Manchester City Anglie - Manchester City - Zprávy

Manchester City by se rád přiblížil čelu tabulky

Ve středu večer se na Etihad Stadium utká obhájce ligového titulu Manchester City s nováčkem z Burnley. První vzájemné střetnutí v letošní sezóně skončilo jasnou výhrou Citizens 3:0, a to v úvodním kole tohoto ročníku.

Haaland se proti Burnley vrátí do sestavy Manchesteru City

Hvězdný útočník Erling Haaland se ve středu po takřka dvou měsících vrátí do sestavy Manchesteru City. Na tiskové konferenci před domácím ligovým duelem s Burnley to řekl kouč anglických šampionů Pep Guardiola.

Je to rival, ale bude mi chybět, řekl Guardiola o Kloppovi. V Barceloně se cítil stejně

Rozhodnutí německého kouče Jürgena Kloppa odejít po sezoně z Liverpoolu překvapilo i jeho rivala z Manchesteru City Pepa Guardiolu. Španělský trenér úřadujícího mistra Premier League a vítěze Ligy mistrů uvedl, že mu Klopp bude chybět, ale před zápasy proti Liverpoolu se mu bude lépe spát.

Phillips se stěhuje do Londýna, Manchester City vyměnil za West Ham

West Ham posílil pro jarní část sezony anglický reprezentant Kalvin Phillips. Osmadvacetiletý středopolař přišel na půlroční hostování z Manchesteru City a o místo ve středu zálohy bude bojovat i s kapitánem českého národního týmu Tomášem Součkem...

Manchester City vyhrál boj o argentinský talent, jeho kádr posílí Echeverri

Za Manchester City střílí branky Julián Álvarez a vedení mu přivedlo jednoho argentinského krajana. Anglického mistra posílí žádaný Claudio Echeverri, osmnáctiletý záložník přijde z domovského River Plate.

Phillips ukončí trápení v Manchesteru City, hostování dohodl West Ham

Kalvin Phillips v nejbližších dnech ukončí po individuální stránce nepovedené angažmá v Manchesteru City. Osmadvacetiletý záložník hraje jen sporadicky a boj o jeho služby podle všeho vyhraje West Ham.

Vynikající Dúbravka dlouho dusil Citizens, obrat rozjel nástup belgické superstar

Manchester City v bláznivém utkání 21. kola Premier League porazil Newcastle na jeho hřišti 3:2. Gólovou přestřelku odstartovala ve 26. minutě nádherná patička Bernarda Silvy. Straky sice ještě do konce prvního dějství otočily vývoj střetnutí, po změně stran ovšem na hřiště přišel Kevin De Bruyne, jenž nejprve sám skóroval a poté v nastaveném čase druhé půle nádhernou asistencí přispěl k vítězné trefě Oscara Bobba. Norský mladík svou první branku v nejvyšší anglické soutěži zaznamenal proti do té doby skvěle chytajícímu Martinovi Dúbravkovi.

Haaland si na návrat počká, chybět by měl až do konce ledna

Minimálně do konce ledna bude Manchesteru City chybět zraněný kanonýr Erling Haaland. Manažer anglických šampionů Pep Guardiola před dnešním ligovým zápasem v Newcastlu novinářům řekl, že třiadvacetiletý útočník by se měl vrátit k tréninku příští týden na soustředění ve Spojených arabských emirátech.

Domácí bez Joelintona, hosté bez Haalanda: Newcastle uvítá Manchester City

Newcastle se pere s rozsáhlou marodkou, co to jde. A je dost pravděpodobné, že manažer Eddie Howe zase nebude mít k dispozici dvouciferné číslo hráčů vlivem zranění. Zrovna před duelem s Manchesterem City, úřadujícím šampionem Premier League, není tato zpráva nijak pozitivní. Na druhou stranu můžou být domácí rádi, že je nebude ohrožovat Erling Haaland.

De Bruyne se vrátil po dlouhé pauze. Pomáhá nám vítězit, těší Guardiolu

Velkou radost udělal manažerovi Manchesteru City Pepu Guardiolovi nedělní návrat záložníka Kevina De Bruyneho na hřiště po čtyřměsíční pauze. Španělský lodivod podle klubového webu doufá, že do druhé poloviny sezony bude mít kompletně uzdravený kádr, který bude bojovat ve třech soutěžích.

Návrat po čtyřech měsících. De Bruyne stihl za 17 minut jednu asistenci

Po čtyřech měsících se vrátil na hřiště kapitán Manchesteru City Kevin De Bruyne, který od prvního kola anglické ligy léčil zraněný stehenní sval. Belgický reprezentant dnes nastoupil v druhém poločase utkání 3. kola Anglického poháru, v němž obhájci trofeje deklasovali druholigový Huddersfield 5:0.

Manchester City se prodírá zpět na výsluní. Zraněného Haalanda zastoupil rozjetý Álvarez

Manchester City zvítězil ve 20. kole Premier League na svém hřišti nad Sheffieldem 2:0, a po třech domácích remízách v řadě tak dokázal na Etihad Stadium konečně naplno bodovat. Vítězství klubového mistra světa okořenil Julián Álvarez, jenž šestou trefou v letošním ročníku oslavil svůj jubilejní 50. start v nejvyšší anglické soutěži. Citizens se tedy druhou výhrou v řadě přiblížili prvnímu místu v tabulce. Naopak nováčkovi soutěže se proti týmu z Manchesteru dlouhodobě nedaří a kalendářní rok zakončí na poslední příčce.

Citizens přivátají Sheffield United

Manchester City se ve 20. kole představí na svém Etihad Stadium proti Sheffieldu United. Citizens díky zaváháním soupeřů opět dotahují na nejvyšší příčky a v případě výhry budou ztrácet na čelo už jen dva body. Hosté jsou mimochodem poslední.

Guardiolu těší přístup hráčů Manchesteru City, De Bruyne se podle něj brzy vrátí

Trenér fotbalistů Manchesteru City Pep Guardiola ocenil přístup svých svěřenců po triumfu na klubovém mistrovství světa z minulého týdne. V letadle cestou ze Saúdské Arábie zaslechl rozhovor hráčů, kteří se bavili o středečním ligovém utkání na hřišti Evertonu, což ho velmi potěšilo stejně jako následné vítězství 3:1 nad "Karamelkami" po obratu ve druhé půli. Na klubovém webu rovněž uvedl, že se záložník Kevin De Bruyne po dlouhodobém zranění brzy vrátí na hřiště.

Trefa nechtěného Harrisona čerstvé mistry světa nezlomila. Naděje Evertonu se rozplynuly po půli

Manchester City otočil v 19. kole Premier League nepříznivě se vyvíjející duel s Evertonem, který na jeho hřišti zdolal 3:1. Toffees poslal po necelé půlhodině hry do vedení Jack Harrison, jenž byl mezi lety 2018 a 2021 kmenovým hráčem Citizens, za The Sky Blues si však ani jednou nekopl. Velkého zadostiučinění se ovšem nedočkal, protože chvíli po změně stran srovnal Phil Foden a v 64. minutě překlopil skóre na stranu hostů úspěšným pokutovým kopem Julián Álvarez. Úřadující anglický šampion se tak vedoucímu Liverpoolu přiblížil na rozdíl pěti bodů, přičemž má ještě zápas k dobru.