Manchester City Anglie - Manchester City - Zprávy

Černá série Manchesteru je u konce. Citizens otočili nepříznivý vývoj v Lutonu i bez Haalanda

Manchester City v 16. kole Premier League opět neodehrál příliš povedené utkání, nakonec ale na hřišti Lutonu zvítězil 2:1, a jeho série bez ligového triumfu tak skončila na čtyřech zápasech. Stejně jako ve dvou předchozích duelech, i tentokrát obhájce titulu nezačal ideálně a inkasoval jako první, když se v nastavení první půle trefil Elijah Adebayo. Citizens nicméně nesložili zbraně a po změně stran přetavili svůj velký tlak ve dvě branky, o které se v rozmezí pouhých tří minut postarali postupně Bernardo Silva a Jack Grealish.

Těžký los Lutonu pokračuje, na Kenilworth Road dorazí Man City

Menší krize Man City vyvrcholila v minulém kole, kdy svěřenci Pepa Guardioly prohráli 0:1 ve Villa Parku. Hosté si budou chtít spravit chuť na půdě osmnáctého Lutonu, jenž v duelu s Arsenalem přišel o body až v 97. minutě.

Guardiola považuje Aston Villu za kandidáta na titul, Emery si to nemyslí

Manažer Manchesteru City Pep Guardiola nešetřil po středeční ligové porážce 0:1 s Aston Villou slovy chvály na adresu domácího vítězného týmu. Dvaapadesátiletý Španěl označil na tiskové konferenci birminghamský celek za kandidáta na titul, jeho krajan a kouč "Villans" Unai Emery si to ale přinejmenším v této fázi sezony nemyslí.

Aston Villa poskočila už i před mistra. Guardiola náhradu za klíčového záložníka nenašel

Hráči Aston Villy porazili v 15. kole Premier League Manchester City 1:0, čímž se v tabulce senzačně posunuli právě před svého soupeře. Navzdory tomu, že byla k vidění spousta šancí, se v Birminghamu dlouho hrálo bez branek. Výbornou podívanou tak fanouškům zajišťovali alespoň oba gólmani, kteří se předháněli v kvalitě zákroků. Jediným, kdo nakonec kapituloval, byl překvapivě hostující Ederson, jenž za svá záda pustil tečovaný pokus Leona Baileyho. Citizens tedy opět doplatili na absenci Rodriho, bez něhož letos ve všech soutěžích nastoupili pětkrát a již počtvrté odcházeli poraženi.

Udrží Aston Villa domácí neporazitelnost i proti Man City?

Villans na domácím stadionu ještě neztratili ani bod a ve středu je čeká nejtěžší možná prověrka v podobě zápasu se Citizens. Ti měli dobře rozehraný šlágr minulého kola se Spurs, ale po Kulusevskiho brance v 90. minutě se nakonec museli spokojit pouze s bodem.

Rozložený Tottenham se vzepřel osudu. Strhující zápas se Citizens dovedl k remíze Kuluševski

S výraznými absencemi bojující fotbalisté Tottenhamu překvapili Etihad Stadium, když ve 14. kole Premier League remizovali s Manchesterem City 3:3. Jednou z hlavních postav zápasu se stal Heung-Min Son, jenž nejprve poslal v šesté minutě Spurs do vedení, jen o tři minuty později si ovšem vsítil vlastní gól. Domácí se poté prosadili ještě dvakrát, urputný soupeř však pokaždé našel na jejich trefy odpověď. Pod definitivní podobu výsledku se podepsal v 90. minutě Dejan Kuluševski, jenž tak zamezil první čtyřzápasové sérii porážek Spurs od roku 2004. V táboře The Sky Blues naopak zavládl smutek, protože si připsali třetí dělbu bodů v řadě.

Podaří se Citizens po dvou ztrátách v Premier League zvítězit? Proti bude z formy hrající Tottenham

V neděli v podvečer bude k vidění šlágr kola anglické Premier League mezi domácím Manchesterem City a trápícím se Tottenhamem, který sužuje v posledních týdnech velká marodka. Citizens by se výhrou přiblížili k prvnímu Arsenalu, naopak Spurs po třetí prohře v řadě klesli až na pátou příčku a rádi by se udrželi v kontaktu s čelem tabulky.

