v 60. minutě přispěl druhou brankou.

03.11.201715:11

Krmenčík s Lüftnerem v ideální sestavě

Ideální sestava 4. kola Evropské ligy podle uefa.com: Mariano Barbosa (Villarreal) - Peter Ankersen, Michael Lüftner (oba Kodaň), Marvin Baudry (Waregem), Alberto de la Bella (San Sebastian) - Memphis Depay (Lyon), Sergio Canales (San Sebastian), Dominik Prokop (Austria Vídeň), Zoran Tošič (Partizan) - Michael Krmenčík (Plzeň), Júja Ósako (Kolín nad Rýnem).

ČTK
02.11.201719:43

Lüftner pokořil defenzívu Zlína

FC Kodaň vede na konci prvního poločasu 1:0 nad Zlínem a velkou zásluhu na tom má Michael Lüftner, český obránce ve službách dánského klubu ve 41. minutě otevřel skóre.

20.11.201619:13

Masopust si odpyká trest za žluté karty

Tři hráči si ve 14. kole první ligy připsali čtvrtou žlutou kartu v sezoně, která znamená jednozápasový trest. Příště si nezahrají jablonecký Lukáš Masopust, brněnský Jakub Šural a Eldar Civič ze Slovácka. V uplynulém kole byli vyloučeni liberecký Vladimír Coufal a teplický Michael Lüftner, počet červených karet v sezoně tak stoupl na třináct. Rozhodčí rozdali v tomto dějství 38 žlutých karet, což je celkem 427 napomenutí v ligovém ročníku.

26.09.201318:40

Teplický Lüftner má stop na jeden zápas

Disciplinární komise Fotbalové asociace ČR udělila teplickému obránci Michaelu Lüftnerovi trest na jedno soutěžní utkání za vyloučení v pondělní dohrávce 9. kola první ligy v Příbrami. Lüftner dostal ve 29. minutě utkání po stažení domácího Švancary rovnou červenou kartu. Teplice ale i bez svého zadáka vyhrály jasně 4:0.

23.09.201322:05

Ščasný kritizoval Lüftnera

Trenér Teplic Zdeněk Ščasný kritizoval obránce Michaela Lüftnera, který při výhře v Příbrami dvakrát chyboval. Ve druhém případě následně stáhnul unikajícího Švancaru a rozhodčí Královec jej vyloučil. "Nevyplynulo to z jeho nezkušenosti, ale spíš takového pocitu, že se mi nemůže nic stát. Dovolil bych si tvrdit až namachrovanosti a to mně strašně vadilo. Nepoučil se z té první chyby, takže pak jsem se hodně rozčílil," přiznal Ščasný.