Manchester City Anglie - Manchester City - Zprávy

Guardiolu těší přístup hráčů Manchesteru City, De Bruyne se podle něj brzy vrátí

Trenér fotbalistů Manchesteru City Pep Guardiola ocenil přístup svých svěřenců po triumfu na klubovém mistrovství světa z minulého týdne. V letadle cestou ze Saúdské Arábie zaslechl rozhovor hráčů, kteří se bavili o středečním ligovém utkání na hřišti Evertonu, což ho velmi potěšilo stejně jako následné vítězství 3:1 nad "Karamelkami" po obratu ve druhé půli. Na klubovém webu rovněž uvedl, že se záložník Kevin De Bruyne po dlouhodobém zranění brzy vrátí na hřiště.

Trefa nechtěného Harrisona čerstvé mistry světa nezlomila. Naděje Evertonu se rozplynuly po půli

Manchester City otočil v 19. kole Premier League nepříznivě se vyvíjející duel s Evertonem, který na jeho hřišti zdolal 3:1. Toffees poslal po necelé půlhodině hry do vedení Jack Harrison, jenž byl mezi lety 2018 a 2021 kmenovým hráčem Citizens, za The Sky Blues si však ani jednou nekopl. Velkého zadostiučinění se ovšem nedočkal, protože chvíli po změně stran srovnal Phil Foden a v 64. minutě překlopil skóre na stranu hostů úspěšným pokutovým kopem Julián Álvarez. Úřadující anglický šampion se tak vedoucímu Liverpoolu přiblížil na rozdíl pěti bodů, přičemž má ještě zápas k dobru.

City míří do modré části Liverpoolu

Everton vyzve v utkání 19. kola Premier League Manchester City. Domácí jsou kvůli desetibodovému odečtu až sedmnáctí pouhý bod nad sestupem, hosté jsou momentálně na páté pozici.

Už není co vyhrávat, uzavřeli jsme jednu kapitolu, řekl Guardiola

Podle trenéra Pepa Guardioly hráči Manchesteru City ovládnutím klubového mistrovství světa získali všechny trofeje a uzavřeli jednu kapitolu. Na tiskové konferenci uvedl, že už prý není co vyhrávat. Dvaapadesátiletý Španěl má pocit, že páteční triumf 4:0 ve finále nad brazilským Fluminense si hráči navždy zapamatují, jelikož znamená, že "Citizens" jsou nejlepším týmem na světě.

Manchester City ziskem další trofeje přepisoval anglické kroniky. Fluminense potopil Álvarez

Manchester City porazil ve finálovém zápase mistrovství světa klubů Fluminense 4:0. O osudu utkání bylo rozhodnuto již v první minutě, kdy se prosadil Julián Álvarez, jenž přidal v závěru střetnutí i druhou trefu. Citizens se tak stali držiteli pěti trofejí současně, k čemuž došli jako první anglický tým v historii. Svěřenci Pepa Guardioly tak alespoň částečně napravili nejistou formu v Premier League a pod vedením španělského trenéra dosáhli na svůj vůbec první pohár z klubového mistrovství.

Poslední zápas starého formátu MS klubů: Manchester City se o titul porve s Fluminense

Letošní světový šampionát klubů nepřinesl překvapení, o titul se utkají zástupci po fotbalové stránce dvou nejsilnějších kontinentů, tedy Evropy a Jižní Ameriky. Tak jako tak je stavěn do role favorita, ostatně jako v několika předešlých letech, vítěz Ligy mistrů, v tomto případě jde o Manchester City. A ten se o svůj premiérový triumf na tomto turnaji popere s Fluminense.

City pokračují v cestě za další trofejí, Urawa nebyla pro šampiona z Evropy těžkou překážkou

Manchester City si v semifinále mistrovství světa klubů splnil povinnost, když porazil Urawu 3:0, a zajistil si tak místo ve finále. Houževnatá obrana japonských Red Devils vydržela ustát nátlak favorita jen něco málo přes 45 minut, než přišel vlastní gól Mariuse Höibratena. Outsidera tato trefa položila, což vedlo k dalším dvěma inkasovaným brankám po změně stran. Citizens jsou tak už pouze jeden krok od zisku premiérového titulu z klubového mistrovství. Ve finále si to rozdají s brazilským Fluminense.