Citizens odvrátili ojedinělou domácí prohru. Pomstu asistujícímu brankáři řídil Foden

Souboj dvou jistě postupujících týmů ze skupiny G Ligy mistrů ovládl domácí Manchester City, který navzdory nepříznivě se vyvíjejícímu průběhu porazil Lipsko 3:2. Býci ještě měli v čerstvé paměti březnový duel právě z Etihad Stadium, kde tehdy schytali v osmifinále milionářské soutěže sedmibrankový příděl.

Manchester City hraje s Lipskem o první místo ve skupině

Otázka postupujících už byla ve skupině G zodpovězena, ale zbývá ještě dořešit celkové pořadí. Manchester City bude hájit na Etihad Stadium první místo a stačí mu i neprohrát. Lipsko cestuje na Ostrovy jako outsider, přestože svojí kvalitu v milionářské soutěži bezpochyby má. Na stadion Citizens však nemá dobré vzpomínky, vždyť v březnu tu schytal sedmigólový debakl.

Rekordy bořící Haaland zapsal proti Reds další křížek. Liverpool si schoval odpověď na závěr

Manchester City v ostře sledovaném souboji 13. kola Premier League remizoval na vlastním hřišti s Liverpoolem 1:1. O úvodní branku se nepostaral nikdo jiný než Erling Haaland, jenž tak z 21 soupeřů, kterým kdy v nejvyšší anglické lize čelil, neskóroval už pouze proti Brentfordu. Norský kanonýr zároveň vsítil ve svém 48. utkání v soutěži už 50. gól, přičemž tohoto milníku v historii ligy nikdo nedosáhl rychleji. Dosavadní rekordman Andy Cole potřeboval o 17 zápasů více. Radost z dalšího výrazného úspěchu mu však v závěru pokazil svým prvním přesným zásahem sezony Trent Alexander-Arnold.

Obviněním se budeme bránit, hlásí Guardiola. Klub by trénoval i v League One

Poté, co přišel Everton za porušení finančních pravidel o deset bodů, což je zároveň nejvyšší trest v historii Premier League, se na ostrovech stále silněji ozývají hlasy, které volají po sankcích i pro mistrovský Manchester City.

Program 13. kola Premier League otevře šlágr mezi Manchesterem City a Liverpoolem

K nelibosti trenéra Jürgena Kloppa čeká Liverpool po reprezentační přestávce šlágr kola proti Manchesteru City hned po sobotním poledni. Atraktivní souboj o čelo tabulky bude pokračováním rivality mezi Kloppem a Guardiolou. Proti sobě se postavili již 28krát, přičemž žádnému jinému trenérovi nečelili častěji. Citizens mají před víkendovým zápasem na své kolegy z Merseyside náskok pouhého jednoho bodu, při pohledu na aktuální tabulku se zdá, že tato sezóna bude vyrovnanější než ty předchozí.

Rána pro Norsko i Manchester City. Haaland si v přáteláku opět poranil kotník

Kanonýr Manchesteru City Erling Haaland si ve čtvrtečním zápase v dresu norské reprezentace obnovil zranění levého kotníku. Útočník přišel v duelu s Faerskými ostrovy, který Norsko vyhrálo 2:0, na hřiště jako střídající hráč v poločase a podle týmového lékaře si v závěru zvrtl kotník. Utkání ale dohrál a zatím není zcela jasné, jak vážný je jeho stav.

Manchester City vydělal za minulou sezonu rekordních 80 milionů liber

Manchester City má za sebou nejen sportovně, ale i finančně nejúspěšnější sezonu v klubové historii. Vítězové Ligy mistrů, Premier League a Anglického poháru dosáhli v ročníku 2022/23 na čistý zisk 80,4 milionu liber (2,26 miliardy korun), rekordní byly i celkové příjmy ve výši 712,8 milionu liber (20 miliard korun).

Osm branek, dvě penalty, a především obrovské drama do poslední vteřiny. Takovou podívanou nabídlo utkání 12. kola Premier League v němž Chelsea na Stamford Bridge přivítala lídra soutěže Manchester City. Hrdinou domácích se stal paradoxně odchovanec hostujícího celku Cole Palmer, který v 95. minutě proměnil pokutový kop a vyrovnal na 4:4. Manažer oponenta Pep Guardiola měl ale i přes ztrátu dvou bodů dobrou náladu.