Manchester City Anglie - Manchester City - Zprávy

Rošáda gólmanů City prospěla, ofenzivní motory s Brightonem stačilo zapnout na 20 minut

Manchester City porazil v devátém kole Premier League na vlastním hřišti Brighton 2:1. Utkání rozhodl v 19. minutě kanonýr Erling Haaland, pro kterého to byla už devátá trefa v lize. Domácí potřebovali tříbodový zisk jako sůl, jelikož jim po dvou prohrách v řadě hrozila další ztráta. Důležitým faktorem byl rovněž start Stefana Ortegy, který poprvé v aktuálním ročníku nejvyšší anglické soutěže nahradil mezi třemi tyčemi Edersona. Německý brankář totiž podržel svůj tým při samostatném úniku Kaora Mitomy.

Pomůže navrátivší se Rodri Manchesteru City k výhře?

Obhájci titulu v Premier League z Manchesteru City se v sobotu odpoledne pokusí vrátit na vítěznou vlnu, na Etihad Stadium přivítají De Zerbiho Brighton & Hove Albion. Zatímco se Citizens snaží vyhnout třetí porážce v nejvyšší soutěži za sebou, Seagulls doufají, že ukončí sérii čtyř zápasů bez výhry ve všech soutěžích.

Forbes: Nejlépe placeným fotbalistou je Ronaldo, vydělá více než šest miliard

Nejlépe placeným fotbalistou je podle magazínu Forbes hvězdný Portugalec Cristiano Ronaldo. Osmatřicetiletý útočník saúdskoarabského týmu Al-Nasr si podle odhadů přijde ročně na 247 milionů eur (6,09 miliardy korun). Druhý je jeho věčný rival Argentinec Lionel Messi z Interu Miami, který vydělává 128 milionů eur.

Arsenal po osmi letech porazil v lize Manchester City. Euforii na Emirates vyvolal Martinelli

Očekávaný šlágr osmého kola Premier League mezi Arsenalem a Manchesterem City skončil na Emirates Stadium vítězstvím domácího celku 1:0. Taktikou svázaný duel nakonec rozhodli v samém závěru střídající hráči, když se po přihrávce Kaie Havertze trefil navrátilec po zranění Gabriel Martinelli. Tento moment znamenal nejen první ligové vítězství Gunners nad Citizens od roku 2015, ale také druhou po sobě jdoucí porážku v anglické nejvyšší soutěži pro hostující celek. Něco podobného se mu přitom naposledy stalo před téměř pěti lety.

City míří na Arsenal, budou mu chtít oplatit Community Shield

Arsenal vyzve ve šlágru osmého kola Premier League Manchester City. Loni první dva celky soutěže od sebe momentálně dělí jediný bod, Citizens patřilo po sedmi odehraných kláních první místo, Gunners byli o skóre třetí.

Manchester City na třetí pokus uspěl v Lipsku. Favoritovi opět přispěchal na pomoc Álvarez

Hráči Manchesteru City ve druhém kole skupiny G Ligy mistrů porazili Lipsko na jeho půdě 3:1. Úvodní trefu utkání obstarali hráči vychovaní v akademii Citizens, když po přihrávce Rica Lewise skóroval Phil Foden. Býci se sice před zraky vlastních fanoušků nevzdali a krátce po změně stran srovnali, poslední slovo však měl Julián Álvarez, jenž byl hrdinou i v předchozím duelu proti Crvené zvezdě. Hosté se od konce roku 2021 představili v Red Bull Areně už potřetí, nicméně zvítězit tam dokázali poprvé.

Lipsko se připravuje na Haalanda. Uspěje Man City konečně v Sasku?

Jarní vzájemné měření sil mezi Lipskem a Manchesterem City vyznělo lépe pro anglický celek. Ten v domácí odvetě "Rudé býky" rozstřílel a zajistil si tehdy postup do čtvrtfinále Ligy mistrů. Saské mužstvo je ovšem momentálně v dobré formě, na svém stadionu navíc "Sky Blues" ještě nikdy nepodlehlo.

City po kolapsu v poháru znovu narazilo, na úřadujících šampionech si pošmákli Wolves

Hráči Wolverhamptonu porazili v sedmém kole anglické Premier League Manchester City na domácím hřišti 2:1. Vlci se vedení ujali již v úvodní čtvrthodině, kdy si centrovaný míč srazil do vlastní sítě kapitán hostů Ruben Dias. Obraz hry následně odpovídal předpokladům a výrazný favorit se ve druhé půli dočkal vyrovnání, v 66. minutě mu však rozhodující úder zasadil Hee-Chan Hwang. Jihokorejec svým čtvrtým ligovým gólem připravil úřadujícímu mistrovi premiérovou bodovou ztrátu v sezoně.

