Další články

Citizens míří do Brightonu, kde potřebují vyhrát

Úřadující šampion Manchester City, který se snaží vrátit na čelo Premier League, se ve čtvrtek večer představí na Amex Stadium, kde se utká s Brighton & Hove Albion. Citizens jsou aktuálně třetí, Seagulls patří desátá pozice.

Únava byla znát, jsem neuvěřitelně šťastný, radoval se Guardiola po postupu

Manchester City v semifinále Anglického poháru doma porazil 1:0 Chelsea. O postupu obhájců trofeje rozhodl v 84. minutě Bernardo Silva. Ve finále, které se hraje 25. května, se City utká s vítězem nedělního duelu mezi Coventry a Manchesterem United.

Manchester City zkřížil plány Chelsea na pomstu a po roce si znovu zahraje finále FA Cupu

Fotbalisté Manchesteru City porazili v semifinále FA Cupu Chelsea 1:0, a nakročili tak k obhajobě triumfu. Diváci vyrovnaného střetnutí ve Wembley si museli i vinou řady zahozených šancí Londýňanů počkat na rozhodující moment až do 84. minuty, kdy procedil balon do sítě Bernardo Silva. Citizens tak při své cestě nejstarší klubovou soutěží zdolali The Blues ve druhém ročníku v řadě a počkají si na nedělní druhé semifinále. Jejich soupeřem by se přitom mohli stejně jako loni stát Rudí ďáblové.

V semifinále FA Cupu se Chelsea pokusí překonat Manchester City

Téměř dva měsíce po porážce ve finále EFL Cupu se Chelsea v sobotu večer vrátí na stadion ve Wembley, kde ji čeká semifinále FA Cupu s Manchesterem City. Vítězové tohoto semifinálového střetnutí se utkají s vítězi druhého semifinálového zápasu mezi Coventry City a Manchesterem United.

Mám rád, když se ve velkých zápasech všichni hráči obětují pro tým, hodnotil Ancelotti

Trenér Realu Madrid Carlo Ancelotti po postupu přes Manchester City do semifinále Ligy mistrů ocenil obětavý výkon svých svěřenců. Španělský velkoklub navzdory drtivé převaze obhájců titulu dovedl venkovní odvetu po výsledku 1:1 do penaltového rozstřelu, během něhož italský kouč už nepochyboval o úspěchu. Jeho protějšek Pep Guardiola litoval nevyužitých šancí, podle něj udělal jeho tým pro vítězství maximum.

Citizens trofej v Lize mistrů neobhájí. Real doplnil kompaktní výkon úspěšnými penaltami

Real Madrid porazil v odvetném čtvrtfinále Ligy mistrů Manchester City 2:1 po penaltovém rozstřelu a doplnil čtveřici nejlepších celků soutěže. Bílý balet využil vlažného vstupu Sky Blues do utkání, když už ve 12. minutě oslavil vedoucí trefu Rodrygo. Brazilec se do sítě Citizens trefil v kariéře již čtyřikrát, přičemž žádnému jinému klubu tolik branek ještě nedal. Hosté poté zformovali pevný defenzivní blok, a tak se domácí dostali k vyrovnání až v závěru po dorážce Kevina De Bruyneho. Následovalo bezgólové prodloužení a posléze penalty, které k radosti Španělů vychytal fenomenální Andrij Lunin.

Dokáže Manchester City zopakovat loňský úspěch proti Realu Madrid?

Manchester City zvládl náročné venkovní utkání na stadionu Santiago Bernabéu se ctí a domů se vracel s vědomím, že nemusí dotahovat žádné manko. Real Madrid, nejúspěšnější klub historie Ligy mistrů, ovšem ani v Anglii nehodlá propadat skepsi a naopak věří, že na Etihad Stadium sehraje lepší partii se šťastným koncem.

Citizens se prostříleli do čela tabulky, Luton se z brzkého direktu nevzpamatoval

Manchester City porazil ve 33. kole Premier League na vlastním stadionu Luton 5:1. Rozdíl mezi oběma celky navíc mohl být ještě mnohem vyšší, protože Citizens na trávníku naprosto dominovali, o čemž svědčila i statistika střel v poměru 37:4. První branku si hosté paradoxně vsítili sami, když nepřesný volej Erlinga Haalanda usměrnil do sítě Kloboučníků obličej bránícího Daikiho Hashioky. Rozhodující gól poté zajistil krásnou ranou pod břevno Mateo Kovačič. Domácí se tak před nedělními zápasy konkurentů v boji o titul posunuli o bod do čela tabulky.

Citizens přivítají aspiranta na sestup Luton

K měření sil dvou různých váhových kategorií dojde ve 33. kole Premier League na Etihad Stadium. Třetí Manchester City bojující o titul totiž hostí Luton Town, kterému v tabulce patří osmnácté sestupové místo.

Remíza je spravedlivým výsledkem, byl to atraktivní zápas, shodli se Ancelotti s Guardiolou

Trenér Realu Madrid Carlo Ancelotti i jeho protějšek na lavičce Manchesteru City Pep Guardiola se po úterním šlágru Ligy mistrů shodli, že výsledek 3:3 je spravedlivý. Úvodní čtvrtfinále na stadionu San Bernabéu nabídlo gólovou přestřelku, ze které podle Ancelottiho mohly vyjít vítězně oba celky. Guardiola ocenil svůj tým především za tři vstřelené branky na soupeřově hřišti.

Remízový duel posledních šampionů Ligy mistrů nabídl spektakulární gólovou podívanou

Manchester City v úvodním utkání čtvrtfinále Ligy mistrů remizoval na půdě Realu Madrid 3:3. Gólovou rozbušku zapálil jako první Bernardo Silva, jenž už ve druhé minutě nachytal z přímého kopu Andrije Lunina. Vítěz milionářské soutěže z ročníku 2021/2022 ale prokázal mentální sílu, když využil dvou tečovaných ran z rozmezí 12. a 14. minuty k obratu. Nadějný stav si Bílý balet přinesl i do druhého poločasu, jenže v tom dominoval úřadující držitel ušatého poháru a výstavními trefami opět otočil skóre na svou stranu. Podobným způsobem ovšem stihl odpovědět i Federico Valverde, čímž odvrátil prohru kouče Carla Ancelottiho, jenž odtrénoval svůj 200. zápas v soutěži.

Paquetá na odchodu z WHU, záložník se měl dohodnout s Manchesterem City

Lucas Paquetá se dočká přestupu z West Hamu United do Manchesteru City. Z chystaného stěhování před letošní sezonou nakonec sešlo a dojít by k němu mělo za tři měsíce, brazilský záložník je s anglickým mistrem podle posledních zpráv domluven.

Budou agresivní, jsou velice nebezpeční, uvědomuje si Guardiola sílu Realu

Manažer Manchesteru City Pep Guardiola (53) na pondělní tiskové konferenci prohlásil, že by se ve čtvrtfinále Ligy mistrů nemělo opakovat dominantní vítězství nad Realem Madrid z minulé sezony. Jeho tým je však plný síly a sebevědomí.

Real Madrid hostí obhájce a chce Citizens vrátit poslední debakl

Real Madrid ovládl Ligu mistrů už čtrnáctkrát a mnohokrát svým fanouškům dopřál neskutečnou podívanou. Skvělé zápasy odehrál v minulém ročníku i s Manchesterem City a právě anglického zástupce určil los Bílému baletu za jeho dalšího oponenta. První čtvrtfinálový duel těchto obrů začne v úterý večer na stadionu Santiago Bernabéu.