17.10.202321:13

Laci přispěl gólem k výhře Albánie

Záložník pražské Sparty Qazim Laci přispěl gólem k výhře fotbalistů Albánie 2:0 v přípravném utkání s Bulharskem. Soupeř Česka v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy neprohrál pošesté za sebou a popáté zvítězil.

Sedmadvacetiletý středopolař Laci druhým gólem v reprezentačním dresu otevřel před koncem prvního poločasu skóre, pojistku přidal po změně stran Ernest Muci. Za hosty nastoupil bývalý sparťanský útočník Martin Minčev.

Svěřenci brazilského trenéra Sylvinha navázali v Tiraně na čtvrteční triumf 3:0 nad českým mužstvem. Albánie vede "českou skupinu" o dva body před výběrem trenéra Jaroslava Šilhavého a je blízko druhé účasti na Euru, kde zatím startovala pouze v roce 2016. Kvalifikaci zakončí v listopadu proti Moldavsku a Faerským ostrovům.

ČTK
05.09.202315:13

Albánii nemusí být k dispozici Laci

Albánii možná nebude ve čtvrtečním utkání kvalifikace mistrovství Evropy v Praze proti Česku k dispozici záložník Qazim Laci. Sedmadvacetiletý středopolař, hájící barvy pražské Sparty, bojuje s příznaky chřipky a vynechal pondělní úvodní trénink národního mužstva. Na svých webových stránkách o tom informoval albánský svaz.

Laci je pod neustálým dohledem lékařského týmu. Jak velké jsou šance, že bude pro čtvrteční utkání v Edenu k dispozici, albánský svaz neuvedl. V nedělním ligovém zápase v Liberci naskočil za Spartu až jako střídající hráč v 83. minutě.