Nepřesvědčivý Wolverhampton doma v roli outsidera vyzve Manchester City

V sobotu po poledni se na Molineux střetnou dva týmy, které v týdnu vypadly z EFL Cupu, domácí trápící se Wolverhampton vyzve v ligovém souboji obhájce titulu Manchester City. Zatímco svěřenci Garyho O’Neila překvapivě podlehli druholigovému Ispwichi Town, hosté ve středu padli s Newcastlem United.

Nottingham se stal další kořistí stoprocentních Citizens, Rodri se poprvé v kariéře červenal

Manchester City porazil v šestém kole Premier League na Etihad Stadium Nottingham 2:0. O vítězství Citizens rozhodla úvodní čtvrthodina, kdy nejdříve zaznamenal první branku v sezoně Phil Foden, na něj pak navázal naopak nejlepší střelec soutěže Erling Haaland, jenž od startu minulého ročníku nastřílel jen o jednu branku méně, než celý Forest. Domácí celek se musel prakticky celý druhý poločas obejít bez vyloučeného Rodriho, jenž uviděl červenou kartu vůbec poprvé v profesionální kariéře.

Manchester City bude i přes marodku velkým favoritem

Manchester City pod vedením Pepa Guardioly míří za další ligovou výhrou, tentokráte na Etihad Stadium přijede proti vodním mlýnům bojovat Nottingham Forest. Citizens v letošním ročníku Premier League ještě neztratili ani bod, hosté jsou se ziskem 7 bodů na slušné osmé příčce.

Důležitý obrat, ale chce to lepší koncovku, řekl Guardiola po výhře nad Crvenou zvezdou

Trenér Manchesteru City Pep Guardiola ocenil svůj tým za domácí obrat v úvodním kole Ligy mistrů proti Crvené zvezdě (3:1). Podle dvaapadesátiletého španělského kouče se ale úřadující šampioni milionářské soutěže musejí v dalších zápasech zlepšit v koncovce.

Střelecká salva Citizens kýžený efekt dlouho nenesla, favorita po pauze vysvobodil Álvarez

Manchester City si úvodní duel skupiny G Ligy mistrů proti Crvene zvezdě zprvu nečekaně zkomplikoval, nakonec jej však dokázal zvrátit na svou stranu a zvítězil 3:1. Vedoucí tým Premier League sice ještě do přestávky nastřádal 22 střeleckých pokusů, což bylo nejvíc v rámci úvodních dějství zápasů milionářské soutěže, přesto kvůli přesné trefě Osmana Bukariho prohrával. Zlomit odpor houževnatého soupeře se tak domácím podařilo až po změně stran, kdy nejprve rychle vyrovnal Julián Álvarez a stejný hráč pak díky hrubce do té doby skvěle chytajícího Omriho Glazera vstřelil také vítězný gól.

Manchester City zahájí cestu za obhajobu "ušatého" poháru proti Crvene Zvezdě

Obhájit titul z Ligy mistrů se v novodobém formátu povedlo jen Realu Madrid a dalším vyzyvatelem náročné mety je Manchester City. Vítěz loňského ročníku je i tentokrát horkým favoritem a průběh aktuální sezony to jen potvrzuje. Citizens začnou obhajobu proti Crvene Zvezdě Bělehrad. Srbský šampion se naposledy představil v hlavní fázi nejprestižnější klubové soutěži v sezoně 2019/2020.

West Ham v souboji s mistrem doplatil na hrubku v obraně. Coufal při porážce asistoval

Manchester City v pátém kole Premier League navázal na vítěznou vlnu a porazil West Ham 3:1, čímž si v přímém souboji o špici tabulky upevnil první příčku. Hosté po úvodním tlaku působili vlažně, což potrestal od startu ročníku skvěle hrající James Ward-Prowse po přesném centru Vladimíra Coufala. Ihned po změně stran ovšem zaúřadovala letní posila Jérémy Doku a k dokonání obratu pak hostům v 76. minutě pomohla velká chyba domácí obrany. Coufal s Tomášem Součkem opustili trávník těsně před závěrečným hvizdem.