13.04.202422:02

Pekhart přispěl k remíze Legie

Tomáš Pekhart dal letošní osmou branku v polské nejvyšší soutěži. Útočník Legie Varšava otevíral skóre duelu na půdě Rakówa, zápas nakonec skončil remízou 1:1.

01.04.202422:04

Pekhart se trefil po půlroce

Tomáš Pekhart se po půlroce střelecky prosadil v polské lize. Čtyřiatřicetiletý útočník Legie Varšava pomohl svému týmu v 26. kole k vítězství 3:1 na hřišti Zabrze.

ČTK
06.12.202323:06

Pekhart skóroval v poháru

Legia Varšava hraje prodloužení osmifinále Polského poháru na půdě Korony, kde za hosty vyrovnal Tomáš Pekhart. Pro zkušeného útočníka je to 11. soutěžní gól v sezoně.

09.11.202319:23

Pekhart asistoval na gól Legie

Legia Varšava ve čtvrtém kole skupinové fáze Konferenční ligy vede nad Zrinjski Mostar, proti němuž Tomáš Pekhart asistoval na první gól Rafala Augustyniaka.

27.09.202322:57

Pekhart zapisoval šestý ligový gól

Český útočník Tomáš Pekhart vstřelil šestý gól v sezoně polské ligy, kterým pomohl Legii Varšava k vítězství 4:3 na hřišti Štětína v dohrávce šestého kola. Legia, která odehrála celý druhý poločas v oslabení, se posunula do čela neúplné tabulky.

Pekhart ve 33. minutě odpověděl na úvodní branku Grosického. Čtyřiatřicetiletému forvardovi v tabulce střelců mu patří dělené druhé místo za Expósitem z Vratislavi (8). Legii v nastavení první půle zkomplikoval situaci Jedrzejczyk červenou kartou.

Domácím krátce po změně stran vrátil vedení Kouluris, ale Wszolek znovu vyrovnal. Pogonu nestačil k vítězství ani zásah Bičachčjana ze 71. minuty, protože za Legii se v závěru ještě trefili Elitim a Kapuadi. Varšavský tým ani v osmém utkání ligového ročníku neprohrál.

ČTK
24.09.202322:13

Pekhart vsítil pátý gól za Legii

Reprezentační útočník Tomáš Pekhart pomohl pátým gólem v sezoně polské fotbalové ligy k domácí výhře Legie Varšava 2:1 nad Zabrze. Legia je po devátém kole druhá o dva body za Vratislaví, má ale dvě utkání k dobru.

Pekhart v deváté minutě zpracoval před bránou Kunův centr z levé strany a z otočky zakončil. V lize se trefil po čtyřech zápasech a v součtu se čtyřmi zásahy v evropských pohárech dal devátou branku v sezoně. Záhy srovnal Musiolik, ve druhé minutě nastavení ale rozhodl Strzalek.

ČTK
31.08.202323:43

Legia bojuje i díky gólu Pekharta

Tomáš Pekhart poslal Legii Varšava do vedení v odvetě čtvrtého předkola Evropské konferenční ligy proti Midtjyllandu, který však srovnal na 1:1 a po úvodním výsledku 3:3 se rozhoduje v penaltovém rozstřelu.

17.08.202321:02

Pekhart pomohl k postupu Legie

Legia Varšava v odvetě 3. předkola Konferenční ligy na hřišti Austrie Vídeň zvítězila 5:3, čímž si po úvodní porážce 1:2 zajistila postup. Gólem se na přestřelce a posunu do závěrečného předkola podílel Tomáš Pekhart.

06.08.202322:47

Pekhart dal v polské lize další gól

I ve druhém zápase nové sezony polské ligy se reprezentační útočník Tomáš Pekhart gólově prosadil a pomohl Legii k další výhře. V zápase s Chorzówem zvýšil ve 43. minutě na 2:0, varšavský celek poté přidal ještě jednu trefu a neinkasoval. V úvodním ligovém duelu český fotbalista hattrickem pokořil Lodž.

Čtyřiatřicetiletý Pekhart, jenž byl v sezoně 2020/21 králem střelců Ekstraklasy s 22 góly, se dnes prosadil z dorážky. Do druhého poločasu už nenastoupil. Hosté hráli většinu zápasu jen v deseti po vyloučení obránce Konrada Kasolika.

Střeleckou formu prokázal Pekhart i v pohárech, protože se dvakrát trefil v předkole Evropské konferenční ligy proti Ordabasy Šymkent a přispěl k postupu Legie.