Manchester City zahájí premiérové MS klubů proti japonské Urawě

Letošní MS klubů pomalu spěje do závěrečné fáze a nyní se ve druhém semifinále představí největší adept na celkové vítězství - úřadující evropský šampion Manchester City ovládl předchozí ročník Ligy mistrů po několikaletém snažení a teď se vůbec poprvé představí na prestižním klubovém šampionátu, kde bude spokojen pouze se ziskem nejcennější trofej. V duelu s asijským zástupcem je považován za obrovského favorita.

Citizens před odletem do Saúdské Arábie senzačně ztratili. Body se dělily po penaltě z nastavení

Hráči Manchesteru City remizovali v 17. kole Premier League na vlastním hřišti s Crystal Palace 2:2. Domácí sice začali utkání velmi aktivně a jejich snaha vyvrcholila dvěma góly, v závěrečné čtvrthodině ovšem o zdánlivě pohodlné vedení nečekaně přišli. Klíčovým mužem vzdoru hostů byl Jean-Philippe Mateta, jenž nejprve snížil a v nastavení vybojoval penaltu, kterou proměnil Michael Olise.

Citizens doma vyzvou Crystal Palace

Manchester City hostí v utkání 17. kola Premier League Crystal Palace. Loňský mistr se po několika ztrátách propadl až na čtvrté místo o čtyři body za první Liverpool. Hosté ale jsou až patnáctí a v poslední době mají žalostnou formu.

Hamilton snově rozjel kariéru v dospělém fotbale, k dokonalé bilanci Citizens přispěli mladíci

Hráči Manchesteru City nezaváhali ani v šestém kole Ligy mistrů a po vítězství 3:2 na půdě CZ Bělehrad opanovali skupinu G s bilancí šesti výher. Duel, který už neměl žádný vliv na umístění obou celků, střelecky otevřel při svém vůbec prvním soutěžním startu za A-tým Citizens mladý Micah Hamilton. Na výhře se poté gólově podílel také jen o čtyři měsíce starší Oscar Bobb, jenž na hrotu útoku důstojně nahradil krajana Erlinga Haalanda. Mužstvo Pepa Guardioly ovládlo skupinu Ligy mistrů již posedmé v řadě, v milionářské soutěži navíc nepoznalo přemožitele již 19 zápasů. Zato Crvena zvezda další prohrou jen podtrhla nepovedené vystoupení srbských klubů v pohárové Evropě.

Crvena Zvezda se rozloučí s evropskými poháry proti úřadujícímu vítězi Ligy mistrů

Srbský suverén posledních let se vrátil do hlavní fáze milionářské soutěže po čtyřech letech. A stejně jako v sezóně 2019/2020 velkou díru do světa neudělá, protože před posledním kolem má jistotu, že znovu skončí poslední čtvrtý, a na jaře si tedy evropské poháry nezahraje. Bělehradský klub totiž získal jediný bod v pěti utkáních a o naději na třetí příčku zaručující play-off o osmifinálové Evropské ligy definitivně přišel před čtrnácti dny v Bernu.

Černá série Manchesteru je u konce. Citizens otočili nepříznivý vývoj v Lutonu i bez Haalanda

Manchester City v 16. kole Premier League opět neodehrál příliš povedené utkání, nakonec ale na hřišti Lutonu zvítězil 2:1, a jeho série bez ligového triumfu tak skončila na čtyřech zápasech. Stejně jako ve dvou předchozích duelech, i tentokrát obhájce titulu nezačal ideálně a inkasoval jako první, když se v nastavení první půle trefil Elijah Adebayo. Citizens nicméně nesložili zbraně a po změně stran přetavili svůj velký tlak ve dvě branky, o které se v rozmezí pouhých tří minut postarali postupně Bernardo Silva a Jack Grealish.

Těžký los Lutonu pokračuje, na Kenilworth Road dorazí Man City

Menší krize Man City vyvrcholila v minulém kole, kdy svěřenci Pepa Guardioly prohráli 0:1 ve Villa Parku. Hosté si budou chtít spravit chuť na půdě osmnáctého Lutonu, jenž v duelu s Arsenalem přišel o body až v 97. minutě.

Guardiola považuje Aston Villu za kandidáta na titul, Emery si to nemyslí

Manažer Manchesteru City Pep Guardiola nešetřil po středeční ligové porážce 0:1 s Aston Villou slovy chvály na adresu domácího vítězného týmu. Dvaapadesátiletý Španěl označil na tiskové konferenci birminghamský celek za kandidáta na titul, jeho krajan a kouč "Villans" Unai Emery si to ale přinejmenším v této fázi sezony nemyslí.