ČTK
03.08.202322:59

Pekhart rozhodl o postupu Legie

Legia Varšava v odvetě 2. předkola Konferenční ligy porazila kazašské Ordabasy 3:2, čímž si po úvodní remíze 2:2 zajistila postup. Rozhodující gól polského celku vstřelil Tomáš Pekhart.

27.07.202318:25

Pekhart snižoval za Legii

Legia Varšava po hodině hry snížila v zápase 2. předkola Konferenční ligy na půdě kazašského Ordabasy na 1:2, pod což se čtvrtým soutěžním gólem v sezoně podepsal Tomáš Pekhart.

21.07.202322:13

Pekhart začal sezonu hattrickem

Dnes začala nová sezona polské nejvyšší soutěže a parádně do ní vstoupil Tomáš Pekhart. Legia Varšava vede nad LKS Lodž 3:0, český útočník dal všechny branky.

02.05.202320:22

Legia i Pekhart oslavili zisk poháru

Reprezentační útočník Tomáš Pekhart ovládl s Legií Varšava Polský pohár. Celek z hlavního města ve finále udolal po výsledku 0:0 po prodloužení a 6:5 na penalty Čenstochovou, za kterou nastoupil obránce Tomáš Petrášek. Legia vyhrála pohár po pěti letech a 20. triumfem potvrdila pozici nejúspěšnějšího týmu v historii soutěže. Čenstochová naopak nenavázala na triumfy z předchozích dvou let. Oba čeští hráči nastoupili v základní sestavě. Petrášek vystřídal krátce před pauzou zřejmě kvůli zranění, Pekhart šel ze hřiště se žlutou kartou v 62. minutě.

ČTK
16.04.202319:42

Legii pomohl k remíze Pekhart

Tomáš Pekhart úvodním gólem pomohl Legii Varšava k remíze 2:2 s Lechem Poznań. Český útočník po návratu do známého prostředí zapsat pátý gól v desátém ligovém startu.

01.04.202319:31

Pekhart přispěl k výhře Legie Varšava

Tomáš Pekhart si na své konto připsal další branku, český útočník dnes přispěl jednou trefou k triumfu Legie Varšava 3:1 nad Rakówem.

01.04.202318:03

Pekhart se zase trefil za Legii

Tomáš Pekhart zpátky na místě činu ve Varšavě zatím funguje, dnes opět otevíral skóre ve šlágru kola s Rakówem - a to už v 16. minutě. Jedná se o jeho třetí branku ve čtyřech zápasech.

12.03.202321:09

Legia vyhrála zásluhou Pekharta

Tomáš Pekhart vstřelil dnes stý gól v prvoligových soutěžích a pomohl Legii Varšava k dalšímu vítězství. Třiatřicetiletý fotbalový útočník po návratu do Legie na konci ledna skóroval počtvrté v sedmém soutěžním zápase, v 24. kole polské ligy přispěl k výhře 2:0 nad týmem Mielec. I jeho zásluhou je varšavský klub v tabulce druhý.

Pekhart se prosadil hlavičkou ve 49. minutě. Změnil tak bezbrankové skóre. "Druhý poločas jsme začali dobře a brzy dali gól. Nejdůležitější jsou tři body," řekl pro polská média. Po vstřelené brance do kamer ukázal tričko pod dresem s nápisem 100. Čtrnáct gólů má z bundesligy, 39 dal v polské Ekstraklase, 24 v české lize, 12 v Řecku, 10 v Izraeli a jeden v Turecku.

ČTK
05.03.202310:39

Pekhartovi se daří v Legii

V sobotu třiatřicetiletý český útočník Tomáš Pekhart rozhodl o výhře Legie Varšava 1:0 nad Górnikem Zabrze v polské nejvyšší soutěži. Reprezentační útočník po únorovém návratu do klubu skóroval už potřetí.

ČTK
28.02.202315:11

Pekhart přispěl k postupu Legie

Legia Varšava je v semifinále Polského poháru, když vyhrála 3:0 na půdě celku Zielona Góra. Podíl na tom měl i Tomáš Pekhart, český útočník otevíral skóre.

12.02.202321:17

Jugas a Pekhart se podepsali pod remízu

Legia Varšava remizovala 2:2 s Cracovií, na čemž měli zásluhu hned dva čeští hráči. Jakub Jugas v 82. minutě poslal hosty do opětovného vedení, na které o pět minut později odpověděl střídající Tomáš Pehkart. Prvně jmenovaný si připsal první gól v sezoně, zatímco 33letý útočník skóroval premiérově po návratu do Legie.